9 نکته کاربردی برای ست کردن چند انگشتر در انگشتان دست

به گزارش کنفرانس هکا، روند لایه بندی جواهرات مثل بسیاری از روندهای قدیمی محبوب دیگر، دوباره به چرخه مد بازگشته است. از گردنبندهای چند لایه گرفته تا گوشوار ه های متعدد، امروزه پوشیدن لایه لایه جواهرات با محبوبیت و استقبال بالایی همراه است. با این حال، همه از ست کردن همزمان چند انگشتر، مطمئن نیستند. بزرگترین سوال این است که چگونه باید انگشترها را به شیوه ای شیک و زیبا در یک یا هردو دست، ست کرد؟

9 نکته کاربردی برای ست کردن چند انگشتر در انگشتان دست

ترکیب انگشترهای مختلف نوعی هنر است و قوانین ظریفی دارد. در این جا به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید تنها با رعایت چند نکته، انگشترهای خود را به شیوه ای زیبا، شیک و پیچیده، کنار هم ست کنید. بعلاوه، نکات مهم ترکیب و تطبیق سبک های مختلف انگشتر برای ایجاد یک ظاهر کاملاً شخصی و منحصر به فرد را هم آنالیز خواهیم کرد.

پیش از انتخاب و ست کردن انگشترها چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

برای ایجاد سبکی منسجم در نحوه استایل چند انگشتر، باید از قبل برنامه ریزی کرد. چند فاکتور وجود دارد که بهتر است پیش از آغاز انتخاب انگشترها برای پوشیدن کنار هم، در نظر بگیرید. ابتدا باید به زیبایی شناختی کلی که می خواهید برسید فکر کنید. آیا می خواهید یک انگشتر بیشتر از بقیه در مرکز توجه قرار بگیرد یا اینکه ظاهری ساده و یکدست را ترجیح می دهید؟ دوم اینکه باید توجه کنید چقدر این نحوه ست کردن انگشترها با استایل لباس شما و دیگر اکسسوری هایی که قرار است بپوشید، هم خوانی دارد؟

بعلاوه بعضی از انگشترها به صورت یک پک و مجموعه طراحی و عرضه می شوند که در این صورت نگرانی بابت نحوه ترکیب آن ها وجود ندارد. اما اگر دو یا چند انگشتر مجزا دارید، برای ست کردن آن ها بهتر است رعایت چند نکته را در نظر بگیرید.

نکات مهم هنگام ست کردن چند انگشتر

وقتی صحبت از ست کردن حلقه ها و انگشترهای متعدد به میان می آید، چالش اصلی نمایش ظاهری مجذوب نماینده، زیبا و هدفمند است. رعایت چند نکته می تواند شما را در رسیدن به این لوک پایانی یاری کند.

معنی انگشترها را بدانید

درک معنای پشت هر انگشتر می تواند به شما در انتخاب و شیوه ست کردن آن ها کنار هم یاری کند. طرح انگشتر داستانی در خصوص شخصیت شما بیان خواهد نمود. ممکن است بخواهید از انگشتر هایی با سنگ ماه تولدتان بهره ببرید. یا یک انگشتر پهن تمام نگین کاری شده، انگشتر پلنگ کارتیه معروف یا یک انگشتر موروثی که برایتان ارزشمند است را کنار دیگر انگشترها ست کنید. به طور کلی، بدانید که هر انگشتر، با معنی و داستان منحصر به فرد خود، به استایل شما، سبکی شخصی خواهید بخشید.

به ته رنگ پوست خود دقت کنید

بهتر است با توجه به ته رنگ پوست، رنگ جواهرات و انگشترهای خود را انتخاب کنید. انتخاب رنگ انگشتری که با تناژ پوست شما هم خوانی داشته باشد، جلوه بسیار زیباتر و منسجم تری به نمایش خواهد گذاشت. به عنوان مثال جواهرات طلایی با رنگ های گرم تر پوست بهتر هماهنگ می شوند و جواهرات نقره ای رنگ در پوستی با ته رنگ سرد مجذوب نماینده تر به نظر می رسند. بعلاوه افرادی که پوست زیتونی یا پوست کمی برنزه دارند، تقریباً می توانند هر انگشتر با هر رنگ فلزی را استفاده نمایند.

انگشترهای باریک و پهن را با هم ترکیب کنید

یک راه آسان برای ست کردن همزمان چند انگشتر، جفت کردن حلقه ها و انگشترهای باریک و پهن با یکدیگر است. ساده ترین روش برای انجام این کار، ست کردن انگشترهای طرح صاف و صیقلی با انگشترهایی است که دارای انحنا یا بافت منحصر به فردی هستند.

بعلاوه قرار دادن یک انگشتر با سنگ قیمتی، بین دو حلقه باریک به صورت لایه لایه و در یک انگشت هم شیوه ای بسیار محبوب است. اگر نمی خواهید همه انگشترها در یک انگشت کاملا روی هم قرار بگیرند، می توانید به انگشترهای میدی یا بندانگشتی فکر کنید. انگشترهای سبک Midi وسط انگشت قرار می گیرند و این امکان را به شما می دهند که انگشترها را بدون احساس گرفتگی در یک انگشت لایه بندی کنید.

به استایل و سبک لباس خود دقت کنید

به سبک استایلتان و پیامی که می خواهید با جواهرات خود منتقل کنید فکر کنید. آیا به آیتم های شیک و ظریف علاقه دارید یا جواهرات جسورانه و مجذوب نماینده را ترجیح می دهید؟ بعلاوه برای ایجاد هماهنگی بیشتر انگشترها با لباس می توانید سنگ انگشتر خود را مطابق با رنگ لباستان در نظر بگیرید. در صورت داشتن استایلی معمولی، ترکیب انگشترهایی با فلزات و سنگ های قیمتی مختلف می تواند سطح استایل شما را بالاتر ببرند. علاوه بر این می توانید یک دستبند هم رنگ هم برای تکمیل ظاهر اضافه کنید.

ست کردن چند انگشتر بر اساس سبک مینیمال

در ابتدا ممکن است ترکیب سبک لایه بندی انگشترها و مینیمالیسم، یک تناقض به نظر برسد، اما باور کنید ظاهر ساده و مینیمال لازم نیست کسل نماینده باشد. دانستن نحوه ترکیب و ست کردن انگشترها روی هم یا کنار هم فرصت های خلاقانه ای را در اختیار شما قرار می دهند که مینیمالیسم را به شیوه زیباتری بیان و تجربه کنید.

برای این کار می توانید از انگشترهای با رنگ همسان یا دارای سنگ یک رنگ بهره ببرید. نگه داشتن انگشترها در یک خانواده رنگی می تواند ظاهر شما را یکپارچه و به هم نزدیک کند. برای ظاهری مینیمال تر و ظریف تر، پک حلقه های باریک و ساده با یک حلقه میدی را در نظر بگیرید.

ست کردن چند انگشتر بر اساس سبک ماکسیمال

اگر ماکسیمالیسم سبک مورد علاقه شماست، می توانید به بهشت میکس های رنگی انگشترها ورود پیدا کنید. می توانید به راحتی پوشیدن انگشترهای بسیار درشت، حلقه هایی که بیشترین کنتراست را دارند و بعلاوه انگشترهایی با مختلف هندسی را امتحان کنید.

در لایه بندی انگشترها به سبک ماکسیمالیسم می توانید یک انگشتر با برش زمرد چند وجهی را در کنار یک سنگ دایره ای کوچک قرار دهید یا یک حلقه منحنی را روی یک حلقه صاف لایه بندی کنید. انگشترهایی که شکلی نیمه تمام دارند و در بخش جلویی دارای فضای باز هستند هم فرصت خلاقیت و خلق ترکیب های زیباتر را به ما می دهند.

از ترکیب رنگ فلزات مختلف بهره بگیرید

ترکیب کردن چند انگشتر با فلزاتی در رنگ های متفاوت هیچ اشکالی ندارد، به ویژه اگر شما دوست دارید ظاهری منحصر به فرد و متنوع داشته باشید. با این وجود، باید مطمئن شوید فلزاتی که انتخاب می کنید با یکدیگر سازگار هستند. بعلاوه باید از آسیب های ناشی از ساییدگی جلوگیری کنید. مثلا می توانید استفاده از یک حلقه طلا روی انگشت شست و یک حلقه نقره در انگشت وسط را در نظر بگیرید. نکته کلیدی دیگر در ترکیب فلزات مختلف این است که رنگ انگشترها باید با دیگر جواهرات و اکسسوری ها در تعادل و تطابق باشند. مثلا اگر بخواهید انگشتر رزگلد را با گردنبند طلای خود ست کنید، بهتر است گوشواره ها را رزگلد در نظر بگیرید.

اعتماد به نفس داشته باشید

وقتی با اعتماد به نفس چند انگشتر را همزمان بپوشید، می توانید تقریباً هر چیزی را شیک و زیبا جلوه دهید. این تنها چیزی است که باعث می گردد توجه دیگران به شما جلب گردد و تحسین افراد را در پی داشته باشید. پس حتما با اعتماد بنفش انگشترهای خود را استایل کنید.

دقیقا ست کردن چند انگشتر زیاد است؟

تعداد انگشترهایی که با هم ست می کنید به سلیقه شما بستگی دارد. ممکن است بعضی افراد ترجیح دهند که تنها 2 انگشتر بپوشند، در حالی که دیگران ممکن است از 3 انگشتر یا بیشتر هم استفاده نمایند. بعضی افراد با ست کردن 10 انگشتر در انگشت های هر دو دست هم به معنای واقعی کلمه طبیعی به نظر می رسند. مهم است میزان، بافت و شکل انگشترها را هم در نظر بگیرید.

به طور کلی اگر می خواهید ظاهری ساده تر داشته باشید، ست کردن 2 انگشتر کافیست. اما اگر در پی ظاهری جسورانه تر هستید، می توانید ست کردن 3 انگشتر یا بیشتر را هم در نظر بگیرید. در اینجا چند پیشنهاد برای ترکیب انگشترها بر اساس جایگاه انگشتان وجود دارد:

  • انگشت اشاره و انگشت حلقه
  • انگشت شست، اشاره و انگشت حلقه
  • انگشت شست و انگشت میانی
  • انگشت شست و حلقه
  • انگشت شست، انگشت اشاره و انگشت میانی
  • انگشت وسط و انگشت کوچک
  • انگشت شست، اشاره و انگشت کوچک

توجه داشته باشید که هیچ کدام از ترکیب های گفته شده شامل ست کردن انگشترها در انگشتان مجاور نیستند. اگرچه در انجام این کار آزاد هستید، اما در این صورت انگشترها ممکن است بچرخند، به هم ساییده شوند و به مرور زمان از زیبایی و صیقلی بودن بیفتند. بعلاوه ممکن است در حین انجام فعالیت های روزانه، نزدیک به هم بودن آن ها و صدایی که ایجاد می نمایند حواس تان را پرت کند. البته این مسئله برای انگشترهای پهن تر یا درشت تر است. بنابراین، اگر دوست دارید چند انگشتر را مجاور هم ست کنید، بهتر است از نمونه های باریک تر بهره ببرید.

چگونه به عنوان یک مرد انگشترهای متعدد بپوشیم؟

بیشتر مردان معمولاً فقط حلقه ازدواج خود را می پوشند. اما اگر می خواهید وارد دنیای لایه بندی انگشترها شوید، انگشت کوچک شما آغازی مطمئن و بی دردسر است. انگشتر در انگشت کوچک اساساً تزئینی است و در انجام کارهای سخت اختلال ایجاد نمی نماید. اگر احتیاج به انگشتری دارید که طرحی جسورانه داشته باشد، پیشنهاد می کنیم آن را روی انگشت اشاره امتحان کنید.

نکات دیگر برای ست کرن چند انگشتر کنار هم

  • اگر انگشترها برای انگشتان شما کمی تنگ هستند، معمولاً ایده خوبی نیست که چندین انگشتر را به طور همزمان بپوشید. این می تواند باعث مشکلاتی در گردش خون گردد، بنابراین حتما به این نکته توجه کنید.
  • با این که ست کردن چند انگشتر زیبا به نظر می رسد، در بعضی مواقع ممکن است بیشتر شبیه به بیان ثروت باشد تا خلق یک سبک شخصی. پس بهتر است مکانی که می خواهید انگشترهای خود را همزمان ست کنید هم در نظر بگیرید.
  • از خرید اکسسوری های بدل و مقرون به صرفه قیمت که رنگ ثابتی ندارند اجتناب کنید. بسیاری از انگشترهای مقرون به صرفه قیمت حاوی مس هستند. مس روی انگشتان شما ردی از رنگ سبز برجای خواهد گذاشت. هرچند ممکن است روش هایی برای جلوگیری از این واکنش وجود داشته باشد اما خرید انگشترهای با کیفیت فراوری شده از طلا، نقره، استیل و پلاتین راه حلی آسان تر است.

کلام پایانی

اگر چه با رعایت نکات گفته شده می توانید انگشترهای متعدد را به شیوه ای زیبا و مجذوب نماینده بپوشید اما ست کردن جواهرات تماماً در جهت برجسته کردن استایل و شخصیت فردی شماست. هیچ قانون یا سنت سختی در خصوص لایه بندی انگشترها هم وجود ندارد. شما می توانید چند حلقه را هر طور که می خواهید ست کنید. اغلب اوقات، این فقط به ترجیحات شخصی بستگی دارد. پس ادامه دهید و سبک های مختلف را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهتر به نظر می رسد و شما را راضی تر می نماید.

منابع: occasionsfinejewelry, moonmagic, romadesignerjewelry, nicolehdjewelry, sterlingforever

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16852

به "9 نکته کاربردی برای ست کردن چند انگشتر در انگشتان دست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 نکته کاربردی برای ست کردن چند انگشتر در انگشتان دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید