ارتباطی میان نوشیدن آب سرد و ابتلاء به کبد چرب وجود ندارد

به گزارش کنفرانس هکا، یک پزشک متخصص داخلی گفت: متأسفانه به علت سبک زندگی غلط، شاهد کاهش سن ابتلاء به کبد چرب هستیم، در گذشته کبد چرب بیماری افراد مسن جامعه بود اما اکنون این بیماری در افراد جوان و کم سن هم مشاهده می گردد.

ارتباطی میان نوشیدن آب سرد و ابتلاء به کبد چرب وجود ندارد

غلامرضا حمید در گفت و گو با خبر نگار خبرنگاران در مورد بیماری کبد چرب گفت: کبد به طور طبیعی دارای درصدی چربی است، اگر این مقدار از حالت نرمال خارج گردد گفته می گردد فرد دچار بیماری کبد چرب شده است.

وی در مورد علت ابتلاء به این بیماری گفت: این بیماری، نتیجه زندگی ماشینی، زندگی در آپارتمان های کوچک، فست فود و زندگی شهری است.

حمید در ادامه اضافه نمود: در کشورهای غربی این بیماری معلول مصرف الکل است اما در کشوری مانند ایران علت ابتلاء، کم تحرکی و مصرف غذا فست فودی و پرکالری است؛ یکی از مسائل کبد چرب این است که ابتلاء به این بیماری، بیماری های دیگری نیز با خود به همراه دارد و یا آنها را تشدید می نماید، بیماری هایی مانند دیابت خصوصاً نوع دو، بیماری های قلبی و عروقی، فشار و چربی خون از آن دسته هستند.

این پزشک متخصص در مورد درمان این بیماری گفت: این بیماری هیچ درمان معین و تأیید شده ای ندارد و بین پزشکان و متخصصان اختلاف نظر وجود دارد، البته راه های درمانی مانند رژیم های غذایی متناسب، تغییر سبک زندگی، تحرک و ورزش ، لازمه درمان هایی است که افراد با توجه به آنها می توانند تا حدودی از این بیماری پیشگیری و آن را درمان نمایند.

وی در ادامه اضافه نمود: البته درمان و یا پیشگیری از این بیماری برای هر فرد کاملاً منحصر به فرد است که با توجه به شاخص توده بدنی و سبک زندگی هر فرد متفاوت است.

حمید، از کاهش سن ابتلاء به این بیماری اطلاع داد و گفت: متأسفانه به علت سبک زندگی غلط شاهد کاهش سن ابتلاء به کبد چرب هستیم، در گذشته کبد چرب بیماری افراد مسن جامعه بود اما اکنون این بیماری در افراد جوان و کم سن هم مشاهده می گردد، بنابراین برای پیشگیری از این بیماری به والدین توصیه می گردد فعالیت های ورزشی را در برنامه بچه ها بگنجانند.

حمید بعضی اظهارنظرها درباره کبد چرب را عوامانه و غلط دانست و اضافه نمود: افراد نباید هرگونه اظهار نظری را قبول نمایند بعضی از اظهارنظرها مانند ارتباط میان نوشیدن آب سرد و ابتلاء به کبد چرب هیچ پشتوانه علمی ندارد، اساساً آب سرد هیچ ارتباطی با کبد و کبد چرب ندارد.

وی در خاتمه در مورد بعضی تبلیغات عوام فریبانه درباره داروهای درمان کبد چرب، گفت: مردم باید به شدت نسبت به این تبلیغات هوشیار باشند و فریب داروهای گیاهی و یا حتی شیمیایی را نخورند و برای مصرف هرگونه دارو ابتدا با پزشک متخصص مشورت نمایند.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4182

به "ارتباطی میان نوشیدن آب سرد و ابتلاء به کبد چرب وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباطی میان نوشیدن آب سرد و ابتلاء به کبد چرب وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید