آشنایی با مشاهیر؛ زندگی پرفراز و نشیب ادیسون و ماری کوری

به گزارش کنفرانس هکا، کتاب های زندگی نامه بدون تردید یکی از خواندنی ترین و جذاب ترین آثار مکتوب در تمام فرهنگ ها به شمار می آید. شوق وصف ناپذیری در همه ما برای آگاهی از سرگذشت بزرگان و نام آوران وجود دارد. وقتی به مطالعه سرگذشت انسان های بزرگ تاریخ می پردازیم انگار در تاریخ همراه با آن ها هستیم و شیرینی و تلخی زندگی آن ها را می چشیم. با ما همراه باشید تا در این مطلب با معرفی کتاب های آشنایی با مشاهیر با زندگی نامه دانشمندان آشنا شوید.

آشنایی با مشاهیر؛ زندگی پرفراز و نشیب ادیسون و ماری کوری

ماری کوری

آشنایی با ماری کوری، اولین کتاب از سری کتاب های جذابی است که به زندگی و آثار دانشمندان بزرگ پرداخته است. جان و مری گریبین در توضیح حالی شیرین و خواندنی کار و زندگی ماری کوری را برای دوستداران علم، به رشته تحریر درآورده اند.

ماریا اسکودوسکی تحت شرایطی در لهستان متولد شد که امپراتوری روسیه بر این کشورحکومت می کرد و طبق قوانینی که در لهستان وضع نموده بود، هیچ زنی حق ورود به دانشگاه را نداشت. به همین جهت، ماریا مجبور شد میهنش را برای ادامه تحصیل ترک کند و راهی پاریس گردد. او در همان جا همسر و شریک زندگیش پیر کوری را یافت. زمانی که ماریا برنده جایزه نوبل شد، زنان حتی نمی توانستند به عنوان محقق و دانشمند در یک آزمایشگاه مجهز و مناسب کار نمایند. به همین دلیل، او کارش را در یک انبار سرد و نمناک شروع کرد و در همان جا هم پیروز به کشف دو عنصر رادیواکتیو جدید شد. چند سال بعد، برای بار دوم جایزه نوبل به او اهدا شد. او دو دختر داشت که بعدها یکی از آن دو، برنده جایزه نوبل شد.

ادیسون

تامس ادیسون شاید یکی از بزرگ ترین مخترعانی باشد که تاکنون وجود داشته است. او تنها دنیای را که در آن زندگی می کرد تغییر نداد، بلکه اختراعاتش به ساختن دنیای کاملاً متفاوت یاری کرد: دنیای که ما امروز در آن زندگی می کنیم. گرامافون فقط یکی از کارهای اوست. اختراع دیگرش، نخستین دوربین موفّق فیلمبرداری، به همراه دستگاهی برای به نمایش درآوردن فیلم بود. ادیسون هم چنین ساختار تلفنی را که الکساندر گراهام بل اختراع نموده بود، تغییر داد و آن را به دستگاهی با کیفیتی بسیار بهتر تبدیل کرد. او روی ماشین تحریر نیز کار کرد.

آشنایی با ادیسون، یکی از کتاب های مجموعه ای است که به زندگی و آثار دانشمندان پرداخته است. در این کتاب، توضیح و حال اختراعات عمده ادیسون برای دوستداران علم و دانش به رشته تحریر درآمده است.

ادیسون از کودکی مشکل ناشنوایی داشت. او در 12 سالگی مدرسه را برای همواره ترک کرد و از آن پس، با استفاده از اراده قوی و خلاقیت سرشارش به اکتشاف و اختراع پرداخت. ادیسون احتمالاً بزرگ ترین مخترع دنیا است. در واقع او پایه گذار دانش فنی دنیایی است که ما هم اکنون در آن زندگی می کنیم. امروزه با فشار دادن کلیدی، اتاقمان را روشن می کنیم، به سینما می رویم، موزیک گوش می کنیم و از طریق تلفن با دوستانمان صحبت می کنیم. این ها همه نتیجه کار طاقت فرسا و مستمر مخترعی است که تمام زندگی خود را صرف ساختن دنیایی نو کرد.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2636

به "آشنایی با مشاهیر؛ زندگی پرفراز و نشیب ادیسون و ماری کوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با مشاهیر؛ زندگی پرفراز و نشیب ادیسون و ماری کوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید