اپ گوگل ویژگی تازه تمرین مکالمه به زبان انگلیسی را آزمایش می نماید

به گزارش کنفرانس هکا، گوگل درحال آزمایش یک ویژگی تازه تمرین مکالمه در قسمت جستجو (Search) است. این ویژگی به کاربران یاری می نماید تا مهارت های مکالمه انگلیسی خود را بهبود بخشند. این ویژگی برای زبان آموزان انگلیسی در آرژانتین، کلمبیا، هند، اندونزی، مکزیک و ونزوئلا در دسترس است. این کشورها در تست نسخه اولیه قابلیت تمرین گفتاری (Speaking practice) حضور دارند. مانند بسیاری از قابلیت های نرم افزاری گوگل، این ویژگی نیز به یاری هوش مصنوعی عمل می نماید.

اپ گوگل ویژگی تازه تمرین مکالمه به زبان انگلیسی را آزمایش می نماید

به گزارش تک کرانچ، گوگل می گوید هدف از این آزمایش، یاری به بهبود مهارت های انگلیسی کاربران ازطریق شرکت در تمرین های تعاملی یادگیری زبان است. هوش مصنوعی در این قابلیت، به افراد یاری می نماید تا از کلمات تازه در سناریوهای روزمره استفاده نمایند.

تمرین صحبت کردن برای اولین بار به وسیله یک کاربر در شبکه اجتماعی X مشاهده شد که اسکرین شات هایی از عملکرد این قابلیت را به اشتراک گذاشت.

نحوه عملکرد ویژگی Speaking practice گوگل

تمرین گفت وگو با پرسیدن یک سؤال مکالمه محور از کاربر آغاز می گردد. کاربر باید با استفاده از کلمات خاص به آن پاسخ دهد. با توجه به اسکرین شات ها، یکی از سناریوها این گونه است که هوش مصنوعی به کاربر می گوید می خواهد ورزیده گردد، حالا باید چه کار کند. سپس کاربر باید پاسخی را بیان کند که شامل کلمات ورزش، قلب و خسته است.

ایده پشت این ویژگی این است که به زبان آموزان زبان انگلیسی یاری کند مکالمه ای به این زبان داشته باشند و در عین حال نحوه استفاده صحیح از کلمات مختلف را نیز درک نمایند.

راه اندازی این ویژگی تازه نشان می دهد که گوگل ممکن است این قابلیت را به عنوان رقیبی برای برنامه های یادگیری زبان مانند دولینگو (Duolingo) و بابل (Babbel) عرضه کند. این اولین باری نیست که گوگل به ارائه ابزارهای آموزش و یادگیری زبان می پردازد. در سال 2019، گوگل قابلیتی را راه اندازی کرد که به کاربران جستجو اجازه می داد نحوه تلفظ صحیح کلمات را تمرین نمایند.

یادگیری زبان به یاری هوش مصنوعی چیز تازهی نیست. دولینگو که شاید محبوب ترین برنامه یادگیری زبان باشد، در سال 2016 از یک چت بات هوش مصنوعی استفاده کرد و در 2023 نیز به GPT-4 برای آموزش زبان، مجهز شد.

یکی دیگر از پلتفرم های یادگیری زبان آنلاین، Memrise، هم یک چت بات مبتنی بر GPT-3 را در Discord راه اندازی کرد که به افراد امکان می دهد زبان ها را هنگام Chat یاد بگیرند. سایر پلتفرم های یادگیری زبان نیز تمرین مکالمه را ارائه می دهند. به عنوان مثال، Pimsleur از کاربران می خواهد تا یک مکالمه نقش آفرینی با برنامه داشته باشند و افراد را ترغیب می نماید تا به سؤالات زبان مقصد خود پاسخ دهند.

منبع: دیجیاتو

منبع: انتخاب
انتشار: 8 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16976

به "اپ گوگل ویژگی تازه تمرین مکالمه به زبان انگلیسی را آزمایش می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپ گوگل ویژگی تازه تمرین مکالمه به زبان انگلیسی را آزمایش می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید