کارشکنی آمریکایی ها در عملیات ارتش عراق علیه داعش

به گزارش کنفرانس هکا، یک منبع عالی رتبه امنیتی عراقی از کارشکنی و ممانعت آمریکا از حمله به مواضع داعش در کوههای مکحول در شرق عراق سخن گفت.

کارشکنی آمریکایی ها در عملیات ارتش عراق علیه داعش

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک منبع امنیتی عراقی گفت که نیروهای ارتش و امنیتی این کشور برای عملیات در جنوب غرب کرکوک، با دخالت ها و ممانعت های آمریکایی ها روبرو هستند.

او در مصاحبه با پایگاه خبری المعلومه، گفت که نیروهای آمریکایی حاضر در مقر فرماندهی تیپ 14 ارتش عراق در ناحیه الزاب در جنوب غرب کرکوک مانع گلوله باران مواضع داعش در رشته کوه مکحول و انجام هرگونه عملیات زمینی و هوایی در این منطقه می شوند.

او همچنین گفت که فرماندهی نیروهای آمریکایی در این منطقه مانع از انتقال نیروها بین تیپ های مختلف ارتش عراق می شوند مگر اینکه موافقت آنها جلب گردد و این ارتش آمریکاست که به تصمیم گیرنده اصلی در این منطقه تبدیل شده است.

به گفته این مقام نظامی، آمریکایی ها همچنین از فرماندهان تیپ 14 خواسته اند تا ابتدا برنامه ها و نقشه های عملیاتشان را با آنها در میان بگذارند تا آنالیز گردد؛ از این رو افسران و فرماندهان ارتش به شدت از دخالت های نیروهای آمریکایی در تصمیمات و عملیات ها شکایت دارند.

او گفت که این دخالت ها موجب شده است تا پاکسازی کوههای مکحول تا کنون به تعویق بیفتد؛ هرچند مسافت میان نیروهای عراقی و عناصر داعش بسیار کم است و تروریست ها با آزادی کامل در این کوهها رفت و آمد می نمایند چرا که اطمینان دارند نیروهای عراقی آنها را هدف قرار نخواهند داد.

این مقام نظامی همچنین گفت که عناصر داعش شب ها عامدانه خود را به مقر ارتش عراق نزدیک می نمایند چرا که می دانند آمریکایی ها مانع از عملیات علیه آنها می شوند. به گفته وی نیروهای پیشمرگه کرد نیز در پشت سر تروریست های داعش در مسافت بسیار کم مستقر شده اند.

پس از آزادی موصل و شکست خلافت ادعایی داعش، بسیاری از عناصر تروریستی به رشته کوح حمرین و کوههای مکحول که از شمال استان دیالی تا جنوب استان کرکوک و صلاح الدین امتداد یافته است، فرار نموده و در آنجا مستقر شدند.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5555

به "کارشکنی آمریکایی ها در عملیات ارتش عراق علیه داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشکنی آمریکایی ها در عملیات ارتش عراق علیه داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید