انتظار واشنگتن برای تماس ایران بی فایده است

به گزارش کنفرانس هکا، سخنگوی وزارت خارجه گفت: انتظار آمریکایی ها برای تماس تلفنی مقامات ایرانی با آنها، انتظار بی فایده ای است.

انتظار واشنگتن برای تماس ایران بی فایده است

به گزارش خبرنگاران، سیدعباس موسوی روز یکشنبه در رابطه با اینکه مقامات آمریکایی اعلام نموده اند که ترامپ همچنان منتظر تماس تلفنی مقامات ایران است، اظهار کرد: آنها مدت هاست که از جمهوری اسلامی ایران چنین انتظاری دارند ولی این انتظار بی فایده است چرا که ایران هیچ گاه در مذاکره ای پیشقدم نخواهد شد که در آن حقوق و قواعد بین المللی رعایت نمی گردد.

وی با اشاره به فشار و تروریسم مالی آمریکا علیه ایران گفت: هیچ آدم عاقلی وقتی در فشار است و اسلحه به سمتش گرفته شده، مذاکره نمی کند.

موسوی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، دولت و ملت بااقتداری است و با اقتدار مواضع و دیدگاه های خود را بیان کند، ادامه داد: آمریکایی ها نشان دادند که در بیان صحبت ها و اظهارات خود صداقت ندارند. آنها همزمان فشار را بر مردم ایران زیاد نموده اند. از اعمال هر گونه فشار و تهدیدی ابا ندارند و کوشش دارند با این گونه فشارها ملت ما را به زانو دربیاورند ولی همزمان دم از مذاکره می زنند.

وی ادامه داد: آنها از یک طرف رهبر نظام را تحریم می نمایند، فرمانده دیپلماسی کشور را تحریم می نمایند ولی صحبت از مذاکره نیز می نمایند.

موسوی با بیان اینکه یک نوع سردرگمی وسرگشتگی در سیاست خارجی آمریکا را شاهد هستیم، اضافه کرد: اینها همه نشان می دهد که آمریکایی ها بر اعلام مواضع خود صداقت ندارند و ایران نیز اعتنایی برای این حرف ها نمی کند.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4746

به "انتظار واشنگتن برای تماس ایران بی فایده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتظار واشنگتن برای تماس ایران بی فایده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید