چگونه ذات آدم ها را بشناسیم؟

به گزارش کنفرانس هکا، شناخت افراد مخصوصا درحال حاضر کار راحتی نیست، اما موقعیت هایی وجود دارد که انسان ها به صورت ناخوداگاه ذات خودشان را نشان می دهند.

چگونه ذات آدم ها را بشناسیم؟

به گزارش خبرنگاران، شناخت شخصیت افراد کاری بسیار پیچیده است چرا که شخصیت ظاهری بعضی افراد دارای تفاوت های اساسی با شخصیت واقعی آن هاست؛ آن ها برحسب موقعیت های مختلف زندگی بنا بر دلایل گوناگونی مجبور به استفاده از ماسک های دروغین می شوند تا شخصیتی که دلشان می خواسته را به معرض نمایش بگذارند و جوهر شخصیت خویش را از دید اطرافیان پنهان نمایند. شما می توانید به شخصیت اطرافیان و دوستان تان در موقعیت های مختلف پی ببرید و ذات آن ها را بشناسید، در این بخش به شما خواهیم گفت که در چه زمان هایی می توانید چهره بی نقاب دوستان تان را ببینید و ذات واقعی شان را بشناسید.

زمانی که از آن ها انتقاد می کنید

برای همه ما پیش آمده که از دوستان و اطرافیان مان انتقاد کنیم. انتقادهای منصفانه فرصتی برای آموختن و بهتر شدن است و نیت شما از بیان این نقدها بهبود عملکرد دوستان تان است. متاسفانه بعضی از افرادی که مورد انتقاد قرار می گیرند، سریع به انتقادها پاسخ داده و جبهه گرفته و در لاک دفاعی فرو می روند، در این موقعیت شما می توانید به شخصیت درونی دوست تان پی ببرید چون او نیز نقدها بی رحمانه ای از شما خواهد نمود.

هنگامی که به آن ها احتیاج دارید

دوست واقعی کسی است که برای حل مسائل هر کاری که از دستش بربیاید، دریغ نکند. اگر در رابطه دوستی همواره در حال اجرا کارهای دوستتان هستید و زمانی که به او احتیاج دارید، تنهایتان می گذارد در این ارتباط تجدید نظر کنید. هنگامی که به دوست تان احتیاج دارید اما او از یاری به شما سرباز می زند، شخصیت واقعی اش شناخته خواهد شد.

زمانی که محبت های همیشگی تان کم می گردد

بعضی افراد از اطرافیان شان طلبکار بوده و بسیار پرتوقع هستند و انتظار دارند دیگران به تمام خواسته های آن ها توجه نمایند. این افراد اغلب تا زمانی با شما خوب رفتار می نمایند که به آن ها توجه و محبت نمایید اما با کوچک ترین نه شنیدن و قطع محبت و سرویس های همیشگی احساس ناراحتی می نمایند و خیلی زود خودشان را کنار می کشند.

زمانی که با آن ها اختلاف نظر دارید

در نظام خلقت هیچ یک از افراد از نظر روحی، روانی و تفکرات با یکدیگر یکسان نیستند و اختلاف نظر ما با دیگران امری شایع است، همه ما باید به تفاوت ها و اختلاف نظرها احترام بگذاریم، اگر آستانه تحمل خود را بالا ببریم و بپذیریم که آدم ها متفاوتند و قرار نیست همه باب سلیقه ما باشند و رفتار دیگران تا وقتی به روان و آرامش ما آسیبی نرسانند، به خودشان مربوط است، به آرامش خواهیم رسید. پس اگر دوست تان با کوچک ترین تفاوت و اختلاف نظری به شما توهین کرد، ادامه دوستی آسیب زننده است.

در شرایطی که مطابق میل شان رفتار نمی کنید

بعضی افراد ویژگی های خاصی دارند که به واسطه آن ها به عنوان شخصیت کنترل گر شناخته می شوند. افرادی که این نوع شخصیت را دارند، عموما افرادی هستند که در هر کار و مسئله ای نظر خودش را اعمال می نماید. این افراد تحمل نه شنیدن و مخالفت دیگران را با خودشان ندارند. به همین علت با اولین مخالفت دیگران با خودشان به شدت ناراحت و عصبانی می شوند و واکنش نشان می دهند، در این زمان می توانید شخصیت واقعی دوست کنترل گر خود را بشناسید.

هنگامی که شما سود و منافعی برایشان ندارید

بعضی افراد دچار اختلال شخصیت خودشیفته هستند و می پندارند که از دیگران برترند و از هر کسی برای رسیدن به خواسته هایشان استفاده می نمایند و نسبت به اطرافیان قدر نشناسند. این افراد تنها تا زمانی با شما هستند که پای منافع شان وسط بوده و سود و منفعتی برایشان داشته باشید، افراد خودشیفته هنگامی که دیگر شما سود و منافعی برایشان نداشته باشید، شخصیت واقعی شان را نشان می دهند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 6 اسفند 1402 بروزرسانی: 6 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15403

به "چگونه ذات آدم ها را بشناسیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ذات آدم ها را بشناسیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید