کشف گور 1500 ساله در مکزیک

به گزارش کنفرانس هکا، یک گور 1500 ساله به همراه استخوان هایی که روی هم انباشته شده بودند، حین حفاری هایی برای توسعه سیستم فاضلاب در مکزیک کشف شد.

کشف گور 1500 ساله در مکزیک

به گزارش خبرنگاران، بقایای یک گور 1500 را کشف که استخوان ها در آن احتمالاً به عنوان بخشی از یک آیین روی هم چیده شده بودند، در مکزیک کشف شد.

لایوساینس نوشت، براساس بیانیه موسسه ملی انسان شناسی و تاریخ مکزیک (INAH) این اکتشاف در جریان پروژه توسعه سیستم فاضلاب در استان نایاریت واقع در غرب مکزیک اجرا شده است.

در این گور یک اسکلت کامل به همراه استخوان های افراد دیگری دفت شده است. بعضی از این استخوان ها عمدا روی هم قرار داده شده بودند و چیدمان آن ها به طور خاصی اجرا شده بود؛ به طوری که استخوان های بلندتر همانند استخوان ران و استخوان های ساق پا در یک قسمت و هفت جمجمه کامل نیز در قسمتی دیگر روی هم قرار داده شده بودند.

آنالیز ها نشان داد که جمجمه ها متعلق به مردان در سنین مختلف است و در بعضی از نمونه ها نشانه هایی از ایجاد تغییرات در شکل جمجمه دیده می گردد، که در آمریکای جنوبی رایج بود.

محققان بعلاوه دریافتند که استخوان ها به طور همزمان دفن شده اند و مراسم تدفین یادآور اعمال مشابهی است که در دوران آماپا (فاصله 500 تا 850 میلادی) انجام می شد.

باستان شناسان با کاوش در این مکان بعلاوه ظروف سرامیکی و مجسمه هایی را کشف کردند که به معین قدمت گور یاری کرد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 18 اسفند 1402 بروزرسانی: 18 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15790

به "کشف گور 1500 ساله در مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گور 1500 ساله در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید