گردشگران در دام تورهای مسافرتی غیرمجاز نیفتند

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با هشدار نسبت به افزایش تبلیغات تورهای مسافرتی غیرمجاز در فضای مجازی تأکید کرد: با توجه به نزدیکی تعطیلات نوروزی و افزایش تبلیغات تورهای مسافرتی در فضای مجازی، گردشگران مراقب تور تورهای مسافرتی غیرمجاز باشند.

گردشگران در دام تورهای مسافرتی غیرمجاز نیفتند

به گزارش خبرنگاران، محمد ثابت اقلیدی امروز، هشتم اسفندماه در جمع خبرنگاران در شیراز با اشاره به در پیش رو بودن ایام تعطیلات نوروز گفت: به تمامی علاقه مندان به سفر توصیه می گردد، قبل از خرید تورهای مسافرتی به آنالیز و استعلام صلاحیت افراد از مراجع ذیصلاح و استفاده از آژانس های دارای مجوز اقدام نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس اضافه نمود: علاقه مندان به خرید تورهای مسافرتی به محض مشاهده آگهی و تبلیغات یک تور باید نام، نشانی و مجوزهای آژانس مربوطه را آنالیز نموده و با دفتر آن آژانس یا اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای احراز هویت و اهلیت آن تماس بگیرند و در صورت امکان، به صورت حضوری در دفتر آژانس نام نویسی نمایند.

ثابت اقلیدی با بیان اینکه استفاده از این تورهای بی نام ونشان و غیر معتبر ممنوع است و در صورت بروز مشکل در اجرای تورها به هیچ فرد و مرجعی جوابگو نیستند، اضافه نمود: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری مجوز دار هزینه اجاره و مالیات می پردازند و همیشه تحت رصد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و سایر دستگاه های نظارتی هستند و مهم تر از این ها در قبال هر اتفاقی مسئول و جوابگو هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: در حال حاضر بیش از 350 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری مجوز دار در فارس و زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت می نمایند و در هر آژانس برای سه تا چهار نفر مشاغلی از جمله مدیرعامل، مدیر فنی و فروشنده اشتغال ایجاد شده است اما آژانس های غیرمجاز بدون ضابطه به وجود آمده اند.

ثابت اقلیدی اضافه نمود: گردشگران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسامی دفاتر مجاز و عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی فارس به آدرس https://www.attaf.org مراجعه نمایند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 8 اسفند 1402 بروزرسانی: 8 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15481

به "گردشگران در دام تورهای مسافرتی غیرمجاز نیفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران در دام تورهای مسافرتی غیرمجاز نیفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید