ساخت دوچرخه پرنده در ژاپن

به گزارش کنفرانس هکا، پرواز با نیروی انسانی قرن هاست که رویای بسیاری از مخترعان بوده است، اما ثابت شده که مسیر پر چالشی است.

ساخت دوچرخه پرنده در ژاپن

به گزارش خبرنگاران ، اولین هواپیمایی که با نیروی انسانی پرواز موفقیت آمیزی داشت، گاسمر کاندور بود که در سال 1977 مسیری را پرواز کرد و جایزه کرمر را برد. از آن موقع، چندین هواپیمای دیگر با نیروی انسانی طراحی شده و پرواز نموده اند که اغلب از بال ها و پروانه استفاده می کردند. با این حال، یک دانشجوی ژاپنی رویکردی متفاوت اتخاذ نموده و دوچرخه ای پرنده ساخته است که از پدال و روتور برای بلند شدن و پیش رفتن در هوا استفاده می نماید.

به نقل از روزیاتو، فوشا ساکای با موفقیت شگفت انگیز خود، رؤیای پرواز انفرادی انسان ها را به واقعیت نزدیک تر نموده است. او دوچرخه پرنده ای منحصربه فرد ساخته است. او عضو فعال انجمن توربین های بادی ساکای دانشگاه عمومی اوساکای ژاپن است، گروهی دانشجوی متعهد به ساخت و پرواز هواپیماهای با نیروی انسانی.

آنها هواپیماهای خود را طراحی، فراوری و راهنمایی نموده و در مسابقات مرد پرنده (Birdman Contest) شرکت می نمایند. از شروع فعالیت این انجمن در سال 1994، آنها در بیش از 20 پرواز شرکت نموده اند و 6 بار در دو دسته مختلف پیروز شده اند.

انجمن توربین بادی ساکای نشان دهنده شور و مهارت دانشجویانی است که متعهد به فراتر بردن مرزهای پرواز با نیروی انسانی هستند.

ویدئویی که در ایکس (توییتر سابق) به اشتراک گذاشته شده، فردی را نشان می دهد که روی یک دوچرخه پرنده عجیب با بال و پروانه بزرگ چرخان پدال می زند.

از 8 نوامبر که این ویدیو منتشر شده، بیش از 5.9 میلیون بازدید و 38 هزار لایک دریافت نموده است.

در حالی که بسیاری اختراع برجسته ساکای را ستودند، بعضی نگرانی خود را درباره خستگی ناشی از پدال زدن مداوم ابراز کردند.

دوچرخه پرنده رویکرد نوآورانه ای را به پروازهای سرنشین دار ارائه می دهد و مرزهای تخیل و مهندسی را جابجا می نماید.

سال گذشته، در 45مین دوره مسابقات مرد پرنده، آن ها با یک هواپیمای پروانه ای با نیروی انسانی مقام هفتم را کسب کردند که یک ماشین پرنده با سرعت پایین بود، اما طراحی سنگین آن منجر به آسیب دیدگی بخشی از سازه حین پرواز شد.

این تجربه که اشک را به چشمان تمام اعضای این تیم آورد، انتظار می رود برای مسابقات مرد پرنده سال جاری به کار گرفته گردد. انتظار می رود آن ها با این دوچرخه پرنده شگفت انگیز با نیروی انسانی، دوباره در این رقابت ها شرکت نمایند.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 اسفند 1402 بروزرسانی: 19 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15820

به "ساخت دوچرخه پرنده در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت دوچرخه پرنده در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید