چه کنیم تا کباب کوبیده از سیخ نریزد؟

به گزارش کنفرانس هکا، اما با دانستن ترکیب ادویه کباب کوبیده، فوت و فن ها و نکات مهم و طلایی این غذای سنتی و لذیذ ایرانی می توانید یک کباب کوبیده خانگی مجلسی حرفه ای و خوشمزه و آبدار رستورانی بدون ریختن از روی سیخ درست کنید.

چه کنیم تا کباب کوبیده از سیخ نریزد؟

نحوه درست کردن کباب کوبیده نرم و آب دار و خوشمزه در منزل به روش حرفه ای و دقیقا شبیه آنچه که کباب زن های حرفه ای در کباب فروشی و رستوران ها درست می کنند کار چندان آسانی نیست. با خبرنگاران همراه باشید تا ترفندهای نریختن کباب کوبیده از سیخ را یاد بگیرید.

ترفندهای نریختن کباب کوبیده از سیخ

نکته اول

یکی از مهم ترین نکات برای روش پخت یک کباب کوبیده خانگی حرفه ای لذیذ و خوش طعم استفاده از مخلوط چرخ کرده گوشت گوسفند و گوساله است. یک فن مهم آشپزی برای کباب کوبیده این است که گوشت کباب کوبیده نه خیلی چرب باشد و نه خیلی خشک، در نتیجه مخلوط گوسفند و گوساله بهترین انتخاب است.

نکته دوم

یکی از مهم ترین سوال ها این است که چرا کباب کوبیده سفت می شود، یادتان باشد برای این که کباب کوبیده نرم و لذیذی داشته باشید باید در این مخلوط دو سوم گوشت گوسفند و یک سوم گوشت گوساله داشته باشید. اگر فقط از گوشت گوساله استفاده کنید کباب کوبیده خشک و سفت و بدون کیفیت می شود. گوشت گوسفندی به تنهایی هم هم سبب چربی بیش از حد و افتادن کباب ها از روی سیخ می شود.

نکته سوم

در روش پخت کباب کوبیده حرفه ای وزن استاندارد هر کباب کوبیده حدود 75 تا 125 گرم است (به مقدار یک پرتقال میانه) البته وزن کلی کباب کوبیده به مقدار و پهنای سیخ هم بستگی دارد، اما اگر از این مقدار کمتر باشد کباب روی سیخ می سوزد و اگر بیشتر باشد خمیر می شود.

نکته چهارم

برای داشتن یک کباب کوبیده خانگی حرفه ای باید حتما گوشت را حداقل دو تا سه بار خیلی ریز چرخ کنید. هر چه گوشت بیشتر چرخ و ورز داده شود کباب ها یکدست تر می شود و از روی سیخ نمی ریزند.

گوشت کباب کوبیده را حسابی ورز بدهید. ورز دادن زیاد گوشت سبب می شود تا کباب کوبیده روی آتش خودش را ول نکند و نریزد.

نکته پنجم

بعد از مخلوط کردن تمام مواد با هم، بهتر است که چند ساعت گوشت در یخچال بماند تا در اصطلاح آشپزی بیات شود. این کار باعث می شود گوشت به سیخ کشیده شده نریزد. پیاز ها را با رنده ریز رنده کنید و حتما آب پیاز رنده شده را بگیرید.

نکته ششم

رعایت نکات جزئی در روش پخت کباب کوبیده بسیار مهم است. مثلا باید به طور مرتب و به آرامی و نه به سرعت، سیخ کباب را پشت و رو کنید. به این ترتیب حرارت به طور تقریبا مساوی تقسیم می شود، گوشت کامل تر می پزد و لایه های بیرونی آن کمتر دچار سوختگی می شود. برای دیدن دستور غذاهای ایرانی، حلیم بادمجان بدون گوشت را بخوانید.

نکات نهایی ترفندهای نریختن کباب کوبیده از سیخ

  • اگر می خواهید کباب ها روی آتش وا نرود و سیخ را ول نکند بهترین کار این است که سیخ های کباب را هم به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید.
  • قبل از به سیخ کشیدن گوشت کمی سیخ را با آب نم بزنید.
  • اگر می خواهید از منقل و زغال برای درست کردن کباب کوبیده خانگی حرفه ای استفاده کنید باید آتش فروکش کرده و فقط زغال ها قرمز و گداخته باشند.
  • فاصله سیخ کباب از زغال ها باید به مقدار باشد. اگر فاصله کم باشد کباب می سوزد و اگر زیاد باشد کباب کوبیده خام می ماند.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن دستورهای بیشتر از آشپزی 5 غذای ارزان، ساده و خوشمزه را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 27 شهریور 1401 بروزرسانی: 27 شهریور 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13969

به "چه کنیم تا کباب کوبیده از سیخ نریزد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کنیم تا کباب کوبیده از سیخ نریزد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید