استیلی: برگزاری فستیوال فوتبال پایه قشنگ و تأثیرگذار است، علاوه بر مسائل فنی باید روی مسائل فرهنگی نیز کار گردد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیر تیم فوتبال امید کشورمان که در اختتامیه ششمین فستیوال ملی فوتبال پایه پسران حاضر گردیده بود، این کار را برای استعدادیابی بسیار تأثیرگذار دانست.

استیلی: برگزاری فستیوال فوتبال پایه قشنگ و تأثیرگذار است، علاوه بر مسائل فنی باید روی مسائل فرهنگی نیز کار گردد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حمید استیلی پس از حضور در اختتامیه فستیوال ملی فوتبال پایه گفت: از حضور در این برنامه واقعاً خوشحال شدم و فکر می کنم این گونه کارها بسیار قشنگ و تأثیرگذار است. البته به عقیده من می توان این فستیوال را به شکل طولانی تری برگزار کرد. شاید زمان دو روزه برای دیدن توانمندی همه بچه ها کافی نباشد و در ادوار آتی بتوان به برنامه طولانی تری برای اجرای این فستیوال فکر کرد.

بازیکن سابق تیم ملی اضافه نمود: کار بسیار خوبی انجام گردیده است، اما نباید تنها محدود به فدراسیون فوتبال باشد. در واقع حمایت از فوتبال پایه و شناسایی استعدادها در این رده سنی فقط وظیفه فدراسیون نیست. باید باشگاه ها هم در این کار ورود نمایند و مشارکت فعال داشته باشند. فراموش نکنیم که نونهال و کودک از سن هفت سالگی می تواند بهترین آموزش ها را ببیند و گام به گام پیشرفت کند. همان طور که شاهد این جریان در سایر کشورها هستیم. باشگاه ها در این موضوع نقش مهمی دارند و باید به دنبال شناسایی همچنین تربیت و آموزش استعدادها باشند.

وی اعلام نمود: منطقی نیست که انتظار داشته باشیم همه مراحل این کار توسط فدراسیون انجام گردد. فدراسیون بازیکن را شناسایی کند، پرورش دهد، به تیم ملی بیاورد و گام به گام وارد رده های سنی بالاتر کند. نقش باشگاه ها نباید به طور کلی در فوتبال پایه فراموش گردد، بلکه ضروری است در این حوزه فعال باشند و سرمایه گذاری صحیح و منطقی انجام دهند.

مدیر تیم ملی فوتبال امید همچنین در خاتمه بر ضرورت آموزش فرهنگی در کنار آموزش فنی تأکید کرد و گفت: خیلی خوب است که در این گونه رویدادها به دنبال شناسایی استعدادها و بعد از آن ارتقای سطح فنی آنها هستیم، اما از مباحث فرهنگی هم نباید غافل شویم. این بچه ها در سن رشد و آموزش قرار دارند و برای تربیت فرهنگی بهترین زمان همین امروز است. باید در این حوزه به خوبی کار گردد تا بتوانیم آینده آنها را در ابعاد مختلف به خوبی بسازیم.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 562

به "استیلی: برگزاری فستیوال فوتبال پایه قشنگ و تأثیرگذار است، علاوه بر مسائل فنی باید روی مسائل فرهنگی نیز کار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیلی: برگزاری فستیوال فوتبال پایه قشنگ و تأثیرگذار است، علاوه بر مسائل فنی باید روی مسائل فرهنگی نیز کار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید