چادرخوابی مسافران نوروزی در مازندران ممنوع شد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل مراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه موضوع مهم بازگشایی به صورت 24 ساعته مساجد استان است، اضافه نمود: از جمله برنامه ها سامان دهی سرویس های بهداشتی رستوران های بین راهی، مساجد مهم است.

چادرخوابی مسافران نوروزی در مازندران ممنوع شد

به گزارش خبرنگاران، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با تاکید بر ضرورت اعلام نرخ متعارف برای اقامت و ارائه خدمات به گردشگران در استان گفت: هرگونه چادرخوابی قدغن خواهد بود.

خبرگزاری فارس در گزارشی نوشت: استان مازندران در همه ایام سال میزبان گردشگران از نقاط دور و نزدیک است اما در نوروز و تابستان از جمعیت بیشتری برخوردار است. در راستای ارائه خدمات به گردشگران بحث ستاد خدمات سفر در استان فعال خواهد شد که مسؤولان کمیته های مختلف در ارتباط با چگونگی خدمات به مسافران هم به آنالیز چالش ها و تقویت خدمات می پردازند.

بحث نرخ خدمات گردشگری، فعالیت واحدهای نانوایی و سایر، جلوگیری از کمبود کالاها، مسائلی ازجمله چادرخوابی و از همه مهم تر گردشگری نوروزی با چاشنی ماه رمضان از موضوعات مهم مورد آنالیز در ستاد خدمات سفر است که در همین خصوص حسین ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، اظهار کرد: اولین جلسه ستاد خدمات سفر و تشکیل کمیته های سیزده گانه باتوجه به مقتضیات خود استان و تقارن با ماه مبارک رمضان برگزار شده است.

مازندران پُرگردشگر

وی اضافه کرد: باتوجه به نزدیکی استان مازندران با مرکز این استان اولین مقصد مسافران نوروزی و سایر تعطیلات هستند، بعلاوه پیش بینی جمعیت زیادی از گردشگران طی این ایام در مازندران تصمیم گیری لازم را در برنامه داشتیم.

بازگشایی 24 ساعته مساجد مازندران طی نوروز 1403

مدیرکل مراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه موضوع مهم بازگشایی به صورت 24 ساعته مساجد استان است، اضافه کرد: از جمله برنامه ها سامان دهی سرویس های بهداشتی رستوران های بین راهی، مساجد مهم است.

ایزدی با اشاره به حضور گروه بازرسی در اقامتگاه های گردشگری، گفت: در بحث کنترل بازار هم مقرر شد نانوایی ها باتوجه به حضور مسافران به صورت کشیک فعال باشند.

کشیک رستوران ها

وی ادامه داد: در بحث فعالیت رستوران ها هم طی جلسه ای مقرر شد در ارتباط با فعالیت رستوران ها با مجوز برای ارائه خدمات به مسافران برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اعلام اینکه المان های منطبق نوروز و رمضان در ورودی و خروجی شهرها باشد، توضیح داد: بعلاوه پیش بینی لازم در ارتباط با برنامه های خاص فرهنگی متناسب با این ایام و ارائه خدمات به وسیله موکب های مذهبی انجام گردد.

ضرورت اعلام نرخ متعارف به گردشگران

ایزدی با تاکید بر ضرورت اعلام نرخ متعارف برای اقامت و ارائه خدمات به گردشگران، اعلام کرد: هرگونه چادرخوابی قدغن خواهد بود.

ستاد خدمات سفر مختص نوروز نیست

وی با بیان اینکه ستاد تسهیلات سفر مختص به نوروز نباشد، یادآور شد: ستاد خدمات سفر باید به طور دائمی فعال باشد؛ چرا با هر تعطیلی یک روزه هم شاهد حضور مسافران در استان مازندران خواهیم داشت.

فعالیت بازارچه های صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: برنامه ریزی لازم در ارتباط با بازارچه های صنایع دستی و بعلاوه تخفیفات موزه ها در ایام نوروز در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 16 بهمن 1402 بروزرسانی: 16 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14851

به "چادرخوابی مسافران نوروزی در مازندران ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چادرخوابی مسافران نوروزی در مازندران ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید