افتتاح دو هتل در ماکو

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو از افتتاح دو هتل 4 و5 ستاره در ماکو تا عید 1403 اطلاع داد و گفت: یک شرکت هوایی طبق تفاهمنامه قرار است دو هزار میلیارد دلار در ماکو سرمایه گذاری کند.

افتتاح دو هتل در ماکو

به گزارش خبرنگاران، حسین گروسی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: تفاهمنامه ای را با هلدینگ توریستی یکی از شرکت های هواپیمایی امضا نموده ایم تا به مبلغ دو هزار میلیارد دلار در حوزه زیرساخت های منطقه آزاد ماکو مانند هتل های کپسولی، هتل، تقویت فرودگاه و حمل و نقل و مجموعه های توریستی سرمایه گذاری کند تا برای اینکه بتوان توریستان را به مدت حداقل دو شب در ماکو نگه داشت. ماکو می تواند مقصد توریست باشد اما الان محل گذر است.

وی از افتتاح دو هتل 4 و 5 ستاره در ایام عید 1403 به وسیله بخش خصوصی و با سرمایه گذاری داخلی اطلاع داد و گفت: زیرساخت های دیگر مانند شهربازی یا تفریحات سالم نیز آماده سرمایه گذاری است. ما آمادگی داریم تا زمین را به بخش خصوصی واگذار کنیم. بعلاوه می توان از ظرفیت سد و دریاچه ارس استفاده کرد. بستر بازی و ورزش های آبی و پاراگلایدر و اسکی و سوارکاری در ماکو وجود دارد و از سرمایه گذاران دعوت می کنیم که در این حوزه ورود نمایند.

از رسانه ها انتظار داریم که بیشتر به منطقه آزاد ماکو بپردازند در حالی که ماکو از نظر توریستی بسیار غنی است و ما دو کلیسای ارزشمند قره کلیسا و حضرت مریم داریم که می تواند مقصد توریستان باشد. هم اکنون تعداد زیادی از توریستان خارجی از این دو مقصد تماشا می نمایند. اگر زیرساخت ها را ایجاد کنیم تعداد توریستان خارجی 20 برابر می گردد و ماکو مقصد توریستان ترکیبی خواهد شد.

وی شرح داد: چرا باید توریستان داخلی از تهران یا شهرهای دیگر با ده برابر هزینه تا ترکیه بروند درحالی که می توانند یکی دو روزی در ماکو باشند و از جاذبه های آن تماشا نمایند سپس از ماکو به ترکیه بروند. بنابراین ماکو می توان مقصد توریستی ترکیبی داخلی و خارجی باشد.

گروسی اندازه توریستان ورودی و خروجی از ترکیه را هم گفت و گفت: حدود یک میلیون و200 هزار نفر از ایران به ترکیه می روند درحالی که شاید تنها ده درصد از این تعداد توریست ترک به ماکو می آیند. با این حال در کوشش هستیم تا این تعداد را افزایش دهیم.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 1 اسفند 1402 بروزرسانی: 1 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15272

به "افتتاح دو هتل در ماکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح دو هتل در ماکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید