چرا باید هزینه ارسال دیجی کالا را بپردازیم؟

به گزارش کنفرانس هکا، کسانی که زیاد خرید اینترنتی انجام می دهند دیگر می دانند که علاوه بر قیمت کالا باید هزینه ای هم برای ارسال آن بپردازند. در همه سایت ها و پلتفرم های مخصوص خرید اینترنتی هنگام پرداخت قیمت کالا، یک گزینه هزینه ارسال هم اضافه می گردد و رقم نهایی، مجموع این دو مورد است.

چرا باید هزینه ارسال دیجی کالا را بپردازیم؟

دیجی کالا برای ارسال کالا به طور معمول 49 هزار تومان دریافت می نماید که البته برای کالاهای سنگینی مثل یخچال کمی این رقم بالاتر است.

شاید به عنوان یکی از کاربران و خریداران دیجی کالا از خودتان پرسیده باشید که چرا باید هزینه ارسال بدهید و چرا کالاها رایگان به دست تان نمی رسد؟ پاسخ این سوال را دیجی اکسپرس می داند که انجام وظایف حمل ونقل یا لجستیک در دیجی کالا برعهده آنهاست.

واقعیت این است که فرایند پردازش تا رسیدن سفارش به آدرسی که شما مشخص نموده اید، هزینه های زیادی دارد.

یکی از تاثیرگذارترین عوامل، هزینه حمل ونقل است که این موارد روی آن اثر می گذارد:

  • مسافتی که برای ارسال کالا طی می شود
  • ساعاتی که راننده یا ماشین در اختیار پلتفرم است
  • اندازه مصرف سوخت
  • استهلاک ماشین
  • تعداد نفراتی که درگیر فرایند بوده اند (این تعداد در مسیرهای دورتر بیشتر می شود)

مشتری مداری دیجی کالا برای ارسال کالا

البته هزینه تمام مراحل جمع آوری و ارسال کالا در رقم نهایی که شما باید بپردازید اعمال نمی شود. به طور مثال وقتی خریدار در یک شهر و فروشنده در شهر دیگری است هزینه ارسال کالا به خصوص در مسیرهای طولانی و زمانی که کالا باید چندبار بین انبارهای مختلف جا به جا شود، بالا و بیشتر از زمانی است که خریدار و فروشنده در یک شهر هستند. اما در حال حاضر هزینه ارسال بین شهرهای مختلف در دیجی کالا متفاوت نیست.

در واقع اجزای مختلفی هستند که برای هر سفارش تغییرات زیادی روی قیمت ارسال اعمال می نماید اما به صورت میانگین یک رقم ثابت برایش مشخص شده است.

این که چه اندازه از این هزینه از کاربران گرفته شود به سیاست های هر شرکت و پلتفرم بازمی شود. ممکن است پلتفرمی بخواهد کاربرش تمام یا درصد بیشتری از آن را پرداخت کند اما نگاه دیجی کالا فرق دارد. دیجی کالا به این که کاربرها به چیزی تمایل دارند بیشتر از بقیه پلتفرم ها توجه دارد. حتی در برخی موارد بخشی از هزینه را خودش پرداخت می نماید تا کاربر رفاه بیشتری داشته باشد یا سرویس هایی مثل دیجی پلاس را در نظر گرفته که با آن در ماه 4 سفارش به صورت رایگان برای مشتری ارسال می شود.

به این ترتیب آنطور که دیجی کالایی ها می گویند آن چه که شما به عنوان هزینه ارسال در سفارش هایتان می بینید منطبق با قیمت واقعی اش نیست و هزینه اصلی بالاتر از رقمی است که شما به عنوان کاربر می پردازید.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 23 اسفند 1402 بروزرسانی: 23 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15986

به "چرا باید هزینه ارسال دیجی کالا را بپردازیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید هزینه ارسال دیجی کالا را بپردازیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید