چگونه انواع مدل شومیز را در یک استایل بهاری زیبا ست کنید؟

به گزارش کنفرانس هکا، همان طور که آگاه هستید رنگ سال 2022 یا 1401 نوعی رنگ بنفش است؛ بنفش Very peri. یک رنگ تازه که با حضورش ابداع و خلاقیت شخصی را شجاعانه تشویق می­ کند. نمایش اعتماد به نفس، بی دغدغه بودن و کنجکاوی متهورانه­ ای که روح خلاق آدمی را زنده می­ کند، کنجکاو و مجذوب کننده نمایان می­ گردد و به ما یاری می­ کند تا یک منظره تغییر یافته از احتمالات را در آغوش بگیریم و در حین بازنویسی زندگی خود دید ما را به دنیای تازهی باز می­ کند. ما در دوران تغییر و تحولات زندگی می­ کنیم. رنگ سال نمادی از زرق و برق جهانی لحظه و گذار است که ما از آن عبور می کنیم. همانطور که ما از یک دوره شدید انزوا بیرون می آییم، مفاهیم و استانداردهای ما در حال تغییر هستند و زندگی فیزیکی و دیجیتالی ما به روش­ های تازهی ادغام شده است.

چگونه انواع مدل شومیز را در یک استایل بهاری زیبا ست کنید؟

در این متن از مجله خبرنگاران در نظر داریم تا نکاتی در خصوص مدل شومیز سال 1401 با رنگ سال به شما ارایه کنیم تا برای بهار سال جاری خرید لذت بخش و هوشمندانه ­ای داشته باشید.

ابتدا باید بدانید چرا شومیزها ضروری هستند

شومیزها از آن دسته لباس­ هایی هستند که هم در استایل­ های رسمی و هم در استایل­ های غیررسمی حضور دارند. برای انتخاب برترین گزینه برای موقعیت و اندامتان ضروری است ابتدا با انواع شومیز آشنا شوید. ما در اینجا به شما یاری می­ کنیم فاکتورهای مهم انتخاب شومیز را در خریدتان مد نظر قرار دهید.

Chemise در اصل یک لغت فرانسوی است که در گذشته به نوعی از لباس زیر زنانه گفته می شد. این لباس که شبیه به یک پیراهن بود، برای مخافظت از لباس های رسمی از عرق و چربی بدن پوشیده می شد. شومیز امروزه در زبان فارسی به معنای بلوز جلوباز استفاده می­ گردد؛ البته این روزها مدل­ های جلو بسته هم به این دسته اضافه شده­ اند و خانم­ ها در هر سن و سالی که باشند فارغ از سن می­ توانند از این آیتم در پوشش خود استفاده نمایند.

از انواع شومیزها می­توان شومیزهای بلند، مجلسی، جلوبسته، پشت باز، یقه­ دار، بدون یقه، دکمه ­دار و زیپ­ دار را نام برد.

اگر در پی این هستید که مناسب­ ترین انتخاب را برای خودتان داشته باشید، نکات زیر می­ توانند به شما در انتخاب یاری زیادی بنمایند.

  • چگونه از رنگ بنفش در استایل های زنانه و مردانه بهره ببرید؟

اولین نکته در انتخاب شومیز مناسب

اول از همه حواستان باشد شومیزی را انتخاب کنید که سایز شما باشد، شومیزهایی که برای شما خیلی چسبان یا خیلی آزاد هستند روی راحتی و زیبایی استایل شما تاثیرات منفی دارند. علاوه بر آن لباس هایی از این دست روی اعتماد به نفس فرد هم اثر می گذارند و رضایت فرد از استایل خود را پایین می آورند. نوع پارچه، رنگ شومیز و برش آن می بایست تکمیل نماینده سایر موارد در استایل شما باشد تا شیک پوش به نظر بیایید. یقه هایی را انتخاب کنید که با شکل صورت و بلندی گردن شما تناسب داشته باشد. اگر فرم صورت شما بلند و باریک است یقه های پهن گزینه های بهتری هستند و در صورتی که فرم صورت شما گرد است یا تپل هستید ترجیح با یقه های هفت و قایقی است.

شومیزهای اپل­ دار

افرادی که اندام مستطیل شکل دارند، برجستگی­ های زیادی در بالاتنه­ شان ندارند و کمر و شانه­ هایشان در یک راستا است. این افراد بهتر است شومیزهایی را انتخاب نمایند که دارای اپل هستند، در قسمت کمر برش دارند و آستین­ های پفی یا پرنسسی دارند.

خوبی این مدل شومزهای این است که به خوبی با شلوار یا دامن استایل می شوند و هیچ محدودیتی ندارند. اگر از دسته افرادی هستید که شانه های پهنی دارید و شانه هایتان نسبت به دیگر قسمت های بدن عرض بیشتری دارد، از این مدل شومیزها دوری کنید.

شومیزهای چسبان

شومیزهای جذب و تنگ تر مناسب افرادی با اندام ­های مثلث شکل است؛ شومیزهای مدل­ دار و پر چین برای این افراد مناسب نیست. افراد با اندام مثلثی افرادی هستند که عرض شانه هایشان نسبت به پایین تنه بیشتر است. اگر می خواهید تعادل ایجاد کنید از شومیزهای چسبان برای بالا تنه و دامن های پفی برای پایین تنه بهره ببرید. این کار به خوبی تعادل بدنی را حفظ نموده و به شما شکلی مانند ساعت شنی می دهد.

شومیزهایی با کمر تنگ

پیشنهاد می­ کنیم اگر از آن دسته از افرادی هستید که اندام ساعت شنی دارید، در پی بلوزهایی با کمر تنگ تر باشید. بلوزهایی که در قسمت شانه و پایین لباس آزادتر هستند مجذوب کنندهیت اندام شما رو به زیبایی دو چندان نمایش می­ دهند. البته باید خاطر نشان کرد به لحاظ زیبایی شناسی تمام مدل ­های شومیز برای این افراد انتخاب درستی به نظر می­ آید؛ مدل دار، پُر چین، آستین پفی و… این دسته از خانم­ های خوش شانس هستند که طیف گسترده ­ای برای انتخاب دارند.

اگر مانند ساعت شنی هستید شاد باشید که هر نوع مدل شومیزی برای شما یک انتخاب هوشمندانه است. فقط باید در انتخاب لباس پایین تنه هوشیارانه عمل کنید.

شومیزهایی با یقه هفت

اگر اندام سیب شکل دارید بهتر است شومیزهایی را انتخاب کنید که در قسمت کمر پهن تر هستند و برش­ های قسمت شانه و پایین شومیز باریک تر و چسبان باشند. این کار تمرکز را از قسمت بزرگ تر اندامتان منحرف می­ کند. یقه ­هایی به شکل هفت و U اندام شما را متناسب می­ کند.

دامن های A-LINE برترین مکمل شومیزهای یقه هفت است. شما باید لباسی به تن کند که در بالا تنگ است و در پایین گشاد، این اصل را در خصوص شلوار و یا دامن تان هم دنبال کنید. شلوارهای جین بوتکات نیز شرایط ایدئالی را ایجاد خواهد نمود.

  • 21 مدل دامن زنانه که باید بشناسید

شومیز با کمربند

اگراز آن دسته خانم­ هایی هستید که اندامتان شبیه گلابی است، بهتراست از شومیزی با انتهای گشاد و راحت انتخاب کنید؛ جمع کردن قسمت کمری بلوزتان با بستن کمربند و یا کش استایل شما را چشم­ نوازتر می­ کند. شومیزهای بلند تا زیر باسن انتخاب مناسبی برای این افراد است.

اندام گلابی شکل باید تمرکز را از پایین تنه کم کند. پس شومیزی را بپوشید که به خوبی بتواند به وظیفه خود عمل کند. دامن های مدادی را با شومیز گشاد خود ست کنید و از تعادلی که ایجاد نموده اید لذت ببرید.

دیگر وقت آن است که شومیزتان را استایل کنید

اگر می­ خواهید شومیزتان را با دامن بپوشید در ست کردن شومیز و دامن چند اصل را همواره رعایت کنید:

شومیز طرح دار با دامن ساده و برعکس

شومیز طرح­ دار و پرچین را با دامن­ های ساده و تک رنگ بپوشید و دامن­ های نقش­ دار و پرکار را با بلوزهای ساده و تک رنگ ست کنید. ضمن اینکه در نظر داشته باشید برای اینکه خوش استایل باشید بهتر است، تمرکز را از آن قسمتی از بدنتان که درشت­ تر است یا هیکل شما را نامتناسب نموده است منحرف کنید پس برای قسمت ­های درشت­ تر بدنتان از بین لباس­ های تک رنگ و ساده انتخاب کنید.

پس تکرار می کنیم اگر بالاتنه شما سایز بزرگ است، شومیز ساده یا یک دامن طرح دار بپوشید. اما اگر پایین تنه درشتی دارید دامن طرح دارتان را با شومیز ساده به تن کنید.

شومیز بلند را روی دامن نیندازید

هرگز شومیزهای بلند یا گشاد را روی دامن تان بیندازید، این کار ظاهر ناخوشایندی برای شما می ­سازد. سعی کنید از کمربند در این ترکیب غافل نشوید و همزمان شومیز را داخل دامن بگذارید. اگر دامن تان گل ­دار است، مثلا گل­ های صورتی دارد می­ توانید شومیزتان را با یکی از رنگ­ های روی دامن تان هماهنگ کنید.

اگر دوست دارید شومیز را روی دامن بیندازید، دامن تان را با یک شلوار جایگزین کنید.

از اکسسوری ها غافل نشوید

اگر طراحی شومیز شما خیلی ساده و تک رنگ است می­ توانید با اضافه کردن یک دستمال گردن استایل خود را شیک کنید. از گردن بندها دور نشوید. یک گردن بند بلند به راحتی شومیز ساده شما را طرحدار می نماید. آن قدر می تواند زیبا باشد که تصورش را نمی کنید. پس شومیز ساده بنفشی که برای کنار سفره هفت سین در نظر گرفته اید با یک گردنبند پر نقش و نگار نقش دار کنید، به راحتی می توانید در عکس های نوروز بدرخشید.

شومیز گره دار را با شلوار نپوشید

شومیزهای گره ­دارتان را با دامن میدی بپوشید و اینطور یک استایل حرفه ­ای برای خود بسازید. دامن های میدی برای هر استایلی شیک هستند. شومیز گره دار زیبایی آن را صد چندان خواهد نمود.

شومیز و دامن ماکسی استایل خوبی نیست؟

در نگاه اول اغلب خانم­ ها فکر می­ نمایند شومیز با دامن ماکسی اصلا ترکیب خوبی نیست، اما شما وقتی برای حضور در جمعی ترجیح می­ دهید یک شومیز بپوشید و همزمان فکر تان مشغول چاقی­ اندام تان است، یک دامن ماکسی برترین انتخاب برای شما است. ماکسی بپوشید و روی شومیزتان یک کمربند ببندید و از خوشتیپی خودتان در جمع لذت ببرید.

شومیز و پیراهن هم عالی است، آن را نباید فراموش کنید

هنگامی که می­ خواهید تفاوت چشمگیر و زیبایی در استایل­ های روزمره­ تان ایجاد کنید، زیر شومیز دکمه­ دار یا زیپ­ دار خود یک پیراهن آستین حلقه­ ای بپوشید و دکمه­ های شومیزتان را باز بگذارید. با این کار علاوه بر نمای تازه­ای که به استایل خود داده ­اید؛ بعلاوه سن شما کمتر به نظر می­رسد.

به شومیزهای حریر هم دقت کنید. کافی است که پیراهن زیرین کمی تیره باشد، شومیز روی آن مانند سایه پیراهن را به نمایش می گذارد. با این کار خوش تیپ ترین خواهید بود.

شومیز را با شلوار فاق بلند ست کنید

پیشنهاد ما این است که برای دورهمی ­های محبت آمیز می­ توانید دکمه­ های پایین شومیزتان را باز بگذارید و یک شلوار فاق بلند به تن کنید تا یک استایل منحصربه فرد داشته باشید. اگر خانم­ جوانی هستید شومیزتان را با یک شلوار جین بپوشید تا خوش پوش در نظرها تداعی شوید. کفش­ های پاشنه ­دار را با این ست همراه کنید تا به یک استایل دخترانه و فانتزی تبدیل گردد؛ یا اینکه می­ توانید ساس­بند را به ست بلوز و شلوارتان اضافه کنید و از این ترکیب جوان­ پسند لذت ببرید.

انواع استایل با شومیز

در این قمست برایتان از انواع استایل با شومز مدل سال 1401 خواهیم گفت. شومیزهایی که قرار است کمد لباسی شما را تکمیل نمایند.

استایل رسمی با شومیز

برای فضاهای رسمی ­تر بهتر است شومیزهای ساده و تک رنگ را با کت و شلوار و کفش­ های پاشنه­ دار بپوشید. این کار باعث می­ گردد خوش استایل و در عین حال رسمی باشید.

شومیز در استایل مینیمال

اگر شما استایل­ های مینیمال را می­ پسندید به شما توصیه می­ کنیم شومیز سفید، البته مناسب اندام تان را با یک شلوار جین ست کنید. اگر تصمیم دارید تیپ شما کمی کژوال به نظر برسد، گردنبند بلند رنگی را روی شومیز خود بیندازید تا رنگ­ ها، مجذوب کنندهیت را به استایل شما بیاورند. اگر می­ خواهید از رنگ ترند سال بهره ببرید به شما توصیه می کنیم شومیزی به رنگ سال 1401 را با رنگ های خنثی مطابق سلیقه خودتان استایل کنید. خوشبختانه سال جاری رنگی ترند شده است که می توانید با انواع رنگ های سفید، خاکستری و مشکی ترکیب خوبی با آن بسازید.

استایل مونوکروم و انواع شومیز

اگر به استایل های مونوکروم علاقه دارید، رنگ سال شاید برای شما یک انتخاب مناسب و به روز باشد. بهتر است برای استایل کردن شومیز رنگ سال در استایل مونوکروم، سایر خریدهایتان را در همین رنگ بنفش وری پری آماده کنید و قبول کنید که ممکن است توجه های دوست داشتنی و زیادی را در فضاهای عمومی به خودتان جلب کنید. مونوکروم این رنگ برای تابستان 1401 بسیار مناسب به نظر می­ رسد.

در نوروز 1401 شومیزتان را از بین این رنگ ها انتخاب کنید

بنفش وری پری را می ­توانید با صورتی ترکیب کنید. از آن­جایی که رنگ ملایمی از بنفش پیش رو دارید، ست کردن آن با صورتی ظاهری جوان ­تر و شاداب ­تر برای شما به ارمغان می ­آورد.

همانطور که می ­دانید یکی از روش ­های ست کردن رنگ ها بهره گرفتن از تنالیته­ های همان رنگ است. ترکیب بنفش­ های تیره و روشن شاید به دوستانی که علاقه به استایل تک رنگ دارند یاری کند تا از خسته نماینده بودن استایلشان کم نمایند. هواداران تیپ­ های مونوکروم در این روش ست کردن رنگ­ ها بازه­ عمل گسترده­ ای دارند.

آبی، یکی از برترین رنگ­ هایی که می ­توانید با بنفش وری پری ست کنید؛ آن­ سوی همین طیف. این ترکیب امیدواری و آرامش را برای افرادی که شما را می­ بینند تداعی می­ کند.

بنفش 1401 را می­ توانید با انواع رنگ کرم ترکیب کنید. این ترکیب باعث می­ گردد رنگ بنفش لباس تان به آبی تمایل پیدا کند و خوش استایل و یونیک در معرض دید ظاهر شوید.

رنگ قرمز را با بنفش وری پری بپوشید و هیجان و سرزندگی را هر جایی می ­روید با خودتان ببرید و بیش از همواره به چشم بیایید. این ترکیب به نسبت ترکیب قبلی گرم ­تر و پر حرارت­تر است و توجه­ های زیادی را به شما جلب می ­کند.

اگر ترکیبی گرم می­ خواهید اما تمایلی به استفاده از رنگ قرمز در کنار بنفش ندارید، رنگ نارنجی را به شما پیشنهاد می­ کنیم. در نهایت استایلی گرمابخش و در عین حال آرامش بخش خواهید داشت.

در صورتی که فرد محتاطی هستید، اما همواره خوش استایل بوده­ اید توصیه می­ کنیم بنفش وری پری را با رنگ­ های خنثی استایل کنید. مثل همواره رنگ­ های خنثی هرگز شما را ناامید نخواهند کرد. به طور معین اگر برای ملاقات رسمی آماده می­ شوید ترکیب رنگ سال با انواع رنگ­ های خنثی شما را همزمان خوش پوش و به روز نشان می­ دهد.

  • 6 ترکیب مجذوب کننده با رنگ سال 2022 که استایلتان را درخشان می نمایند

در نهایت

اگر در خصوص استفاده از رنگ سال اطمینان ندارید، ریسک کنید، به احتمال بسیار زیاد پشیمانتان نخواهد نمود و اگر رنگ سال 1401 را دوست ندارید، به خودتان سخت نگیرید، نگران نباشید و سعی کنید از اپلیکیشن­ های طیف رنگ برای پیدا کردن تنالیته­ بنفش مورد علاقه ­تان یاری بگیرید.

منبع: pantone, chemise

منبع: دیجی استایل
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13321

به "چگونه انواع مدل شومیز را در یک استایل بهاری زیبا ست کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه انواع مدل شومیز را در یک استایل بهاری زیبا ست کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید