2400 طرح گردشگری در کشور ساخته می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، معاون سرمایه گذاری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: 2 هزار و 400 طرح گردشگری با سرمایه گذاری در حدود 200 هزار میلیارد تومان در کشور در حال ساخت است.

2400 طرح گردشگری در کشور ساخته می گردد

ایرنا: حسین اربابی پس از افتتاح اولین جشنواره ملی ایل سنگسر در شهرستان مهدیشهر استان سمنان در گفت و گو با ایرنا گفت: از مجموع 2 هزار و 400 طرح حوزه گردشگری، 400 طرح مربوط به هتل، یک هزار و 300 طرح مربوط به مجتمع گردشگری و بقیه مربوط به دیگر تاسیسات است.

معاون سرمایه گذاری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: طرح های گردشگری با پراکندگی خوبی در سراسر کشور در حال ساخت است.

وی ابراز داشت: بوم گردی جزو اولویت های دولت تدبیر و امید برای اشتغالزایی و رونق روستاهاست و در ابتدای دولت تدبیر و امید 400 اقامتگاه بوم گردی در کشور ثبت شده بود، اما اکنون در حدود یک هزار و 800 اقامتگاه بوم گردی فعال است.

اربابی اعلام کرد: 300 هزار فرصت شغلی در بخش های مختلف گردشگری با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در کشور ایجاد شده است.

وی یادآور شد: در دنیا از هر 10 شغل یک شغل مربوط به گردشگری است و اکنون با توسعه صنعت گردشگری به ازای هر پنج شغل دنیا یک شغل مربوط به گردشگری است.

معاون سرمایه گذاری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: حدود یک و نیم میلیون نفر در کشور در حوزه گردشگری به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

مهدی شهر یا سنگسر مرکز شهرستان مهدیشهر واقع در استان سمنان، خاستگاه ایل عشایر سنگسری از شاخص ترین کوچ نشینان دامنه های البرز است که برای جابه جایی از ییلاق به قشلاق مسافت بیش از یک هزار و 500 کیلومتر را طی می نمایند و طی چنین مسافت طولانی توسط عشایر بی مانند است، برنارد هوکارد محقق مشهور اروپایی نیز معتقد بود عشایر ایل سنگسری طولانی ترین راستا کوچ رو دنیا را دارند.

معاون سرمایه گذاری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور افتتاح اولین جشنواره ملی ایل سنگسر عصر چهارشنبه به شهرستان مهدیشهر سفر کرد.

مجله آیرخ: مجله گردشگری و مسافرتی

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7137

به "2400 طرح گردشگری در کشور ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2400 طرح گردشگری در کشور ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید