بانک اطلاعاتی حوزه تجاری صنعت هوایی ایران ارتقا می یابد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته از سال 94 اقدام به تهیه بانک اطلاعاتی حوزه تجاری صنعت هوایی ایران کرد که این بانک اطلاعاتی در امسال به روز رسانی خواهد شد.

بانک اطلاعاتی حوزه تجاری صنعت هوایی ایران ارتقا می یابد

این بانک اطلاعاتی شامل اطلاعات شرکت های فعال در صنعت هوایی، محصولات و خدمات پیشرفته موجود در این صنعت می گردد. نخستین نسخه از بانک اطلاعاتی شرکت های فعال در صنعت هوایی، در دی ماه سال 94 با اطلاعات 180 شرکت منتشر شد.

آخرین نسخه این بانک اطلاعاتی در سال 97 و با دستیابی به اطلاعات نزدیک به 420 شرکت فعال صنعت که به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در زمینه هوایی در کشور فعالیت دارند ارائه شد که این آمار نسبت به سال 96 رشد 21 درصدی نشان می دهد.

شرکت های موجود در بانک اطلاعاتی شامل شرکت های فعال در زمینه های تخصصی سیستم های مکانیکی، الکترو اویونیک، قوای محرکه، سازه، تأمین مواد اولیه در ساخت قطعات و ادوات هواگردها، تجهیزات فرودگاهی، ریخته گری، تست و آزمایشگاهی، طراحی هواگرد و تعمیر، نگهداری و نوسازی (MRO) در حوزه های کاربردی هواپیمای تجاری، بالگردهای تجاری و پهپاد های تجاری می گردد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2716

به "بانک اطلاعاتی حوزه تجاری صنعت هوایی ایران ارتقا می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک اطلاعاتی حوزه تجاری صنعت هوایی ایران ارتقا می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید