آزاد راه تهران - شمال بطور رسمی افتتاح شد

به گزارش کنفرانس هکا، قطعه یک آزاد راه تهران - شمال 24 سال بعد از کلنگ زنی آن امروز با حضور رییس جمهوری افتتاح و زیر بار ترافیک رفت تا مسافران شمال با عبور از این آزادراه راستا رسیدن به آن منطقه را با مسافت کمتری طی نمایند.

آزاد راه تهران - شمال بطور رسمی افتتاح شد

منطقه یک آزادراه تهران - شمال 17 سال فعالیت پیمانکاران چینی 29 درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، طی 2.5 سال، پیشرفت فیزیکی آن به 85 درصد رسید و امروز شاهد اتمام عملیات عمرانی در این اَبَرپروژه راهسازی کشور هستیم.

منطقه یک آزادراه تهران - شمال 22 تونل به طول 31 هزار و 400 متر به صورت رفت و برگشت دارد، 26 دستگاه پل به طول چهار هزار و 600 متر با ویژگی های خاص مثل ارتفاع 70 متری دارد.

طول قطعه یک آزادراه تهران - شمال32 کیلومتر است که با افتتاح این قطعه مسافت بین شهر تهران تا چالوس 60 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

نرخ عوارض آزادراه تهران - شمال برای روزهای عادی سال مبلغ 200 هزار ریال و برای روزهای اوج سفر 300 هزار ریال معین شد.

پیش بینی می گردد که در هر شبانه روز حدود 12 هزار تردد در این آزاد راه صورت گرفته و در خوش بینانه ترین حالت 5 درصد مردم از آن استفاده مستمر داشته باشند و 20 درصد نیز به شکل عبوری از آن استفاده نمایند؛ به همین دلیل تصمیم بر شناور بودن نرخ عوارضی این آزادراه است.

چهار هزار و 200 میلیارد تومان از منابع اعتباری دولت و بنیاد مستضعفان برای ساخت این آزادراه هزینه شده است و نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان ارزش روز این ابر پروژه عمرانی است.

مسافرت مسافران شمال از امروز از بزرگراه همت پس از تقاطع آزادگان شروع می گردد و در جهت 32 کیلومتری تا سه راهی شهرستانک در جاده قدیم کندوان ادامه دارد. مسافران شمال سپس وارد جاده قدیم کندوان می شوند و در منطقه مرزن آباد به منطقه چهار آزادراه تهران - شمال می رسند که سال ها پیش افتتاح شده است.

منطقه دو آزادراه تهران - شمال به طول 22 کیلومتر هم اکنون توسط پیمانکاران ایرانی درحال ساخت است و طولانی ترین تونل کشور به طول 6.5 کیلومتر در این منطقه همزمان با اجرای منطقه یک با فرایند خوبی در دست تکمیل است.

طبق پیش بینی مسوولان یک باند این منطقه تا دو سال آینده و قبل ازپایان دولت تدبیر و امید زیر بار ترافیک قرار می گیرد، منطقه 4 این آزادراه که منتهی به چالوس است در سال 92 زیر بار ترافیک رفت.

منبع: ایرنا

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: چمدان
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8786

به "آزاد راه تهران - شمال بطور رسمی افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزاد راه تهران - شمال بطور رسمی افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید