کنسول نسل بعدی ایکس باکس بزرگ ترین جهش را در نسل های کنسول ها خواهد داشت

به گزارش کنفرانس هکا، چندی پیش در یک مصاحبه فیل اسپنسر (Phil Spencer) اطلاعات زیادی از آینده ایکس باکس منتشر کرد. اول اینکه 4 عنوان انحصاری ایکس باکس قرار است برای کنسول ها سوییچ و پلی استیشن 5 عرضه شوند. همینطور اینکه این شرکت همچنان به ساخت کنسول های بازی ادامه خواهد داد و قرار نیست فراوری کنسول های ایکس باکس متوقف گردد.

کنسول نسل بعدی ایکس باکس بزرگ ترین جهش را در نسل های کنسول ها خواهد داشت

در این مصاحبه سارا باند (Sarah Bond) هم حضور داشت که اطلاعات زیادی در خصوص ایکس باکس منتشر کرد. برای مثال اینکه کنسول بعدی مایکروسافت قرار است بزرگ ترین جهش را در میان نسل های کنسول ها داشته باشد و این کنسول از لحاظ سخت افزاری پیشرفت بسیار زیادی نسبت به نسل قبلی خود خواهد داشت.

طبق چیزی که باند اعلام نموده، شرکت ایکس باکس از لحاظ سخت افزاری نقشه های زیادی هم به صورت کوتاه مدت و هم به صورت بلند مدت دارد. در اصل این شرکت انتهای سال 2024 میلادی اخبار جالبی را در زمینه سخت افزاری منتشر خواهد نمود و اطلاعات بیشتری از برنامه آینده مایکروسافت برای کنسول ها منتشر خواهد شد. همینطور اینکه در یک توییت مایکروسافت خاطرنشان کرد که یک برنامه راهبردی بسیار خلاقانه برای کنسول ها و سخت افزار خود در نظر گرفته است.

در ادامه باند شرح داد که مایکروسافت در حال کار روی نسل بعدی کنسول های خود هم هست. اینطور که به نظر می رسد این شرکت یک برنامه راهبردی برای نسل بعدی کنسول ها نیز دارد و کنسول های نسل دهمی ایکس باکس در حال طراحی هستند. طبق چیزی که باند اعلام نموده شرکت مایکروسافت برنامه دارد تا بزرگ ترین جهش را در زمینه سخت افزاری ایجاد بکند. ادعایی که با توجه به رقبای سرسختی که مایکروسافت دارد، کمی سنگین به نظر می رسد.

فیل اسپنسر نیز در مصاحبه خاطرنشان کرد که شرکت مایکروسافت به ساخت کنسول های ایکس باکس همچنان پایبند است. اسپنسر گفت که به تیم سخت افزاری مایکروسافت افتخار نموده و این شرکت همچنان از تیم سخت افزاری خود حمایت خواهد نمود. مخصوصاً اینکه بخش سخت افزاری مایکروسافت برنامه گسترده ای برای آینده دارد. اسپنسر در ادامه شرح داده:

سال گذشته اعلام شد که مایکروسافت میخواهد یک نسخه بدون دیسک از سری ایکس و یک کنترلر با باتری های قابل شارژ را عرضه کند. اینطور که به نظر می ر سد این برنامه سال 2024 میلادی مایکروسافت بوده و اینطور که به نظر می رسد این شرکت در سال 2028 میلادی نیز از نسل بعدی کنسول های خود رونمایی خواهد نمود. حال اینکه کنسول بعدی مایکروسافت چگونه عمل خواهد نمود هنوز معین نیست اما این شرکت برنامه ریزی بسیار زیادی برای آن نموده است.

منبع: Eurogamer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 بهمن 1402 بروزرسانی: 29 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15195

به "کنسول نسل بعدی ایکس باکس بزرگ ترین جهش را در نسل های کنسول ها خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنسول نسل بعدی ایکس باکس بزرگ ترین جهش را در نسل های کنسول ها خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید