پسر 12 ساله ای که مدرسه ای برای نیازمندان ساخت

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران: نیکانور کوینترس پسری 12 ساله اهل آرژانتین است. او به مانند هر پسری در سن و سال خودش است. نیکانور با مادربزرگش زندگی می کند. او هیچ تفاوتی با دیگران ندارد به غیر از یک چیز: نیکانور مدرسه خودش را ساخته است و هدف از ساخت آن کمک به درس خواندن بچه های فقیر و نیازمند است. این ابتکار عمل حدود 4 سال طول کشیده است.

پسر 12 ساله ای که مدرسه ای برای نیازمندان ساخت

هنگامی که نیکانور 9 ساله شد، او که توانایی رفتن به مدرسه را داشت و مادربزرگش از عهده تامین مخارج تحصیلش بر می آمد، با دیدن بچه های فقیری که در همسایگی و اطراف آن ها زندگی می کردند و به خاطر فقر و عدم توانایی تامین لباس و وسایل، از مدرسه رفتن باز می ماندند، تصمیم گرفت که به کمک دوستان خود بشتابد؛ بنابراین از مادربزرگش اجازه خواست تا اجازه دهد که مدرسه ای کوچک را در کنار خانه شان بسازد مادربزرگش به شدت از تصمیم او استقبال کرد و اجازه داد تا رویای او به واقعیت تبدیل شود.

نیکانور در محله ای فقیر نشین در سن خوان کشور آرژانتین زندگی می کند. نیکانور و مادربزرگش خیلی زود مدرسه را ساختند. آن ها با استفاده از تکه های چوب و فلز و پارچه، کلاس ها را ساختند. از جعبه های میوه به عنوان نیمکت استفاده کردند و از کاغذ های باطله بازیافتی، برای دانش آموزان دفتر درست کردند.

از آن زمان تا به حال 4 سال می گذرد و با کمک همسایه ها و افراد خیر، نیکانور توانسته است تا 2 کلاس دیگر، یک حیاط و یک کتابخانه کوچک نیز به مدرسه اضافه کند. معلمان این مدرسه همکلاسی های خود نیکانور اند که برای کمک و تدریس به دانش آموزان نیازمند پیش قدم شده اند.

دانش آموزان مدرسه نیکانور بسیار به درس و یادگیری علاقه مندند. این مدرسه 36 دانش آموز دارد و برای بسکمک از آن ها نیکانور یک حامی الهامبخش می باشد. دانش آموزانی که در سال اول تاسیس، وارد مدرسه شده اند، اکنون در حال گذراندن کلاس سوم هستند و امیدوارند که در آینده بتوانند وارد دانشگاه شوند.

شایستگی نیکانور به همین جا ختم نمی شود. او هر روز 4 کیلومتر راه را برای رسیدن به مدرسه ای که در آن درس می خواند، طی می کند. نیکانور تلاش زیادی برای ادامه فعالیت مدرسه می کند و حتی برای آن ها که روز ها نمی توانند به مدرسه بیایند، کلاس های شبانه دایر می کند. بعلاوه با پس اندازه پول های خود برای دانش آموزان فقیر مدرسه خود چای و غذا تهیه می کند.

هنگامی که شهردار سن خوان به ملاقات نیکانور رفت، به او گفت: باور پذیر نیست که ما قهرمانی کوچک، ولی با قلبی بزرگ همچون تو در شهر خود داشته باشیم. تو الهام بخش بسکمک از افراد نه تنها در آرژانتین، بلکه در سراسر جهان خواهی بود.

منبع: brightside

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3637

به "پسر 12 ساله ای که مدرسه ای برای نیازمندان ساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسر 12 ساله ای که مدرسه ای برای نیازمندان ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید