امکانات جنگنده نسل پنجم ترکیه، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، جنگنده نسل پنجم ترکیه که کاآن (KAAN) نام دارد، یک جت جنگی بومی ساخت داخل ترکیه است که امکانات منحصربه فردی را ارائه می نماید.

امکانات جنگنده نسل پنجم ترکیه، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، جنگنده نسل پنجم ساخت داخل ترکیه به نام KAAN که هفته گذشته اولین پرواز آزمایشی تاریخی خود را انجام داد، پس از ورود به خدمت، دارای ویژگی های منحصر به فردی خواهد بود. این هواپیما به وسیله شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه (TÜBITAK) پیشرفته است. براساس اطلاعاتی که روز دوشنبه به وسیله خبرگزاری آنادولو ترکیه به دست آمده، جنگنده بومی ترکیه روی فناوری های مربوط به پنهان کاری، سامانه های پشتیبانی حیات و پیشگیری از انفجار متمرکز است.

امکانات پیشرفته در جنگنده نسل پنجم ترکیه

کاآن فزونی هوایی، قابلیت های رزمی هوا به هوا ارتقا یافته با تسلیحات نو و توانایی انجام حملات دقیق با سرعت فراصوت را به وسیله سامانه های اویونیکی با کارایی بالا ارائه می دهد. این هواپیما به نرم افزار و سخت افزار نوی نیز مجهز خواهد شد.

کاآن، جنگنده نسل پنجم ترکیه

در اولین پرواز KAAN از فناوری های پیشرفته به وسیله TÜBITAK از جمله کامپیوتر مدیریت مرکزی، واحدهای رابط اویونیک، شبکه قطعی، سیستم عامل بلادرنگ چند هسته ای و نرم افزار واسط استفاده شده است.

جنگنده نسل پنجم ترکیه به عنوان نهمین هواپیمای ساخت داخل که در دهه گذشته به وسیله ترکیه رونمایی شده و نقطه عطف دیگری در مسیر خودکفایی صنعت دفاعی ترکیه را رقم زده است. این دستاورد، جایگاه ترکیه را به عنوان یک توسعه دهنده و صادرکننده بزرگ در سال های اخیر تثبیت می نماید. با دستیابی به این شاهکار در صنعت هوایی، ترکیه به جمع کشورهای معدودی می پیوندد که از این فناوری پیشرفته برخوردارند.

این پروژه که در سال 2016 شروع شد، با هدف جایگزینی ناوگان فرسوده ارتش ترکیه دنبال می گردد. علاوه بر این، ترکیه کوشش می نماید تا از موتورهای ساخت داخل در فراوری انبوه KAAN که پیش بینی می گردد در سال 2028 شروع گردد، استفاده کند. وظیفه توسعه سیستم کامپیوتری یا مغز این جنگنده ترکیه ای نیز بر عهده TÜBITAK بوده است.

ادغام موشک ها، سامانه های تسلیحاتی و کیت هایی مانند Som A، Som B1، Som B2، Hgk 82، Hgk 83، Hgk 84، Neb، Gökhan، Kgk 82، Kgk 83، Gökdoğan و Bozdoğan در جنگنده بومی ترکیه به وسیله موسسه تحقیق و توسعه صنایع دفاعی TÜBITAK (SAGE) انجام خواهد شد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 اسفند 1402 بروزرسانی: 12 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15584

به "امکانات جنگنده نسل پنجم ترکیه، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکانات جنگنده نسل پنجم ترکیه، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید