کاوشگر ژاپن پشت و رو فرود آمد!، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، ژاپن به تازگی یک عکس نو برای قرار دادن در دفترچه اکتشاف فضایی خود دریافت نموده است.

کاوشگر ژاپن پشت و رو فرود آمد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، فضاپیمای SLIM این کشور در 19 ژانویه بر روی ماه فرود آمد و ژاپن را به پنجمین کشوری تبدیل کرد که پیروز به قدم گذاشتن بر روی ماه شده است.یک عکس تازه، گواه این اتفاق است. این عکس فضاپیمای ژاپن را نشان می دهد که در بستری خاکستری قرار گرفته است.

این عکس که آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) چهارشنبه شب (24 ژانویه) منتشر کرد، به وسیله یک ربات توپی شکل به نام LEV-2 (خودروی اکتشافی قمری-2) که با نام SORA-Q نیز شناخته می گردد، گرفته شده است. یکی از دو مریخ نورد کوچکی که با SLIM به ماه پرواز کردند.

کینتارو تویاما، رئیس هیئت مدیره و مدیر شرکت ژاپنی اسباب بازی تاکارا تامی که LEV-2 را با JAXA، سونی و دانشگاه دوشیشا توسعه داد، گفت: با این کار، SORA-Q اولین ربات ژاپنی شد که روی ماه فرود آمد و عکس گرفت. این پیروزیت به لطف همه دست اندرکاران و همه کسانی است که از ما حمایت کردند تا رویاهایمان را با هم دنبال کنیم.

SLIM محفف (Smart Lander for Investigating Moon) است. یک فضاپیما است که برای نمایشدقیق فرود بر روی سیاره ها طراحی شده است. سپتامبر گذشته همراه با XRISM که در مدار پایین زمین مستقر شده است به فضا پرتاب شد. SLIM در روز کریسمس به مدار ماه رسید و سپس در 19 ژانویه به سطح ماه فرود آمد.

عکسی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد SLIM روی سر خود قرار گرفته است؛ بنابراین فرودگر نتوانسته است نور خورشید را آنطور که انتظار می رود دریافت کند اما - LEV-2 و LEV-1 - طبق آنچه برنامه ریزی شده در حین فرود به کار گرفته شده و با پیروزیت روی سطح ماه کار می نماید.

منبع: space

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 بهمن 1402 بروزرسانی: 6 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14564

به "کاوشگر ژاپن پشت و رو فرود آمد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوشگر ژاپن پشت و رو فرود آمد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید