اوضاع خیلی خراب است! جدیدترین اثر مارک منسن

به گزارش کنفرانس هکا، مارک منسون در کتاب اوضاع خیلی خراب است! از آنچه می گوید که در حال نابودی است. منسن که پیش تر کتاب پرفروش هنر ظریف رهایی از دغدغه ها را نگاشته، این بار به اضطرابات زیرپوستی و مبهمی که در زندگی مدرن شایع است، می پردازد و با توصیف ماهرانه این اضطراب نشان می دهد که کوشش جنون آمیز افراد برای رسیدن به شادی ماندگار، تنها سبب کاهش شادی در وجود آن ها می گردد!

اوضاع خیلی خراب است! جدیدترین اثر مارک منسن

به گزارش خبرنگاران، بنابر اعلام کتابراه، مارک منسون (Mark Manson) که با قلم تند، تیز، طنز و جالب خود تبدیل به نویسنده متفاوتی در بین نویسندگان عرصه توسعه فردی شده، با همین لحن و زبانش توانسته است تا کتاب قبلی اش را در مدت کوتاهی در سراسر دنیا میلیون ها نسخه بفروشد.

اکنون او در کتاب جدیدش با عنوان اوضاع خیلی خراب است! کتابی درباره امید (Everything is fcked: a book about hope) به فجایع بی شماری در دنیای مدرن که در حال وقوع هستند مانند گرم شدن زمین، شکست دولت ها، رکود مالی، نارضایتی دائمی مردم، نمود آن در شبکه های اجتماعی و ... می نگرد.

منسون می خواهد به این سوال جواب بدهد که چرا با اینکه در دنیای کنونی افراد سالم تر، آزادتر و پولدارتر از هر دوره ای در طول تاریخ هستند اما دنیا تأسف بارتر از هر دوره دیگری به نظر می رسد و این معضل چگونه درمان می گردد؟ او با بهره گیری از تحقیقات بی شمار روان شناختی و خرد فیلسوفانی مثل افلاطون، نیچه و... به کالبدشکافی دین و سیاست دست زده، نگاهی به رابطه افراد با ثروت، سرگرمی و اینترنت انداخته و نشان می دهد که چگونه مقدار بیش از اندازه یک چیز خوب می تواند روان آن ها را به نابودی بکشاند.

به عقیده منسون رفتن به دنبال شادی، ارزشی زهرآلود است که مدت هاست به فرهنگ ما معنا داده؛ ارزشی خودشکن و گمراه نماینده. خوب زندگی کردن به این معنی نیست که از رنج ها اجتناب کنید؛ بلکه یعنی برای هدف درست رنج بکشید. زیرا اگر فقط به خاطر زندگی کردن محکوم به رنج کشیدن هستید، شاید باید درست رنج کشیدن را هم بیاموزید.

بهترین ترجمه کتاب اوضاع خیلی خراب است را از کجا پیدا کنیم؟

کتاب اوضاع خیلی خراب است توسط نشر میلکان و با ترجمه خانم سمانه پرهیزگاری کاملا روان و وفادار به متن اصلی به صورت الکترونیکی در سایت کتابراه منتشر شده است. کتابراه بستری قانونی جهت قانونی جهت دانلود کتاب الکترونیک و کتاب صوتی است.

در کتابراه بیش از 2000 هزار کتاب رایگان با موضوعات متنوع و جلب رضایت صاحب اثر منتشر شده است که به وسیله دسته بندی کتاب های رایگان می توانید به راحتی آن ها را بیابید و با یک کلیک به کتابخانه خود اضافه کنید.

همچنین هر هفته، تخفیف هایی از 30٪ تا 100٪ فعال می شوند که می توانید از بخش ویژه آخرهفته با کتابراه از آن ها آگاه شوید.

چطور کتاب اوضاع خیلی خراب است را از کتابراه دانلود کنم؟

شما می توانید نام کتاب را در سایت یا اپلیکیشن های کتابراه جست وجو کنید. پس از یافتن کتاب، با زدن دکمه خرید کتاب و انجام پرداخت آنلاین، کتاب وارد بخش کتابخانه من اپلیکیشن کتابراه خواهد شد. به وسیله بخش کتابخانه من، بلافاصله می توانید کتاب را دانلود و همانجا مطالعه کنید. البته شما می توانید پیش از خرید با زدن دکمه نسخه نمونه در صفحه معرفی کتاب، بخشی از محتوای کتاب را به رایگان دریافت و آنالیز کنید.

جملات برگزیده کتاب اوضاع خیلی خراب است:

- مهم نیست زندگی تان تا چه اندازه خوب باشد یا بد. رنج همیشه هست و بالاخره مهارپذیر خواهد بود.

- به جای بمباران کردنِ ذهن عاطفی با واقعیت ها و منطق، با این شروع کن که از او بپرسی چه احساسی دارد.

- از دیدِ نیچه عشق به سرنوشت یعنی تمام زندگی و تجربه ها را بی قید و شرط بپذیرید: تمام فرازونشیب ها، معناها و پوچی ها. یعنی عاشقِ رنج تان باشید و آن را بپذیرید.

- تحملِ رنج در فرهنگِ ما در حال کم شدن است و نه تنها این کم شدن برای ما شادیِ بیشتری در پی ندارد، بلکه شنمایندگیِ عاطفیِ بیشتری هم ایجاد می نماید. برای همین است که به نظر می رسد همه چیز به فنا رفته!

- شما و تمام کسانی که دوست شان دارید، روزی خواهید مُرد. تنها بخش کوچکی از چیزهایی که گفته اید یا کارهایی که انجام داده اید برای تعداد کمی از مردم اهمیت خواهند داشت، آن هم صرفاً برای یک مدت کوتاه. این حقیقتِ ناخوشایندِ زندگی ست.

- هر وقت با ناملایمات روبه رو می شویم، روانِ ما خرده روایت هایی می سازد. این ها قصه هایی ست که خودمان ابداع می کنیم تا روایتگرِ قبل و بعدِ ماجرا باشند. ما باید همیشه این روایت های امید را زنده نگه داریم، حتی اگر غیرمنطقی و مخرب باشند؛ چرا که آن ها تنها نیروی ثبات سازی ای هستند که از ذهنِ ما در برابر حقیقتِ ناخوشایند حفاظت می نمایند.

- کسی که ذهن عاطفی اش را نادیده می گیرد خودش را در برابر دنیاِ پیرامونش بی حس می نماید. او با اجتناب از احساساتش در واقع از قضاوت های ارزشی یا همان انتخابِ چیزِ بهتر از میان دو چیز دوری می نماید. در نتیجه در برابر زندگی و نتایج تصمیماتش بی تفاوت می گردد. برای برقراریِ ارتباط با دیگران به تقلا می افتد و روابطش دچار مشکل می شوند. در نهایت هم، بی تفاوتیِ مزمنِ او به ملاقاتی ناراحت نماینده با حقیقتِ ناخوشایند منتهی می گردد. به هر حال اگر چیزی پراهمیت تر یا کم اهمیت تر از چیزهای دیگر نباشد، پس دلیلی برای انجام هیچ کاری وجود ندارد. اگر دلیلی برای انجام کاری وجود نداشته باشد، پس اصلاً چرا زندگی کنیم؟

کتاب اوضاع خیلی خراب است! کتابی درباره امید، این گونه شروع می گردد:

در قطعه زمین کوچکی در زمین های ملال آورِ مناطقِ حومه شهریِ اروپای مرکزی، در میان انبارهای سابق، سربازخانه ای قرار داشت که باعث شد هسته شرارتی نو در جغرافیایی متمرکز شکل بگیرد؛ متراکم تر و تاریک تر از هر آن چه دنیا به چشم خود دیده بود. طی چهار سال بیش از یک میلیون وسیصدهزار نفر به شکلی سازمان یافته دسته بندی می شدند، به بردگی گرفته می شدند، شکنجه می شدند و همان جا به قتل می رسیدند. تمام این ها در منطقه ای صورت می گرفت که فقط کمی از سنترال پارکِ منهتن بزرگ تر بود، و هیچ کس بله هیچ کس هیچ کاری برای متوقف کردنِ آن انجام نمی داد.

جز یک مرد.

درست مثل داستان های افسانه ای و کتاب های مصور، یک قهرمان سینه سپر می نماید و رهسپار کام آتشینِ جهنم می گردد تا با تجلیِ بزرگِ شیطان رویارویی کند. احتمالِ بُردِ او صفر است، و استدلالش خنده دار. بااین حال، قهرمانِ شجاعِ ما کم نمی آورَد و شانه خالی نمی نماید. او شجاعانه می ایستد و سر اژدها را قطع می نماید، هیولاها را از پا درمی آورَد و سیاره را نجات می دهد؛ شاید این وسط ها یکی دو تا شاهزاده را هم نجات دهد.

مدت کوتاهی امید برقرار است.

اما این داستانْ قصه امیدواری نیست. این داستان درباره این است که همه چیز کاملاً و مطلقاً به فنا رفته است. وقتی زیر یک پتوی تک نفره بزرگ دراز کشیده ایم و به لطف وای فای غرق آسایشیم، به سختی می توانیم نسبت و شدتِ این به فنارفتن را تصور کنیم!

انتهای رپرتاژ آگهی

وبلاگ پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

کالارنا: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7133

به "اوضاع خیلی خراب است! جدیدترین اثر مارک منسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع خیلی خراب است! جدیدترین اثر مارک منسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید