30 تیم برای پایش ملخ صحرایی در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به بارندگی های اخیر امکان بازگشت ملخ های مهاجم به مراتع و مزارع وجود دارد و به همین دلیل 30 گروه رصد و پایش آفت ملخ های صحرایی در این استان تشکیل شده است.

30 تیم برای پایش ملخ صحرایی در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد

به گزارش از ، حسین لایقی مطلق مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در نشست مبارزه با افت ملخ صحرایی در گچساران به آماده باش استان برای مقابله با آفت ملخ های صحرایی اشاره نمود وگفت: اکنون تمام امکانات برای پایش این آفت اماده است تا در صورت مشاهده در مراحل اولیه مقابله گردد.

او اعلام کرد: برای مبارزه با ملخ های مهاجم در مراتع این استان به بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار احتیاج است.

لایقی مطلق گفت: عملیات سم پاشی و مبارزه با ملخ صحرایی در سال گذشته در 11هزارو 500 هکتار از مراتع، اراضی و باغ های این استان با موفقیت انجام شد.

او اظهار کرد: امکان تخم گذاری ملخ های صحرایی که سال گذشته به مزارع و مراتع کهگیلویه و بویراحمد هجوم آورده بودند وجود دارد به همین دلیل احتیاج است دستگاه های متولی از جمله منابع طبیعی، محیط زیست، شهرداری ها و بخشداری ها برای مبارزه و پایش ملخ با هم تعامل بیشتری داشته باشند.

لایق مطلق گفت: در سال گذشته بیش از پنج میلیارد ریال برای پایش و مبارزه با ملخ های صحرایی هزینه شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: ستاد مبارزه با ملخ های صحرایی در هشت شهرستان استان هم اکنون تشکیل شده است.

لایقی مطلق ابراز داشت: در سال گذشته کار پایش ملخ های صحرایی در 125 هزار هکتار از مراتع مناطق مختلف استان انجام شد.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در سال گذشته پنج هزار لیتر سم برای مبارزه با ملخ های صحرایی در این استان استفاده شد توضیح داد: بخشی از سم مورد احتیاج برای مبارزه با ملخ های صحرایی در سالجاری هم اکنون تامین شده است.

لایقی مطلق ابراز داشت: کار ساماندهی نیرو های انسانی مورد احتیاج سم پاشی و پایش در شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد اجرا شده است.

ملخ های مهاجر که بهمن ماه سال گذشته از کشور های حوزه شبه جزیره عربستان از جمله امارات، عمان و کشور عربستان وارد بعضی استان های جنوب شرق کشور شده بود، تاکنون در بعضی استان های کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، بوشهر، فارس، جنوب خراسان جنوبی، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و حتی اردبیل و گلستان مشاهده شده اند.

غ

آموزشگاه ما: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7117

به "30 تیم برای پایش ملخ صحرایی در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 تیم برای پایش ملخ صحرایی در کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید