چه نکاتی را برای اجاره خودرو در دبی رعایت کنیم؟

به گزارش کنفرانس هکا، در صورتی که قصد مسافرت به شهر زیبای دبی را دارید، قطعا به اجاره خودرو در دبی نیز فکر کرده اید. در هر کشور یا شهری که باشید، در اختیار داشتن یک خودرو مزیتی بزرگ محسوب می شود. با استفاده از این خودرو می توانید به راحتی به نقاط مختلف شهر رفته و امور خود را انجام دهید.

چه نکاتی را برای اجاره خودرو در دبی رعایت کنیم؟

همچنین این قابلیت را نیز دارید که با اجاره خودروهای لوکس، تجربه ای تکرارنشدنی را برای خود ثبت کنید. شرکت های مختلفی برای این کار وجود دارند؛ اما قبل از هر چیزی باید نکات مهمی که برای این کار وجود دارد را بررسی کنید. همراه ما باشید تا در ادامه این نکات را باهم بررسی کنیم.

آیا ایرانیان قابلیت اجاره ماشین در دبی را دارند؟

اولین موضوعی که دررابطه با اجاره خودرو در دبی وجود دارد این است که اصلا ایرانیان می توانند در این شهر خودرو اجاره کنند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نه تنها در شهر دبی، بلکه در دیگر شهرهای کشور امارات متحده عربی، شهروندان ایرانی قابلیت اجاره انواع خودروها را دارند.

فرقی هم نمی کند که چه خودرویی را در نظر داشته باشند؛ درهرصورت این امکان برای آن ها به وجود آمده تا با قیمتی مناسب این کار را انجام دهند. علاوه بر شرکت های خارجی، شرکت های ایرانی نیز در دبی این خدمات را به شما ارائه می دهند.

مدارک مورد نیاز جهت اجاره خودرو در دبی

مهم ترین نکته ای که باید برای اجاره ماشین در دبی بررسی کنید، مدارک مورد نیاز جهت انجام این کار است. باید گفت که همانند دیگر خدمات، خدمات اجاره خودرو در شهر دبی نیازمند ارائه دادن مدارک خاصی است. این مدارک هویت شما را تأیید کرده و همچنین اجازه رانندگی در دبی را نیز برای شما صادر می کنند. از مهم ترین این مدارک باید به موارد زیر اشاره کرد:

· گواهینامه بین المللی

· پاسپورت ایرانی

· ویزای کشور امارات متحده عربی

· گواهینامه اماراتی و آی دی این کشور برای افراد مقیم امارات

· پرداخت هزینه اجاره اتومبیل مد نظر

· پرداخت دیپازیت

گواهینامه بین المللی و نحوه اخذ آن

همان طور که در بخش قبلی بررسی کردیم، یکی از مهم ترین مداری که برای اجاره خودرو در دبی به آن نیاز دارید گواهینامه بین المللی است. گواهینامه بین المللی مدرکی است که براساس گواهینامه شما در کشور ایران صادرشده و اجاره رانندگی در کشورهای خارجی را می دهد.

گواهینامه بین المللی یا همان IDP سندی است که به شکل کارت یا دفترچه بوده و اعتبار آن معادل 3 سال است. پس از اینکه این گواهینامه را از مراجع دولتی دریافت کردید، می توانید با وسایل نقلیه مربوط به آن در کشورهای خارجی رانندگی کنید.

برای اجاره خودرو در دبی به چه تضمین هایی نیاز داریم؟

همانند دیگر کشورها، برای اجاره ماشین در دبی باید تضمین هایی را به شرکت ارائه دهند خودرو بدهید. در واقع این موضوع به عنوان تضمینی جهت بازگرداندن خودرو به صورت سالم است. یکی از مهم ترین مواردی که باید به عنوان تضمین به شرکت اجاره دهنده ارائه کنید، مبلغ دیپازیت یا همان ودیعه است.

ودیعه اجاره خودرو در شرکت های مختلف براساس خودروهای گوناگون فرق دارد. در بسیاری از شرکت ها برای اجاره خودروهای اکونومی و معمولی باید حدود 1300 درهم و برای اجاره خودروهای لوکس تا حدود 3000 درهم ودیعه بپردازید.

هزینه های اجاره ماشین در دبی

موضوعی بسیار مهم که برای اجاره خودرو در دبی باید مورد بررسی قرار بگیرد، هزینه هایی است که برای این کار وجود دارد. شما باید بدانید که علاوه بر هزینه اجاره خودرو، چه مواردی را باید بپردازید. از مهم ترین این هزینه ها باید به مبالغ مختلفی مانند جریم ای راهنمایی ورانندگی، سالیک و هزینه های پارکینگ اشاره کنیم.

تمامی این موارد پس از ثبت شدن روی پلاک خودرو به حساب مشتری منتقل شده و قبل از تحویل خودرو باید آن را بپردازید. هزینه مالیات نیز در برخی از شرکت ها دریافت می شود؛ اما با اجاره خودرو از شرکت هایی مانند کاراپلاس، هرگز نیازمند پرداخت مالیات نخواهید بود.

سالیک چیست و چرا باید پرداخته شود؟

در بخش قبلی به یک موضوع مهم اشاره کردیم و آن هم پرداخت سالیک به عنوان هزینه اجاره ماشین در دبی بود. همان طور که در بخش قبلی مشاهده کردید، علاوه بر پرداخت جریمه های راهنمایی ورانندگی و هزینه های پارکینگ، باید هزینه سالیک نیز از طریق اجاره کننده پرداخت شود؛ اما سوال اینجا است که اصلا سالیک چیست؟

در پاسخ باید گفت که سالیک همان هزینه عوارض معابر در شهر دبی است. درصورتی که قصد تردد در برخی از معابر دبی را داشته باشید، باید هزینه ای به عنوان سالیک بپردازید. برای هرکدام از معابر این هزینه معادل 5 درهم بوده و به صورت اتوماتیک و بدون استفاده از باجه های فیزیکی دریافت می شود.

مدت زمان اجاره خودرو در دبی

موردی مهم که باید برای اجاره ماشین در دبی بدانید، مدت زمان اجاره خودرو است. شما باید حداقل و حداکثر زمانی که برای اجاره ماشین در این شهر وجود دارد را بررسی کنید تا ببینید آیا این کار برای شما به صرفه است یا خیر. در پاسخ باید گفت که حداقل زمان اجاره خودرو در این شهر معادل 2 روز است.

این یعنی شما قابلیت اجاره اتومبیل به صورت ساعتی را نخواهید داشت. در رابطه با حداکثر زمان اجاره نیز باید گفت که دراین رابطه محدودیتی وجود ندارد. شما می توانید برای چندین روز یا حتی چندین هفته خودرو را اجاره کرده و از آن در شهر دبی نهایت استفاده را ببرید.

آیا برای اجاره خودرو فاکتور رسمی صادر می شود؟

سوالی که مشتریان بسیار زیادی دررابطه با اجاره خودرو در دبی پرسیده اند این است که آیا برای اجاره اتومبیل در این شهر فاکتور رسمی نیز صادر می شود یا خیر؟ باید گفت که بله؛ درصورتی که شرکت اجاره دهنده خودرو ازطرف کشور امارات تأیید شده باشد، باید برای ارائه خودرو ها به شما فاکتور رسمی بدهد.

همچنین بعداز اینکه خودرو را تحویل دادید تا نهایت 15 روز پس از تحویل صورتحساب اجاره برای شما ارسالشده و باید آن را بپردازید. بعداز پرداخت صورت حساب تا 20 روز بعداز تحویل خودرو مبلغ دیپازیت به شما عودت داده می شود.

تصادف با خودرو اجاره ای در دبی

درصورتی که قصد اجاره خودرو در دبی را دارید، باید با شرایط تصادف با این خودرو ها نیز آشنا باشید. در هر کشوری که باشید، تصادف پیگردها و عوارض بسیار زیادی را برای شما خواهد داشت؛ مخصوصا اگر اتومبیل شما به صورت اجاره ای باشد.

باید گفت که هزینه های مربوط به این موضوع در شرکت های مختلف فرق دارد. شرکت های معتبر مانند کاراپلاس تمامی خودروهای خود را بیمه کرده و درصورت مقصر نبودن، هزینه ای از راننده دریافت نمی شود. حتی اگر مقصر هم باشید، تنها کارمزد بیمه از شما اخذشده و هزینه ای برای افت قیمت یا تعمیرات درخواست نخواهد شد.

شرایط کنسل کردن اجاره خودرو

همیشه شرایطی وجود دارد که افراد نسبت به فسخ قرارداد اقدام می کنند. ممکن است هرکسی دلیل خود را داشته باشد؛ اما درهرصورت شرکت های اجاره خودرو شرایطی را برای فسخ قراردادها در نظر می گیرند. درصورتی که 48 ساعت بیشتر به زمان تحویل خودرو به جای مانده باشد، هزینه ای از مشتری دریافت نخواهد شد.

اما اگر این زمان کمتر از 48 ساعت باشد، مشتری باید حدود 50 درصد از مبلغ رزرو خودرو را به عنوان هزینه کنسلی پرداخت کند. این موضوع نیز به دلیل ضرری است که این کنسلی به شرکت اجاره کننده وارد می شود. البته در شرکت کاراپلاس از شما هزینه کنسلی دریافت نمیشود.

بهترین شرکت اجاره ماشین در دبی

شرکت های مختلفی در کشور امارات متحده عربی و در شهر دبی وجود دارند که قابلیت اجاره کردن خودرو از آن ها را دارید. یکی از بهترین آن ها شرکت کاراپلاس است. درصورتی که به وب سایت کاراپلاس مراجعه کنید می توانید انواع خودروها و برندهای خودروسازی را در آن مشاهده کنید.

انواع خودرو ها در کلاس ها و قیمت های مختلف در این شرکت وجود دارند که شما می توانید نسبت به بودجه خود یکی را انتخاب کنید. همچنین می توانید محل دریافت و تحویل خودرو را در هرکدام از فرودگاه های امارات و دبی انتخاب کنید تا به راحتی اتومبیل به دست شما برسد.

جمع بندی

باید گفت که اجاره خودرو در دبی یکی از مهم ترین کارهایی است که افراد پس از رسیدن به این کشور انجام می دهند. درصورتی که شما هم می خواهید در این کشور ماشین اجاره کنید باید بدانید که نکات مختلفی برای این کار وجود دارند. از انواع هزینه های مختلف گرفته تا شرایط فسخ قرارداد و رخ دادن تصادفات گوناگون.

در این مطلب آموزشی تمامی نکاتی که برای این کار نیاز بود را باهم بررسی کردیم. کافی است برای کسب اطلاعات بیشتر به شرکت کاراپلاس که یکی از بهترین شرکت های این زمینه است مراجعه کرده یا با آن ها تماس بگیرید.

منبع: همگردی
انتشار: 29 فروردین 1403 بروزرسانی: 29 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16790

به "چه نکاتی را برای اجاره خودرو در دبی رعایت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه نکاتی را برای اجاره خودرو در دبی رعایت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید