کاهش خطر عفونت های ادراری با تغذیه مناسب

به گزارش کنفرانس هکا، نتایج یک مطالعه تخصصی نشان می دهد که رژیم غذایی گیاهخواری با کاهش خطر ابتلا به عفونت های ادراری مرتبط است.

کاهش خطر عفونت های ادراری با تغذیه مناسب

به گزارش خبرنگاران، بررسی های اجرا شده حاکی از آن است که مصرف رژیم های غذایی گیاهخواری می تواند به کنترل خطر ابتلا به عفونت های ادراری کمک کند.

متخصصان تایوانی در این رابطه اظهار داشتند: عفونت های ادراری معمولا از باکتری های روده از قبیل E. coli ناشی می شوند که وارد مجرای ادرار شده و کلیه ها و مثانه را تحت تاثیر قرار می دهد.

در این بررسی متخصصان تایوانی به مطالعه روی 9724 نفر به منظور ارزیابی تاثیر رژیم غذایی گیاهی بر سلامت بدن پرداختند. آنها مشاهده کردند در مجموع خطر ابتلا به عفونت ادراری در افراد گیاهخوار نسبت به گروه های دیگر 16 درصد کمتر بوده است.

در این مطالعه آمده است: از 3040 فرد گیاهخوار حاضر در این مطالعه 217 نفر به عفونت ادراری مبتلا شدند و این درحالیست که در میان 6684 فرد غیرگیاهخوار 444 مورد ابتلا به عفونت ادراری مشاهده شد.

همچنین کاهش موارد ابتلا به عفونت های ادراری ناشی از رعایت رژیم غذایی گیاهخواری در مردان بیش از زنان بوده است.

به گزارش ان دی تی وی، به گفته این متخصصان رژیم های غذایی حاوی فیبر بالا از رشد E. coli در روده جلوگیری کرده و با اسیدی تر ساختن روده خطر ابتلا به عفونت ادراری را کاهش می دهد.

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8440

به "کاهش خطر عفونت های ادراری با تغذیه مناسب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش خطر عفونت های ادراری با تغذیه مناسب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید