10 هافبک حریص پرسپولیس برای چهار پست

به گزارش کنفرانس هکا، با توجه به احتمال نیمکت نشینی بازیکنان نامداری مثل سیدجلال حسینی و حسین ماهینی در آغاز فصل تازه بیشتر رسانه ها به معادلات خط دفاعی مد نظر کالدرون پرداخته اند اما واقعیت اینجاست که در خط میانی به دلیل ترافیک بازیکن شرایط پیچیده تر است.

10 هافبک حریص پرسپولیس برای چهار پست

بشار رسن بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت،دو سه روزی است در تمرینات پرسپولیس حضور پیدا می نماید و سیامک نعمتی که به خاطر شکستگی و جراحی بینی حدود دو هفته از تمرینات و بازی های محبت آمیز را از دست داد از دیروز(یکشنبه) در تمرین سرخ ها حاضر شد.از طرفی با توجه به اینکه حداقل دو هفته به آغاز فصل باقی مانده به نظر می رسد این دو بازیکن بخصوص نعمتی که در تمرینات بدنسازی حضور فعالی داشته بموقع آماده خواهند شد و وارد عرصه رقابت برای حضور در ترکیب اصلی می شوند.

با اضافه شدن نعمتی و رسن،حتی اگر آدام همتی را از جمع هافبک ها کنار بگذاریم و به بخش مدافعان انتقال دهیم(به جهت استفاده از او در دفاع راست طی بازی های تدارکاتی) پرسپولیس 10 بازیکن در خط هافبک دارد که در سیستم 2-4-4 تنها 4 بازیکن از این جمع می توانند به ترکیب اصلی برسند.

با در نظر دریافت کنار گذاشتن محمد حسینی هافبک زیر 23 سال پرسپولیس حالا امیری،نوراللهی، ترابی،احمدزاده،رسن، عالیشاه،حسین پور، نعمتی،کامیابی نیا و ربیع خواه 10 هافبکی هستند که باید برای حضور در ترکیب اصلی رقابت نمایند.البته کالدرون حتما میزان آمادگی، سابقه و کارایی این نفرات را در نظر می گیرد و ارنج نهایی اش را انتخاب خواهد نمود اما تقریبا همه این بازیکنان مدعی حضور در ترکیب اصلی هستند و تشنه بازی اند.

به عبارتی نیمکت نشین شدن بعضی از این افراد در بازی های نخست می تواند موجب تعجب طرفداران پرسپولیس و رسانه ها گردد اما کالدرون فقط 4 نفر از این جمع ده نفره را می تواند به زمین بفرستد.

شاید اگر کالدرون با سیستم 1-3-2-4 یا 3-3-4 تیمش را به میدان می فرستاد 5 نفر از این جمع می توانستند در ترکیب اصلی باشند اما ظاهرا او تصمیمش را گرفته و می خواهد با سیستم 2-4-4 وارد مسابقات گردد.

از سوی دیگر بحث جابجایی های بازیکنان هم در خط میانی هم موضوع مبهم و پیچیده دیگری است که فعلا جواب روشنی برایش پیدا نشده است.اینکه مثلا قرار است بعضی وینگرها در میانه میدان به بازی گرفته شوند احتمالی است که وجود دارد و حتما باعث تغییر توضیح وظایف بعضی از این نفرات نسبت به گذشته خواهد شد.

نکته مبهم در خصوص خط میانی اینجاست که هنوز معین نیست کالدرون میخواهد در صورت استفاده از سیستم 2-4-4 خطی ، در مرکز خط میانی چهار نفره از چه بازیکنانی استفاده خواهد نمود.در واقع مساله مبهم چینش نفرات در مرکز خط میانی است به گونه ای که معین نیست قرار است او از دو هافبک تدافعی کنار هم بهره ببرد یا یکی از هافبک های تهاجمی اش را کنار یک هافبک تدافعی به میدان بفرستد.

در حالت اول شاید فرصت بازی احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا کنار هم پیش بیاید اما چنانچه قرار باشد وحید امیری، عالیشاه یا احمدزاده در میانه میدان بازی نمایند یکی از بین کامیابی نیا و نوراللهی باید روی نیمکت بنشیند و البته محسن ربیع خواه هم پشت صف آنها خواهد ایستاد.

کالدرون در بازی های تدارکاتی اخیر حالت های مختلفی را تست نموده و باید دید در دو بازی آینده مقابل فولاد و نساجی نفرات را چگونه ارنج می نمایدو در نهایت چه تصمیمی خواهد گرفت.

11

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4597

به "10 هافبک حریص پرسپولیس برای چهار پست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 هافبک حریص پرسپولیس برای چهار پست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید