پهپادها یک میلیارد درخت می کارند

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، گروهی از متخصصان کانادایی طرح جدیدی را اعلام نموده اند تا با استفاده از پهپادها درختان جدید را با هزینه ای کم بسازند و به این ترتیب با فرایند جنگل زدایی مقابله نمایند.

پهپادها یک میلیارد درخت می کارند

این طرح جدید Flash Forest نام دارد و محققان آزماش سیستم تحویل پهپادی را از آگوست 2019 میلادی شروع نموده اند. آنها در یک پرواز آزمایشی پیروز شدند با یاری یک پهپاد 100 درخت بکارند.

نتایج پیروزیت آمیز آزمایش این طرح سبب شد محققان اهداف خود را گسترده تر نمایند تا از سیستم های پهپاد تعیین برای کشت یک میلیارد درخت جدید تا 2028 میلادی یاری بگیرند.

برایس جونز از محققان این پروژه می گوید: سالانه در سراسر دنیا 13 میلیارد درخت از بین می رود و کمتر از نصف این تعداد درخت دوباره می روید. ما پروژه Flash Forest را با هدف بهبود زمین شروع کردیم.

در طرح گفته شده پهپادها غلافی حاوی خاک حاوی مواد مغذی دور سه دانه از قبل جوانه زده حمل می نمایند. این غلاف دانه های جوانه زده را به مدت 9 ماه زنده نگه می دارد و برای آنها فرصت کافی فراهم می نماید تا در محیط های محلی رشد نمایند و ریشه بدوانند.

پهپاد می تواند در هر ثانیه یک غلاف را روی زمین پرتاب کند. در این سیستم یک اپراتور انسانی می تواند تا 10 پهپاد را کنترل کند.

به گفته محققان سیستم های پهپاد می توانند درختان را 10 بار سریعتر و با یک پنجم هزینه کارگران انسانی بکارند.

در تست هایی که از آگوست 2019 میلادی انجام شد، بیش از 3100 درخت از طریق پهپادها در مناطق مختلف کاشته شدند. قرار است در این طرح علاوه بر درختان انواع دیگر گیاهان نیز کاشته شوند تا کل اکوسیستم بهبود یابد.

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8112

به "پهپادها یک میلیارد درخت می کارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهپادها یک میلیارد درخت می کارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید