چربی شکمی خطر سکته دوم را افزایش می دهد

به گزارش کنفرانس هکا، مطالعه جدید نشان می دهد در بازماندگان حمله قلبی، چربی دور شکمی می تواند به معنای وقوع حمله قلبی دوم باشد.

چربی شکمی خطر سکته دوم را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگار مهر، مطالعات اولیه نشان داده اند چاقی دور شکمی افراد را در معرض خطر اولین حمله قلبی قرار می دهد. مطالعه جدید نشان می دهد چربی دور شکمی احتمال سکته دوم را هم افزایش می دهد.

دکتر هانیه محمدی، پژوهشگر تحقیق از دانشگاه کارولینسکا سوئد، در این باره می گوید: چربی شکمی نه تنها ریسک اولین حمله قلبی یا سکته را افزایش می دهد، بلکه احتمال وقوع حملات قلبی بعدی را هم در پی دارد.

وی در ادامه می افزاید: حفظ اندازه سالم دورکمر در پیشگیری از حملات قلبی و سکته های بعدی مهم است. چاقی دورشکمی با داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل و فعالیت فیزیکی منظم، قابل حصول است.

اضافه وزن خطر فشارخون بچه ها را دو برابر افزایش می دهد

به گفته محمدی، چاقی شکمی به دلیل ارتباط با مسائل تسریع کننده فرایند لختگی خون در عروق نظیر فشارخون بالا، قندخون بالا و دیابت و همچنین افزایش میزان کلسترول خطرناک است.

به گفته محققان، این نتایج بیانگر این مطلب است که مکانیسم های منفی زیادی در چاقی دور شکمی نقش دارند که هنوز شناخته شده نیستند.

در این مطالعه، بیش از 22 هزار نفر در سوئد که دچار اولین حمله قلبی شده بودند بالغ بر 4 سال تحت نظر بودند. چاقی دورشکمی در قالب اندازه دورکمر 94 سانتیمتر برای مردان و 80 سانتیمتر برای زنان تعریف شد.

محققان در طول مدت مطالعه دریافتند چاقی دورشکمی با حملات قلبی و سکته های مرگبار و غیرمرگبار مرتبط است.

همچنین خطر حمله قلبی دوم مرتبط با چاقی دورشکمی در مردان بیشتر از زنان است.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8383

به "چربی شکمی خطر سکته دوم را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چربی شکمی خطر سکته دوم را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید