100 شرکت در همایش فرصت های تجاری ایران در امارات حاضر می شوند

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس مرکز تجاری ایران در امارات با اشاره به اعزام هیات تجاری ایران به این کشور و برگزاری همایش فرصت های تجاری ایران و امارات در 19 بهمن ماه گفت: برآورد ما این است که تا روز سه شنبه، بالغ بر 50 شرکت ایرانی مقیم امارات و به همین تعداد شرکت خارجی در این همایش حضور پیدا کنند.

100 شرکت در همایش فرصت های تجاری ایران در امارات حاضر می شوند

محمدرضا طلایی در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران، افزود: هیات تجاری اعزامی ایران به امارات قرار است فردا 17 بهمن ماه متشکل از 25 شرکت داخلی به امارات بروند. این هیات 18 بهمن از اکسپو دوبی بازدید داشته و در نهایت 19 بهمن ماه هم در همایش فرصت های تجاری ایران و امارات شرکت خواهند کرد که این همایش از ساعت 9:30 صبح تا 3 بعدازظهر با حضور شرکت های ایرانی مقیم امارات، اعضای هیات تجاری و ثبت نام کنندگان، شرکت های اماراتی و شرکت های خارجی حاضر در امارات برگزار خواهد شد.

رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق ایران ادامه داد: در این همایش از بسکمک از فعالان اقتصادی کشورهای منطقه شامل اعضای اتاق های بازرگانی دوبی، عمان و قطر و تمام شوراهای بازرگانی که در دوبی به ثبت رسیده اند دعوت شده است. همچنین برگزاری این همایش به اطلاع سفارتخانه های خارجی مقیم تهران هم رسیده تا به طرف های مقابل خود که در امارات حضور دارند برای حضور در این همایش کمک کنند.

طلایی با بیان اینکه این همایش بعد از وقفه ای طولانی قرار است برگزار شود توضیح داد: هدف از برگزاری این همایش توسعه روابط تجاری ایران و امارات است و قرار است ایران در یک نگاه فرصت های تجاری و سرمایه گذاری خود را به شرکت های مستقر در امارات معرفی کند.

او افزود: در این همایش قصد داریم پتانسیل های موجود کشور در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی و تجاری و شرکت های دانش بنیان را معرفی کنیم. شرکت های ایرانی و اماراتی هم در انتهای برنامه دو ساعت فرصت دارند که با طرف های مقابلشان وارد مذاکره شوند.

رئیس مرکز تجاری ایران در امارات با اشاره به مانع تراشی تحریم ها در توسعه روابط تجاری ایران و امارات بیان نمود: خود شرکت ها باید برای دور زدن تحریم ها فکری کنند. ما صرفاً زمینه حضور شرکت های ایرانی را در بازار امارات فراهم می کنیم و شرایطی ایجاد می کنیم که این شرکت ها بتوانند طرف های خودشان را در امارات پیدا کنند.

طلایی با تأکید بر به کارگیری فناوری اطلاعات در برگزاری این همایش تجاری گفت: در این همایش علاوه بر اینکه پخش زنده داریم جلسات B 2 B مجازی نیز برگزار خواهد شد تا آن هایی که امکان حضور در کشور امارات را نداشتند بتوانند به صورت مجازی شرکت کنند. در کنار این هم نمایشگاه مجازی ایران و امارات با حضور 125 شرکت که تا الآن ثبت نام کرده و غرفه های مجازی خود را تکمیل کرده اند در تاریخ 19 بهمن ماه افتتاح می شود. این نمایشگاه تا 30 بهمن ادامه خواهد داشت.

او افزود: ما در برگزاری این همایش تلاش کردیم با استفاده از فناوری اطلاعات این رویداد مختص به برگزاری در 19 بهمن ماه نباشد و تلاش کردیم تا شرکت ها در طول یازده روز بعد از آن هم بتوانند استفاده مناسبی از این فضا داشته باشند.

طلایی بر این اساس ابراز امیدواری کرد: نه کرونا و نه تحریم ها نتوانند شرایط برگزاری این همایش و توسعه روابط تجاری ایران و امارات را تحت تأثیر قرار دهند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13797

به "100 شرکت در همایش فرصت های تجاری ایران در امارات حاضر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 شرکت در همایش فرصت های تجاری ایران در امارات حاضر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید