کشف بی سابقه پاپیون مرموز

به گزارش کنفرانس هکا، باستان شناسان در اکتشافی بی سابقه یک سازه مرموز مدورِ پاپیونی شکل را در نزدیکی دو گورستان واقع در فرانسه کشف کردند.

کشف بی سابقه پاپیون مرموز

به گزارش خبرنگاران، باستان شناسان یک بنای غیرمعمول به شکل نعل اسب را به همراه مجموعه ای از سلاح ها و زیورآلات متعلق به دوره های مختلف تاریخ، در محوطه ای در فرانسه کشف کردند.

لایوساینس نوشت، این محوطه باستان شناسی که در مرلینز، منطقه ای در شرق فرانسه واقع شده است، یک سازه بزرگ پاپیونی شکل را در خود جای داده که قطر بخش مرکزی آن به 11 متر می رسد. در یک سمتِ این سازه مدور، یک سازه هشت متری نعلی شکل و در سمت دیگر یک سازه به شکل دسته کوزه قرار گرفته است.

محققان از این اکتشاف به عنوان کشفی بی سابقه یاد کرده اند؛ چراکه هیچ سازه مشابهی تا کنون کشف نشده است.

باستان شناسان با توجه به تعداد زیاد اشیاء تاریخی که در این مکان کشف شده است، از جمله یک بسته حاوی هفت سر پیکان از جنس سنگ چخماق، دو بازوبند محافظ که از طریق کمانداران استفاده می شد، یک فندک سنگ چخماق و یک خنجر از آلیاژ مس، تشخیص دادند که این محوطه در دوره های زمانی مختلف تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است.

برای مثال، اشیاء جنس سنگ چخماق که در نزدیکی خندق کشف شدند، که احتمالا به دوره نوسنگی مربوط هستند و این درحالی است که رد سلاح ها به تمدنی می رسد که قدمت آن به 4500 سال قبل بازمی گردد.

از دیگر سازه های یافت شده در این مکان می توان به چندین چاه اشاره کرد که گمان می رود به عصر برنز مربوط باشند و همچنین یک گورستان با پنج محوطه مدور کشف شده است.

باستان شناسان بر اساس پنج سنجاق آلیاژ مس، یک گردنبند با مهره های کهربایی و خرده های سفالی که در آنجا پراکنده شده بودند، تشخیص دادند قدمت این قسمت از محوطه بین 1500 تا 1300 قبل از میلاد است.

در نهایت، باستان شناسان بقایای یک گورستان عصر آهن را به همراه مجموعه ای از دستبند و حلقه کشف کردند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 4 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16887

به "کشف بی سابقه پاپیون مرموز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف بی سابقه پاپیون مرموز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید