اسلامی: تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است

به گزارش کنفرانس هکا، وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود که تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است.

اسلامی: تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: کمیسیون مشترک ایران و قرقیزستان در حال برگزاری است و امروز نشست اختتامیه را خواهیم داشت و اسناد امضا و مبادله می گردد. نکته متمایز در این نشست این است که با تعرفه ترجیحی برای اقلامی که در اوراسیا امضا کردیم و قرقیزستان هم عضو اوراسیاست یک فرصت کم نظیری برای ما به وجود می آورد که بتوانیم با کشور قرقیزستان توسعه تجارت داشته باشیم و از این طریق به کشورهایی که با این کشور در ارتباط هستند تعامل برقرار می کنیم.

اسلامی درباره توسعه ترانزیت و برقراری خط پرواز مستقیم میان دو کشور اظهار کرد: این مساله از ضروریات است و یکی از شرکت های ایرانی پرواز خودش را به طور مستقیم و از دوشنبه تاجیکستان انجام می دهد، ایرلاین های ما که به بیشکک پرواز می نمایند از آنجا به نقاط مختلف می توانند مسافرگیری نمایند.

وی در پاسخ به این که خط اعتباری ویژه ای میان دو کشور در نظر گرفته شده است، گفت: خیر؛ روابط بانکی و توسعه تبادلات تجاری از گزینه های مورد بحث است و دو تن از وزیران آنها (وزیر نفت و حمل و نقل و اقتصاد) در تهران هستند و دیدار هایی داشتند و خوشبین هستند که روابط ما در سند همکاری ده ساله یاری می نماید در توسعه تعاملات تجاری استفاده بیشتری داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی درباره خطوط ریلی ایران و قرقیزستان با تاکید بر اینکه خطوط ریلی دو کشور متصل است افزود: راه آهن ما تا چین و اروپا متصل است این که خطوط جدید را احداث می کنیم برای آن است که از ظرفیت بندر اقیانوسیه (چابهار) برای تبادلات تجاری استفاده کنیم.

اسلامی درباره حدف تهران از طرح ملی مسکن گفت که این خبر تکذیب شده است و صحت ندارد.

وی ادامه داد: تهران مقیاس بزرگ است و نمی توان آن را نادیده گرفت. با توجه به قیمت تمام شده و جامعه هدف ما باید مدنظر باشد و برای آن برنامه های متنوع داریم و بر اساس آن باید اقدام گردد.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7571

به "اسلامی: تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید