15 مدل لباس مجلسی زنانه برای داشتن یک استایل شیک و مجذوب کننده در میهمانی ها

به گزارش کنفرانس هکا، لباس مجلسی یکی از مهمترین آیتم ها در کمد لباس خانم ها است و انتخاب درست لباس مجلسی کمک می کند استایل تان در مجالس و مهمانی ها شیک و چشم گیر باشد. مدل های بسکمک متنوعی از انواع لباس های مجلسی در بازار وجود دارد و با توجه به این تنوع کالا انتخاب بهترین لباس مجلسی ممکن است کمی سخت به نظر برسد. در این مطلب نکاتی را که باید برای انتخاب بهترین لباس مجلسی بدانید را مرور خواهیم کرد و پس از آن 15 مدل لباس مجلسی شیک را برایتان معرفی می کنیم که برای استفاده در انواع میهمانی ها و مجالس مناسبند؛ با ما همراه باشید.

15 مدل لباس مجلسی زنانه برای داشتن یک استایل شیک و مجذوب کننده در میهمانی ها

انتخاب لباس مجلسی بر اساس فرم بدن

فرم بدن، اصلی ترین عامل برای پیدا کردن بهترین مدل لباس است. بهترین مدل لباس، لباسی است که بهترین ویژگی های اندام شما را برجسته تر کند و همچنین نقص های شما را بپوشاند. اصلی ترین و رایج ترین دسته بندی های اندام زنانه موارد ذیل هستند؛ با توجه به اینکه شما در کدام دسته قرار می گیرید، می توانید بهترین مدل لباس را برای خود پیدا کنید

 • اندام سیبی؛ در اندام سیبی شکل، شانه، سینه و به طور کلی بالاتنه، بزرگ تر و حجیم تر از قسمت باسن و پا است.
 • اندام گلابی؛ در این اندام، نیمه پایینی بدن بزرگ تر از نیمه بالایی است و قسمت باسن و پا، بزرگ تر است.
 • اندام ساعت شنی؛ اندامی که نیمه بالایی و پایینی بدن کاملا با یکدیگر متناسب هستند و با یک کمر باریک از هم جدا می شوند.
 • اندام مستطیلی؛ در این اندام فریم اصلی بدن باریک بوده و انحنای زیادی ندارد. سرشانه ها صاف و در یک راستا با کمر و باسن هستند.

انتخاب بهترین پارچه برای لباس مجلسی

پارچه لوکس و شیک یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب مدل لباس مجلسی زنانه است. برای خرید آنلاین یا حضوری لباس مجلسی و یا زمانی که برای تهیه لباس مجلسی تان به سراغ خیاط می روید باید بهترین پارچه ها برای انتخاب و دوخت لباس های مجلسی را بشناسید. پارچه های دانتل، کرپ، گیپور، ژورژت، ژاکارد، ساتن، ابریشم، لمه، تافته، مخمل و پارچه توری اورگانزا بهترین پارچه ها برای دوخت لباس مجلسی هستند.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که هر پارچه ای به یک شکلی روی بدن می نشیند و بسته به مدلی که می خواهید، انتخاب پارچه اهمیت زیادی دارد. بعضی پارچه ها مانند ساتن آمریکایی، حالت خشک تری دارند و برای لباس هایی که می خواهید کمی پف داشته باشند، بسیار مناسب هستند. در عوض بعضی از پارچه ها مانند کرپ یا ابریشم، نرم و صاف هستند و حالت افتادگی دارند. اگر به طور کلی لاغر اندام هستید، انتخاب پارچه ای که به شما بچسبد، شما را لاغرتر نشان می دهد و همچنین اگر اندام پری دارید، انتخاب پارچه ای که خشک باشد و لباسی که پف داشته باشد، شما را حجیم تر نشان می دهد.

15 مدل لباس مجلسی زنانه برای داشتن یک استایل شیک

لباس های مجلسی زنانه بسیار متنوعند و معیارهای مختلفی برای دسته بندی نوع لباس های مجلسی زنانه وجود دارد؛ در این بخش از مطلب 15 مدل از بهترین لباس های مجلسی زنانه را که برای داشتن یک استایل شیک و مجذوب کننده مناسبند برایتان معرفی کرده ایم.

1. پیراهن مجلسی مدل ای لاین A-line

پیراهن های A-line در قسمت بالاتنه تنگ و از قسمت کمر به پایین، به صورت مثلثی گشاد می شوند و فرم بدن شما را مانند یک ساعت شنی نشان می دهند. خانم هایی که بالاتنه متناسب اما پایین تنه درشت دارند این مدل لباس برایشان عالی است و خانم هایی که بدن سیبی شکل دارند هم می توانند با انتخاب این مدل پیراهن مجلسی به بدنشان فرم دهند.

2. پیراهن های دکولته

پیراهن های مجلسی دکولته هم جزو کلاسیک ترین مدل های لباس مجلسی محسوب می شوند که سال های سال است از چرخه مد خارج نشده اند. پیراهن های دکولته در واقع فاقد یقه هستند و بخش بالایی آن ها ممکن است مدل صاف یا قلبی داشته باشد. این مدل پیراهن های مجلسی ممکن است کوتاه، میدی یا بلند باشند و سیلوئت های مختلفی داشته باشند اما اکثرا در قسمت بالاتنه جذب هستند.

3. پیراهن مجلسی مدل بوفانت یا دامن پفی bouffant

پیراهن مدل بوفانت یک سبک کلاسیک پیراهن زنانه است که در قسمت بالاتنه چسبان است و در قسمت پایین تنه یک دامن پفی پر چین دارد. پیراهن بوفانت ممکن است بلند، میدی یا بالای زانو باشد. پیراهن های بوفانت کوتاه و میدی را به عنوان پیراهن عروسکی هم می شناسند. این پیراهن ها ممکن است آستین های پفی داشته باشند یا بدون آستین و دکولته باشند.

4. پیراهن پپلوم Peplum

پیراهن پپلوم یکی از دیگر مدل های رایج لباس مجلسی زنانه است. این نوع پیراهن ها یک تکه پارچه موجدار دور کمر دارند و با باریک تر نشان دادن کمر به پایین تنه حجم می دهند. برای خانم هایی که در قسمت شکم و کمر اضافه وزن دارند این مدل لباس مجلسی زنانه یک مدل بسیار مناسب و شیک خواهد بود. پیراهن های پپلوم معمولا طول میدی و دامن جذب دارند اما با این حال ممکن است با الگوهای متنوعی دوخته شوند.

5. پیراهن های asymmetrical یا نامتقارن

پیراهن های مدل asymmetrical یا نامتقارن، پیراهن هایی هستند که الگویی نامتقارن دارند و سمت چپ و راست لباس در قسمت دامن، یقه یا آستین با یکدیگر تفاوت دارند. پیراهن هایی که یقه رومی دارند و وان شولدر یا تک استین هستند هم نوعی پیراهن نامتقارن طبقه بندی می شوند. این نوع پیراهن ها جلوه ای مدرن تری نسبت به پیراهن های کلاسیک مجلسی دارند و می توانند جلوه خاص تری به استایل شما بدهند.

6. پیراهن های مجلسی ماکسی

پیراهن های ماکسی پیراهن های بلندی هستند که طولشان بلندتر از قوزک پاست. پیراهن ماکسی می تواند یک مدل پیراهن پشت باز، بندی، یقه هفت و چپ و راستی یا یک پیراهن ساده با چاک بغل پا باشد همچنین ممکن است پیراهن ماکسی کمر دار یا بدون کمر طراحی شود. پیراهن های مجلسی بلند برای مجالس رسمی مانند عروسی انتخاب مناسبی هستند همچنین اگر دنبال یک مدل لباس مجلسی زنانه پوشیده می گشت ماکسی های آستین بلند می توانند گزینه خوبی برای شما باشند.

7. پیراهن های مجلسی یقه قایقی یا آف شولدر Off the shoulder

در پیراهن های آف شولدر یا یقه قایقی، لباس در قسمت شانه ها باز است. در این نوع لباس آستین ها کمی پایین تر از شانه ها و از قسمت زیر خط گردن شروع می شوند و یا این که ممکن است لباس های اف شولدر بدون آستین طراحی شوند و یک نوار در قسمت زیر شانه قرار بگیرد. این مدل پیراهن ها ممکن است جذب یا گشاد طراحی شوند و جلوه شیک و زیبایی روی بدن دارند .

این پیراهن به دلیل آستین های آن که دور شانه شما قرار می گیرد، باعث تعادل در بالاتنه و پایین تنه خانم هایی می شود که شانه های کم عرض تر نسبت به باسن خود دارند به این ترتیب فرم بدن زیباتر به نظر می رسد؛ اگر اندام گلابی شکل دارید این مدل پیراهن ها برای شما عالی هستند.

8. پیراهن های مجلسی بادی کن Bodycon

پیراهن های بادی کن دقیقا فرم بدن را نشان می دهند و راهی برای نمایش منحنی های طبیعی بدن و شکل ساعت شنی اندام شما هستند، به خصوص اگر رنگ و برش های مناسب با فرم بدن خود را انتخاب کنید. این مدل پیراهن ها سینه و کمر را در مجذوب کننده ترین حالت ممکن نشان می دهند و برای کسانی که اندام توپر دارند هم می توانند یک انتخاب عالی باشند.

9. پیراهن های مجلسی مدل Wrap

پیراهن های زنانه Wrap به دلیل برش یقه آن، به پیراهن چپ و راست یا پیراهن لنگی معروف هستند. پارچه این مدل پیراهن در قسمت سینه بر روی هم قرار می گیرند و مانند کمربند دور کمر شما می پیچند و همین ویژگی باعث می شود که سیلوئت اندام شما، فرم ساعت شنی بگیرد. این مدل پیراهن یکی از بهترین مدل های لباس مجلسی برای خانم های پلاس سایز است.

10. تاپ و نیم تنه مجلسی

ترکیب تاپ ها و نیم تنه های شیک با انواع دامن ها و شلوارهای مجلسی هم یکی از ست های محبوب برای استایل مجلسی و شیک هستند. این که کدام تاپ ها و نیم تنه ها برای استایل مجلسی مناسبند بستگی به نوع پارچه آن ها دارد. تاپ ها و نیم تنه های دوخته شده با پارچه های لوکس و شیک همانند گیپور، لمه، ژرژت، پولکی،تور، ساتن، ابریشم، حریر و… همراه با شلوار مجلسی یا دامن های مجلسی راسته، کلوش یا پلیسه می توانند گزینه های مناسبی برای یک استایل شیک مجلسی باشند به خصوص اگر زیورآلات شیک، کفش های پاشنه بلند و کیف های مجلسی را هم به استایل تان اضافه کنید.

11. بادی مجلسی زنانه

فرم اصلی بادی زنانه جذب است، بدن را خوش فرم تر نشان می دهد و نواقص بدن را می پوشاند. این لباس برای مجالس و دورهمی ها گزینه ایده آلی به شمار می رود، چرا که کامل روی بالاتنه تان فیکس می شود و حتی در استایل های کاملا مجلسی و رسمی هم بی هیچ دردسری می توانید آن را با انواع دامن یا شلوار مجلسی ست کنید. بادی های گیپوری و توری برای استایل مجلسی توصیه می شوند.

12. کت و دامن مجلسی زنانه

کت و دامن هم گزینه ای بسیار مناسب و شیک برای استایل رسمی و مجلسی زنانه است. در این استایل ترکیب کت های زنانه جذب به همراه دامن های میدی یا کوتاه می تواند بسیار مجذوب کننده باشد. این استایل را هم می توانید به همراه شومیز، تاپ یا بادی زنانه ست کنید.

13. کت و شلوار مجلسی زنانه

کت و شلوار زنانه یکی از کلاسیک ترین گزینه ها برای لباس مجلسی زنانه است. کت های کراپ زنانه که در سال های اخیر بسیار ترند بوده اند می توانند گزینه بسیار خوبی برای شما باشند که می توانید آن ها را با شلوارهای جذب، راسته یا دم پا گشاد مجلسی زنانه ست کنید و بپوشید. شومیزها، تاپ ها و بادی های مجلسی زنانه بهترین گزینه برای ست کردن با کت و شلوار مجلسی زنانه هستند.

14. شومیز مجلسی زنانه

شومیزهای مجلسی هم جزو آیتم های مناسب برای استایل مجلسی زنانه هستند. برای استایل مجلسی با شومیز به سراغ شومیزهای حریر، ساتن، ابریشم، تور، گیپور و یا کرپ بروید و آن ها را با شلوارها یا دامن های مجلسی ست کنید. اکسسوری های مجلسی شیک هم در این استایل جلوه مجذوب کننده تری به شما خواهند داد.

15. جامپ سوت مجلسی زنانه

جامپ سوت ها یا سرهمی های شیک می توانند گزینه بسیار خوبی برای استایل خاص و مجذوب کننده مجلسی باشند. به خصوص اگر جامپ سوتی را انتخاب کنید که به خوبی روی اندام شما می نشیند. در این استایل انتخاب اکسسوری ها هم اهمیت زیادی دارد تا جلوه ای شیک و مجلسی به استایل شما بدهد.

نوع پارچه جامپ سوتی که انتخاب می کنید و طرح آن هم باید فرم رسمی و مجلسی به استایلتان بدهد. سرهمی های دکلته، آستین پفی و رومی برای مهمانی ها و مجالس گزینه های خوبی محسوب می شوند. در استایل شیک و رسمی کت کوتاه زنانه یکی از آیتم های مجذوب کنندهی است که می توانید با جامپ سوت یا سرهمی ترکیب کنید و بدرخشید.

مدل لباس مجلسی پوشیده زنانه

اگر در پی مدل لباس مجلسی پوشیده می گشت این گزینه ها می توانند برایتان مناسب باشند:

 • پیراهن های ماکسی یا میدی یقه دار و آستین بلند
 • کت و شلوار یا کت و دامن های زنانه مجلسی
 • جامپ سوت های آستین بلند و یقه دار
 • ترکیب شومیزها یا بادی های مجلسی آستین بلند و یقه دار با شلوار یا دامن مجلسی بلند

در این بخش از مطلب چندین مدل لباس مجلسی پوشیده نو را برایتان ارائه کرده ایم.

ترند 2024؛ نوترین مدل لباس مجلسی زنانه

اگر در پی یک لباس مجلسی نو می گشت بهتر است در سایت ها و شبکه های اجتماعی ترندهای نو را بررسی کنید. پیراهن های مجلسی زنانه با سیلوئت سرشانه های اپل دار و آستین های پفی جزو ترندهای 2024 است که در کالکشن های برندهای مشهور جهان مد و فشن در سال نو ارائه شده است. علاوه بر این پارچه های طرح دار با طرح های شلوغ و خاص هم جزو ترندهای سال 2024 است. لباس مجلسی با رنگ سال 2024 یعنی هلویی مخملی هم یکی از ترندهای محبوب امسال برای استایل مجلسی زنانه است.

نوترین مدل لباس مجلسی با توجه به ترندهای سال 2024 را در می توانید در گالری زیر ببنید.

و در انتها؛ چند نکته برای داشتن استایل مجذوب کننده مجلسی

 • انتخاب کفش مجلسی مناسب اهمیت زیادی در مجذوب کنندهیت استایل شما دارد؛ سعی کنید رنگ کفشی که انتخاب می کنید با رنگ لباس تان هماهنگ باشد؛ اگر رنگی نزدیک به رنگ لباس تان پیدا نکردید رنگ های بژ، طلایی، نقره ای، مشکی و سفید برای انتخاب کفش مجلسی زنانه مناسبند.
 • کیف مجلسی هماهنگ و مناسب هم یکی از عامل مهم در مجذوب کنندهیت استایل مجلسی زنانه است. جزو بهترین کیف های زنانه برای استایل مجلسی هستند.
 • انتخاب زیورآلات و اکسسوری های مناسب، برای تکمیل استایل مجلسی شما بسیار مهم است. به عنوان یک قاعده کلی، اگر لباسی که می پوشید جزییات زیادی یا طرح شلوغ دارد، از حداقل زیورآلات استفاده کنید تا ظاهر نامرتبی نداشته باشید. در عوض اگر لباس شما ساده است، زیورآلات و اکسسوری های استایلتان را جسورانه تر انتخاب کنید.
 • فراموش نکنید که علاوه بر لباس، کفش، کیف و زیورآلات، باید به آرایش و مدل موهایتان هم توجه کافی داشته باشید.

منابع: pinkvilla، houseoffraser

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 بهمن 1402 بروزرسانی: 1 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14406

به "15 مدل لباس مجلسی زنانه برای داشتن یک استایل شیک و مجذوب کننده در میهمانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 مدل لباس مجلسی زنانه برای داشتن یک استایل شیک و مجذوب کننده در میهمانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید