کیش ایر، گردشگری جزیره کیش را زنده نگه داشته است، لزوم حمایت دولتی و تثبیت مدیریت کیش ایر برای رونق گردشگری جزیره

به گزارش کنفرانس هکا، مهرداد تاوتلی، دبیرکل جامعه هتلداران کیش در مصاحبه با گردشبان گفت: جزیره کیش به عنوان اولین مقصد گردشگری برای زنده ماندن نیاز به پرواز دارد اما با تصمیمات احساسی و غیرکارشناسی که در چند ماه گذشته گرفته شد، پروازهای چارتری به یک باره حذف شد و بعد از چندماه به این نکته پی بردند که کیش خارج از این معادلات است و لذا مسئولان پروازها را به شیوه قبلی مجددا احیا کردند.

کیش ایر، گردشگری جزیره کیش را زنده نگه داشته است، لزوم حمایت دولتی و تثبیت مدیریت کیش ایر برای رونق گردشگری جزیره

در این مدت بسکمک از ایرلاین ها به جای اینکه به مقصد کیش پرواز کنند به کشورهای همسایه مانند دبی و ترکیه رفتند و علاوه بر رونق بخشیدن گردشگری خارجی، و خروج ارز، عملا نرخ های دلاری دریافت کردند که البته که ازنظر مالی این موضوع به نفع آن ایرلاین ها بود.

اما در این میان کیش ایر با مدیریت نو، برای کمک به رشد و توسعه گردشگری کیش برنامه ریزی و خود را برای رسالت اصلی این هواپیمایی که کمک به گردشگری جزیره کیش است آماده کرده و در حال حاضر بیشتر پروازهای این هواپیمایی به مقصد گردشگری کیش صورت می گیرد.

رویکرد مدیریت نو هواپیمایی کیش ایر، علاوه بر اینکه باعث می شود مقصد گردشگری کیش زنده بماند و گردشگر به راحتی به جزیره بیایند، با جلوگیری از خروج ارز بسکمک از گردشگران با مقصد کشورهای همسایه را با هزینه ای بسیار کم تر به جزیره کیش می آورد.

تاوتلی استاد گردشگری و دبیر جامعه هتلداران کیش در ادامه گفت: انتظار داریم دولت از این ایرلاین حمایت کند. واقعیت آن است که کیش ایر نیاز به تثبیت مدیریتی و تعیین و تکلیف مالکیت دارد، یک روز گفته می شود این هواپیمایی در اختیار سا مان خصوصی سازی است، یک روز می گویند این شرکت در اختیار منطقه ها آزاد است و ... لذا رفع این دلنگرانی ها و تثبیت مدیریتی این هواپیمایی و اجرایی شدن رسالت اصلی کیش ایر، کمک شایانی به جزیره کیش خواهد بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 5 اسفند 1402 بروزرسانی: 5 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15379

به "کیش ایر، گردشگری جزیره کیش را زنده نگه داشته است، لزوم حمایت دولتی و تثبیت مدیریت کیش ایر برای رونق گردشگری جزیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیش ایر، گردشگری جزیره کیش را زنده نگه داشته است، لزوم حمایت دولتی و تثبیت مدیریت کیش ایر برای رونق گردشگری جزیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید