اتوماتیک بیک؛ داستان سوراخی که زندگی نجات می دهد!

به گزارش کنفرانس هکا، احتمالا در زندگی خود از اتوماتیک های مختلفی استفاده نموده اید. اما آیا تا به حال حین نوشتن متوجه شده اید که بعضی از آن ها دارای سوراخی در قسمت بالای درپوش خود (منظورمان همان درِ اتوماتیک است) هستند؟

اتوماتیک بیک؛ داستان سوراخی که زندگی نجات می دهد!

به گزارش عصر ایران، جدا از دلایل کیفی، وجود این سوراخ در درپوش بعضی اتوماتیک ها با یک علت علمی نیز پیوند خورده است که ممکن است موجب شگفتی شما گردد!

در سال 1991، شرکت های تولیدنماینده اتوماتیک از جمله برند شناخته شده بیک عرضه بعضی اتوماتیک های خود با یک سوراخ در درپوش آن ها را شروع کردند. این اقدام بسیاری را متعجب کرد که هدف از وجود سوراخ در درپوش اتوماتیک چه چیزی می تواند باشد.

وجود سوراخ در درپوش بعضی اتوماتیک ها از جمله اتوماتیک بیک نه تنها با محافظت از جوهر، بلکه با نجات جان کاربر پیوند خورده است!

حفاظت از کیفیت جوهر اتوماتیک

ممکن است فکر کنید که افزودن سوراخ به درپوش اتوماتیک موجب تبخیر جوهر و خشک شدن آن می گردد، اما به نظر می رسد برعکس این شرایط درست است. تهویه ایجاد شده به وسیله سوراخ در درپوش اتوماتیک در واقع فشار هوا را تثبیت می نماید و از خشک شدن جوهر آن پیشگیری می نماید.

بعلاوه، وجود سوراخ در درپوش اتوماتیک امکان قرارگیری درست آن روی بدنه بدون این که مشکل فشار هوا ایجاد گردد را فراهم می نماید. به بیان دیگر، این سوراخ به یکسان شدن فشار هوا هنگام برداشتن یا گذاشتن درپوش اتوماتیک یاری می نماید.

حذف خطر ایمنی

علت دیگر وجود سوراخ در درپوش اتوماتیک با ایمنی افراد مرتبط است. گاهی اوقات، افرادی که عصبی یا بی حوصله هستند، درپوش اتوماتیک را بدون این که متوجه باشند می جوند و امکان بلعیدن تصادفی آن نیز وجود دارد. یا در خصوص نوزدان و بچه ها کوچک، احتمال بلعیدن درپوش اتوماتیک به صورت عمدی وجود دارد. در هر صورت، سوراخ موجود در درپوش بعضی اتوماتیک ها می تواند به جلوگیری از خفگی فرد یاری کند.

علت این که شرکت هایی مانند بیک در درپوش بعضی اتوماتیک های خود سوراخ ایجاد می نمایند پیشگیری از مسدود شدن کامل مسیر هوایی در صورت بلعیدن درپوش است.

برای این که هرچه بیشتر اهمیت وجود سوراخ در درپوش اتوماتیک معین گردد می توان به گزارش ایندیپندنت در سال 2016 اشاره نمود که به مرگ سالانه حدود 100 نفر در آمریکا به علت خفگی ناشی از بلعیدن درب اتوماتیک پرداخته بود.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14070

به "اتوماتیک بیک؛ داستان سوراخی که زندگی نجات می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتوماتیک بیک؛ داستان سوراخی که زندگی نجات می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید