کشف یک خانه عصر آهن در یونان

به گزارش کنفرانس هکا، باستان شناسان یکی از قدیمی ترین خانه های متعلق به عصر آهن را در یکی از روستاهای یونان کشف کردند.

کشف یک خانه عصر آهن در یونان

به گزارش خبرنگاران، باستان شناسانی که در یکی از روستاهای واقع در خارج از شهر لوریوم مشغول کاوش بودند، بقایای بنایی را کشف کردند که گمان می رود یکی از قدیمی ترین خانه های عصر آهن در یونان باشد.

آرت نیوز نوشت: منطقه اطراف این دهکده که زمانی در نزدیکی آن یک یک معدن نقره واقع شده بود، منازل مسکونی، کسب و کارها و مقبره های گنبدی را در برگرفته بود. گوشه بیرونی دیوار ساختمانی که اخیرا در این روستا کشف شده، نخستین بخشی از ساختمانی است که به وسیله کاوشگران کشف شد و در ابتدا گمان می رفت که بخشی از یکی مقبره های گنبدی این محوطه باشد.

اما تحقیقات بیشتر نشان داد که این بنا در حقیقت یک سکونتگاه بسیار بزرگ، متشکل از پنج یا حتی شش اتاق و احتمالاً یک حیاط سنگفرش شده بوده که بین سال های 950 قبل از میلاد تا 825 قبل از میلاد مورد استفاده قرار می گرفته است. کارشناسان معتقدند وجود یک سنگ آسیاب نشان می دهد که این خانه به اعضای یک تمدن بسیار پیشرفته یا یک ساختار اجتماعی باثبات تعلق داشته است.

باستان شناسان پیش از این بقایای قدیمی ترین تماشاخانه موجود در دنیا را که قدمت آن به فاصله 525 تا 480 پیش از میلاد بازمی شود با کاوش در این روستا کشف کره بودند. تماشاخانه ای که در این مکان کشف شده است صرف نظر از قدمت زیاد، به علت طراحی خاص از اهمیت بالایی برخوردار است. تماشاخانه های یونانی که بعدها ساخته شدند به صورت دایره ای طراحی می شدند، این درحالی است که تماشاخانه این روستا بیضی شکل و دارای سکوی نمایش مستطیلی شکل است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 7 فروردین 1403 بروزرسانی: 7 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16304

به "کشف یک خانه عصر آهن در یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک خانه عصر آهن در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید