اردوغان:3-2 میلیون پناهجوی سوری می توانند درمنطقه امن ساکن شوند

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان روز چهارشنبه گفت که منطقه امن طراحی شده برای شمال سوریه می تواند میزبان دو تا سه میلیون پناهجوی سوری باشد که ظرف هشت سال جنگ داخلی در سوریه، به ترکیه و کشورهای اروپایی پناهنده شدند.

اردوغان:3-2 میلیون پناهجوی سوری می توانند درمنطقه امن ساکن شوند

اردوغان با تأکید بر این که در صورت عدم پیشرفت عملی در اجرای طرح منطقه امن با مشارکت آمریکا در شمال شرق سوریه، ترکیه خود رأساً دست به اقدام خواهد زد، گفت: با ایجاد یک مکان امن در شرق رود فرات و بسته به وسعت این منطقه امن، ما می توانیم دو تا سه میلیون آواره سوری را که در حال حاضر در کشور ما و اروپا زندگی می کنند، در این منطقه اسکان دهیم.

اردوغان در ادامه اضافه کرد: ما می خواهیم شاهد حمایت قدرتمند کشورهای اروپایی هم از موضوع ادلب و هم منطقه شرق فرات باشیم. گوش ما از این حرفها پُر است و منتظر اقدام هستیم.

بنابر گزارشها، هفته آینده اردوغان با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود پیرامون طرحهایی برای ایجاد یک منطقه امن در امتداد 450 کیلومتر مرز مشترک با سوریه گفتگو خواهد کرد.

گفتنی است که ترکیه در حال حاضر میزبان 3.6 میلیون پناهجوی سوری است و نیروهای نظامی این کشور در منطقه ادلب در شمال غرب سوریه مستقر هستند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5731

به "اردوغان:3-2 میلیون پناهجوی سوری می توانند درمنطقه امن ساکن شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان:3-2 میلیون پناهجوی سوری می توانند درمنطقه امن ساکن شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید