گالری گردی در نخستین ماه بهاری

به گزارش کنفرانس هکا، همزمان با شروع سال جدید، بسیاری از گالری های تهران در حالی که بر اساس یک رسم قدیمی در تعطیلات نوروز سال جاری نیز نمایشگاهی ارائه نداده بودند، در نخستین ماه سال 98 نمایشگاه هایی را در نظر گرفته اند.

گالری گردی در نخستین ماه بهاری

خبرنگاران در این گزارش مروری دارد بر بعضی نمایشگاه ها که در این ایام برقرار هستند:

ننه مکرمه در گالری کاما

نمایشگاهی از گنجینه موزه ننه مکرمه نقاش خود آموخته مازندرانی روز آدینه (23 فروردین) در گالری کاما به نمایش گذاشته می گردد؛ در این نمایشگاه 30 اثر از این هنرمند خودآموخته به همراه لوازم شخصی این هنرمند از گنجینه موزه مکرمه به نمایش در خواهد آمد.

مکرمه قنبری یکی از هنرمندان خودآموخته ایرانی است. او در سال 1307 در یکی از روستاهای مازندران به دنیا آمد و زمانی که بیش از 60 سال سن داشت، نقاش شد. فعالیت جدی ننه مکرمه در این زمینه از زمانی شروع شد که به خاطر فروخته شدن گاو محبوبش، افسرده بود و برای رهایی از اندوه، به نقاشی پناه برد و آنچه را که در دل داشت، روی دیوارها جان بخشید.

مکرمه آن قدر در جهت هنری اش مصمم بود که توانست نخستین نمایشگاهش را در یکی از بهترین گالری های تهران برپا کند. برپایی این نمایشگاه شروع راه شهرت او بود. اولین نمایشگاه ننه مکرمه سال 74 برگزار گردید. ننه مکرمه در آبان ماه سال 1384 درگذشت.

نمایشگاه نقاشی مکرمه از روز آدینه (23 فروردین) تا سوم اردیبهشت ماه در گالری کاما برپا می گردد. گالری کاما در خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاک 44 طبقه دوم واقع شده است.

دو نمایشگاه در گالری اُ

مجموعه آثار مصطفی فرج آبادی با عنوان کوه، کوه است از روز آدینه (23 فروردین ماه) در گالری اُ افتتاح می گردد و تا چهارم اردیبهشت ماه نیز ادامه دارد.

گالری اُ، واقع شده در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک 18، دوشنبه تا پنجشنبه ها از ساعت 12 الی 20 و آدینه ها 16 الی 21 امکان بازدید دارد.

در شرح نمایشگاه کوه، کوه است آمده است که بازنمایی از شروعی که انسان نقاشی را شروع کرد دغدغه اوست، منتها بازنمایی پس از ظهور عکس با این تردید روبرو شد که مرز میان بازنمود کردن و تقلید از کجا متمایز می گردد؟ همه ما متفق القول هستیم که بازنمود در معنای هنر، مشمول مفهوم درباره گی است.

همچنین گالری اُ از 23 فروردین ماه تا چهارم اردیبهشت ماه میزبان نمایشگاه انفرادی داریوش حسینی نیز خواهد بود.

آنجای دیگر در گالری سایه

نمایشگاه انفرادی نقاشی زینب پور اسکندریان با عنوان آنجای دیگر که از تاریخ 16 فروردین ماه در گالری سایه افتتاح شده است، تا 21 فروردین ادامه دارد. همچنین این گالری از تاریخ 23 تا 28 فرودین میزبان نمایشگاه انفرادی چیدمان نسرین یوسفی با عنوان خویشتن است.

گالری سایه در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک 21 واقع شده است. این گالری از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11 الی 20 و آدینه ها از ساعت 17 الی 21 امکان بازدید دارد.

بی شمار و نورچشمی های اتاق آئینه در گالری شیرین

گالری شیرین نیز از تاریخ 23 فرودین ماه تا چهارم اردیبهشت ماه میزبان دو نمایشگاه خواهد بود. بر این اساس نمایشگاه انفرادی فرح سلطانی با عنوان بی شمار و نمایشگاه گروهی با عنوان نورچشمی های اتاق آئینه نخستین نمایشگاه های سال 98 این گالری محسوب می شوند.

این گالری در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه 13، پلاک 5 واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز هر روز به غیر از دوشنبه ها از ساعت 11 الی 19 اعلام شده است.

دو نمایشگاه تصویرسازی در گالری دنا

گالری دنا نیز در نخستین ماه سال 98، از تاریخ 23 تا 28 فروردین ما میزبان دو نمایشگاه گروهی تصویرسازی آثار نگین احتسابیان، سارا افضلی، هاله پارسا زادگان، جمال رحمتی، هادی رحمتی، افسانه صانعی، نوروز عباسی و علی کیانی با عنوان مرغ سحر و نمایشگاه انفرادی عکس حسنا شهامی پور با عنوان زمان بین پرانتز است.

گالری دنا واقع در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، کوچه سوسن، پلاک4 است و از ساعت 16 الی 20 امکان بازدید دارد.

نمایشگاه نقاشی در گالری ساربان

نمایشگاه انفرادی نقاشی جوزپه سالواتوره باریلارو با عنوان هویت اشکال از تاریخ 23 فرودین تا دوم اردیبهشت ماه در گالری ساربان برپاست.

گالری ساربان در خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک 130 واقع شده و هر روز (به غیر از سه شنبه ها) از ساعت 16 الی 20 امکان بازدید دارد.

جوزپه باریلارو متولد 1988 در کاتانزارو و فارغ التحصیل از مدرسه هنر سن جوانی این فیوره و آموزشگاه هنرهای زیبای کاتانزارو است. او چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی در شهرهای مختلف ایتالیا، شرکت در آرت فر میلان و همچنین جوایز باسیلیو کاسلای بولونیا و هنرهای ملی ایتالیا در سال های 2013 و 2014 را نیز در کارنامه حرفه ای خود دارد.

آخرین نمایشگاه او در سال 2018 با عنوان یادمان سرخ در گالری لومباردی رم به کیوریتوری لورنزو کانوا برگزار گردیده است.

سوزاندن چوب، شکافتن و کندن پوست آن و پوشاندن با اکرلیک سوخته برای نشان دادن روح، جان و گذشته پیکر برجا مانده، از تکنیک های این هنرمند در ارائه آثارش است.

گالری طراحان آزاد

گالری طراحان آزاد نیز از 16 فروردین ماه میزبان نمایشگاه گروهی گرافیک است که تا 28 فرودین ماه نیز ادامه دارد. در این نمایشگاه آثار مجتبی ادیبی، ابوسعید اسکندری، گلناز اسماعیلی، رضا باباجانی، پیمان پورحسین، مازیار پهلوان، بهراد جوانبخت، شهرزاد چنگلوایی، محمد خداشناس، هما دلورای، ایمان راد، ساناز سلطانی، رضا عابدینی، کسری عابدینی، محمدرضا عبدالعلی، وحید عرفانیان، علیرضا عسکری فر، علی عسلی، هومن علیزاده، مریم عنایتی، فرهاد رجحان، امیر علی قاسمی، آریا کسایی، سام کشمیری، مسعود مرگان، آرمین مهدوی، علی میرعظیمی، لیلا میری، امید نعم الحبیب، رامبد والا و … ارائه شده است.

همچنین نمایشگاه انفرادی نقاشی آزاده مدنی از 30 فروردین تا 10 اردیبهشت ماه در این گالری برپا خواهد بود.

گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس، پلاک 5 واقع شده است.

نمایشگاه موج در گالری آریا

نمایشگاه انفرادی نقاشی شهین تابان فر با عنوان موج نیز از روز آدینه (23 فروردین) تا 30 فروردین در گالری آریا برگزار می گردد.

گالری آریا، خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه دکتر بهشتی، کوچه زرین، شماره 10 واقع شده است. همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه از هر روز 14 الی 20 و آدینه ها 16 تا 20 اعلام شده است.

جنگجو در گالری والی

نمایشگاه گروهی جنگجو از روز آدینه (23 فروردین) تا سوم اردیبهشت ماه در گالری والی برگزار است.

گالری والی در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک 72 واقع شده و ساعت بازدید نیز از هر روز (به غیر از شنبه ها) 12 الی 20 و آدینه ها 16 الی 20 اعلام شده است.

نمایشگاه درخشش در گالری ایوان

نمایشگاه انفرادی فریدون امیدی با عنوان درخشش از 30 فرودین ماه تا 9 اردیبهشت ماه در گالری ایوان برگزار می گردد.

گالری ایوان در الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن بست حمید، پلاک یک واقع است. همچنین ساعت بازدید از این نمایشگاه هر روز (به غیر از شنبه ها) ساعت 16 الی 20 اعلام شده است.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2673

به "گالری گردی در نخستین ماه بهاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گالری گردی در نخستین ماه بهاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید