خاتمه نامه دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر به عنوان خاتمه نامه برتر انتخاب شد

به گزارش کنفرانس هکا، در مسابقه خاتمه نامه برتر شبکه هوشمند، خاتمه نامه پیغام راهنمایی نیا از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برتر شد.

خاتمه نامه دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر به عنوان خاتمه نامه برتر انتخاب شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، در مسابقه سرانجام­ نامه برتر شبکه هوشمند که همزمان با دوازدهمین کنفرانس شبکه­ های هوشمند انرژی در دانشگاه تبریز برگزار گردید، سرانجام­ نامه پیغام هدایت ­نیا با عنوان مدلسازی یک دروگر انرژی پیزوالکتریک برای تامین بخشی از انرژی یک ایستگاه هواشناسی در ارتفاع به هدایت علیرضا فریدونیان از دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان سرانجام نامه برتر انتخاب شد.

هدایت نیا، دانشجوی دانشگاه و عضو گروه دروگری انرژی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی درخصوص این پروژه گفت: پس از نیازسنجی و مطالعه بازار، پروژه ایجاد یک دروگر جهت بهبود تاب آوری انرژی ایستگاه هواشناسی راه دور تعریف شد. به این معنا که در صورت وقوع یک حادثه و قطع کابل برق ایستگاه، برق ایستگاه با استفاده از ابزار های دروگری انرژی تامین می گردد تا کار ایستگاه مختل نگردد. دو مفهوم طراحی پیزوالکتریک و خورشیدی برای طراحی دروگر استفاده و کارآیی آن ها نشان داده شده است.

وی اضافه کرد: به روش های تامین توان از منابع محیطی در مقیاس خرد، دروگری (برداشت یا استحصال) انرژی گفته می گردد. گروه دروگری انرژی دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با هدف استفاده از دروگری انرژی برای تامین انرژی در سیستم های ایمنی بحرانی (Safety Critical) در اسفند 1398 تشکیل شد.

در ابتدا به علت نوین بودن این زمینه از فناوری، زمان قابل توجهی جهت آشنایی کامل با این موضوع صرف شد و همزمان با آن جهت ترویج این زمینه از دانش و فناوری برای علاقه مندان، تصمیم گرفته شد تا مقاله هایی در مجلات داخلی چاپ گردد. این تصمیم تا به امروز منجر به چاپ چهار مقاله در مجله صنعت هوشمند شده که در سایت مجله به نشانی www.iimag.ir قابل مشاهده می باشد. بعلاوه، دو مقاله پژوهشی در کنفرانس شبکه­ های هوشمند انرژی و کنفرانس انرژی­ های نو و تجدیدپذیر ارایه شده و یک اختراع و دو مقاله مجله پژوهشی نیز در حال آماده ­سازی برای ارائه هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 خرداد 1401 بروزرسانی: 2 خرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13861

به "خاتمه نامه دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر به عنوان خاتمه نامه برتر انتخاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه نامه دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر به عنوان خاتمه نامه برتر انتخاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید