151میلیارد تومان جذب کردیم

به گزارش کنفرانس هکا، این روزها نبود یا کمبود بودجه برای اجرای پروژه های عمرانی به یک دغدغه عمومی در مناطق شهرداری تبدیل شده است، اما در این بین مدیریت شهری منطقه17 رویکردی جدید را در پیش گرفته و آن جذب سرمایه های بخش خصوصی است.

151میلیارد تومان جذب کردیم

نخستین بازخورد این رویکرد هم افتتاح 14پروژه عمرانی در چند روز گذشته بود. امیر محسنی شهردار منطقه17 در این باره به چند پرسش ما پاسخ می دهد.

  • حدود یک سال از شروع جذب سرمایه های بخش خصوصی برای اجرای پروژه های منطقه می گذرد. در این مدت چه مقدار بودجه جذب منطقه شده است؟

ما بیش از 151میلیارد تومان اعتبار از بخش خصوصی جذب نموده ایم که در منطقه17 بی سابقه و در بین مناطق دیگر هم کم سابقه است. 14پروژه ای هم که اخیراً به بهره برداری رسید، بازخورد همین رویکرد بود. برخی از پروژه هایی که در چند روز گذشته افتتاح شد، سال ها به دلیل نبود بودجه معطل مانده بود که توانستیم با یاری بخش خصوصی این پروژه ها را تکمیل کنیم.

  • بیشتر خانواده های منطقه17 از وضعیت مالی متوسطی برخوردارند. آیا واگذاری اغلب پروژه های فرهنگی و ورزشی به بخش خصوصی سبب نخواهد شد که آنها نتوانند از این مراکز استفاده نمایند و ناچار به پرداخت شهریه های زیاد شوند؟

خیر. همه این پروژه ها مشارکتی هستند. یعنی بخشی از سرمایه طرح، متعلق به شهرداری است. ما از سهم خودمان به شهروندان یارانه خواهیم داد تا همگان بتوانند از این مراکز استفاده نمایند. علاوه بر این، اغلب این پروژه ها بعد از حدود 10سال که بخش خصوصی اصل و سود سرمایه اش را برداشت کرد، دوباره به مدیریت شهری واگذار خواهد شد.

  • آیا فکر می کنید این تجربه می تواند الگویی برای سایر مناطق جنوب شهر باشد؟

بدون شک آنچه که ما در منطقه17 انجام دادیم، الگوی مناسبی برای سایر مناطق است و موضوعی است که بارها مدیران ارشد شهرداری تهران هم در دیدارها به آن تأکید نموده اند.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3340

به "151میلیارد تومان جذب کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "151میلیارد تومان جذب کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید