از دست رفتن منابع آب زیرزمینی با خشکسالی های طولانی در خراسان رضوی

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: خشکسالی های طولانی در استان منجر به از دست رفتن منابع آب زیرزمینی و افت سطح آب های زیرزمینی در آبخوان ها شده است.

از دست رفتن منابع آب زیرزمینی با خشکسالی های طولانی در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار از ،سید ابراهیم علوی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: میزان بارش ها تنها بر منابع آبی سطحی تاثیر آنی دارند و با افزایش بارندگی ها شاهد افزایش روان آب ها و آبگیری مخازن سد ها هستیم.

وی افزود: منابع آبی زیرزمینی منبع اصلی تامین کننده آب در شهر های استان است لذا باید درمیزان و نحوه برداشت آب مراقبت و دقت داشت.

علوی افزود: با توجه به افزایش حجم بارش ها در سال جاری تا کنون اظهارنظر هایی مبنی بر به سرآمدن دوره خشکسالی و آغاز دوره ترسالی مطرح می شود این درحالی است که با یک سال ترسالی که بارش در آن ازمیانگین بلند مدت بیشتر است نمی توان ادعا کرد کشور وارد دوره ترسالی شده است و نیاز به تکرار چندین سال ترسالی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: سازگاری با کم آبی تنها راه مقابله با عدم تعادل بین منابع آب های زیر زمینی و مصارف است پس اگر منابع آب ما محدود است باید مصارف خود را محدود کنیم.

م. ه

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2973

به "از دست رفتن منابع آب زیرزمینی با خشکسالی های طولانی در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از دست رفتن منابع آب زیرزمینی با خشکسالی های طولانی در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید