آمار اشغال هتلهای کرمان در نوروز امسال کاهش 10 درصدی را نشان می دهد

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، آمار اشغال هتلهای کرمان در نوروز امسال کاهش 10 درصدی را نشان می دهد.

آمار اشغال هتلهای کرمان در نوروز امسال کاهش 10 درصدی را نشان می دهد

رئیس کمیسیون جهانگردی اتاق بازرگانی استان کرمان آمار می دهد که درصد اشغال هتلهای کرمان به طور میانگین در ایام تعطیلات نورزی زیر 50 درصد بود که نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش نشان می دهد.

محمدرضا بهرامی درباره چرایی این رخداد معتقد است: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با تعطیلات نورزی و همچنین شرایط مالی مردم، کاهش آمار اشغال هتلها دور از انتظار نبود، هر چند به نسبت از شرایط ناراضی نیستیم.

وی شرح داد: البته شرایط جهانگردی در برخی استانهای همجوار به نسبت بهتر از کرمان بود و حتی با رشد جهانگرد هم روبرو بودند.

رئیس کمیسیون جهانگردی اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: ترددهای جاده ای نیز کاهش آمار مسافر ورودی به استان کرمان را نیز نشان می دهد که نشان دهنده کاهش ورود جهانگرد به استان است.

وی در عین حال گفت: برای معرفی جاذبه های استان کرمان در نمایشگاه جهانگردی تهران امسال متفاوت کار کردیم تا این جاذبه ها بهتر شناخته و معرفی شوند و شاید اگر همین معرفی نبود، آمار جهانگردان از این مقدار نیز کمتر میشد.

بهرامی با اشاره به لزوم معرفی هرچه بهتر جاذبه های کرمان گفت: امسال تعدادی اینفلوئنسر و فعال مجازی کشور را نیز به کرمان دعوت کردیم تا ضمن آشنایی با جاذبه ها و آثار تاریخی و طبیعی به جهانگردان، به تولید محتوا بپردازند.

بحث بر سر اینکه چرا استان کرمان با 10 اثر ثبت جهانی که بیشترین آمار آثار ثبت جهانی کشور را در بین استانها به خود اختصاص داده است اما مقصد مهم جهانگردی نیست، به امروز بر نمی گردد و عوامل مختلفی دارد.

از جمله مهمترین دلایل را اطلاع رسانی نشدن کامل یا تصویر نادرستی که از استان نزد برخی افراد وجود دارد برآورد می کنند وگرنه کرمان استانی است با جاذبه های منحصر بفرد که در کمتر جایی از جهان نظیر برخی از آنها را میتوان یافت.

به طور مثال در کرمان کویری، در حالی که گرمترین نقطه جهان را در شهداد و کویر لوت می شناسیم، با فاصله کمتر از 10 کیلومتر از آن، منطقه ها بدیع کوهستانی و برف گیر را در سیرچ یا کوهپایه و...شاهد هستیم که آب و هوایی کاملا متفاوت با میوه هایی سردسیری را به شما عرضه می کنند و این جذابیت ها در جای جای دیگر نقاط استان نیز قابل مشاهده است.

مرتفع ترین شهر ایران (لاله زار) با گلزارهای گل محمدی وسیع در فاصله نزدیک با مرکز استان کرمان واقع شده است؛ از شرق تا غرب و شمال تا جنوب استان از نظر جاذبه های تاریخی، طبیعی و صنایع دستی آنقدر جذابیت وجود دارد که جهانگردان را سیراب از زیبایی و شناخت کند و برای بیان همه آنها زمان و موقعیت مناسب می طلبد.

عامل دیگر را ضعف زیرساختی در حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی بر می شمارند که ضرورت تخصیص اعتبار و کار مستمر را طلب می کند.

در کنار این مولفه ها، عامل دیگر که بسیار اهمیت دارد، ساری شدن فرهنگ جذب جهانگرد در همه ارکان دولتی و غیردولتی است که باید در همه اصناف و طبقات مختلف اقشار مردمی جاری باشد و شهر و شهرداری ها نیز همراه با سایر متولیان در هر زمان و شرایط آماده میزبانی از جهانگردان باشند و استان استان جهانگردپذیر باشد که این مهم نیازمند آموزشهای هدفمند و اقدامات مستمر است.

ارگ بم (بزرگترین سازه خشتی جهان)، روستای دستکند میمند با چند هزار سال قدمت، باغ شازده یا شاهزاده ماهان با ویژگی های منحصر بفرد باغ و معماری عمارت آن، دشت کویر لوت که قدیمی ترین درفش جهان از این کویر در منطقه شهداد بدست آمده و سه قنات گوهرریز جوپار در شهرستان کرمان، اکبرآباد و قاسم آباد در شهرستان بم، کاروانسرای گنجعلی خان کرمان و چاه کوران راور و نیز روستای دارستان سیرجان و این شهرستان به عنوان خاستگاه بافت گلیم شیرکی سیرجان از آثار ثبت جهانی استان کرمان بشمار می روند.

منبع: همگردی
انتشار: 16 فروردین 1403 بروزرسانی: 16 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16526

به "آمار اشغال هتلهای کرمان در نوروز امسال کاهش 10 درصدی را نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار اشغال هتلهای کرمان در نوروز امسال کاهش 10 درصدی را نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید