پاکستان با این جنگنده ابرقدرت منطقه می گردد!، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، یک رسانه هندی مدعی شده است که طرح پاکستان برای دستیابی به جنگنده رادارگریز دو موتوره چینی FC-31/J-31، این کشور را یک نسل جلوتر از همسایگان خود قرار می دهد و آن را به یکی از پیشرفته ترین نیروهای هوایی در منطقه تبدیل می نماید.

پاکستان با این جنگنده ابرقدرت منطقه می گردد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، نیروی هوایی پاکستان برنامه خود را در اوایل این ماه گفت و خرید جنگنده رادارگریز FC-31 را تایید کرد؛ بنابر گفته نیروی هوایی پاکستان بنیاد برای دستیابی به جنگنده رادارگریز J-31 قبلاً گذاشته شده است، که قرار است در آینده نزدیک بخشی از ناوگان نیروی هوایی پاکستان گردد.

FC-31 یک جت جنگنده دو موتوره نسل پنجم ساخت شرکت شن یانگ چین است. FC-31 با اینکه جنگنده نسل پنجم است اما ویژگی های کمی از نسل پنجم را دارا است. چین برای استفاده بومی سفارش FC-31 را نداده است و بیشتر برای صادرات آن را در نظر گرفته است. گرچه به گفته چین نسخه صادراتی آن امکاناتی کمتر از نسخه اصلی خواهد داشت و جنگنده نسل چهار ++ محسوب می گردد. قیمت FC-31 بین 50 تا 80 میلیون دلار برآورد شده است که مقرون به صرفه تر از رقبای غربی و هم قیمت جنگنده روسی سوخو-57 است.

پنهان کاری این جت به آن اجازه می دهد ابتدا حملات غافلگیرانه را انجام دهد. انتظار می رود این جنگنده بعضی از قابلیت های همجوشی حسگر و پردازش داده های J-20 را داشته باشد که با عنوان آگاهی موقعیتی شناخته می گردد و می تواند موشک ها و بمب های هوا به هوا و هوا به سطح را حمل کند.

FC-31 با طول قریب به 16 متر، طول بال 11 و نیم متر، ارتفاع قریب به 5 متر، طول کل بال ها 40 متر، وزن کلی 17 تا 25 تن، سرعت 1.8 ماخ، برد عملیاتی قریب به 1800 تا 4 هزار کیلومتر، می تواند انواع سلاح ها را با خود حمل کند؛ سکان عمودی V شکل، بال های کوچک تر، دماغه و ورودی های هوا شبیه به اف 35 جنگنده نسل پنجم چینی، نشان از یک الگو برداری عمیق از جنگنده آمریکایی است. اما باید اضافه نمود که جنگنده چینی بر خلاف نمونه آمریکایی از دو موتور بهره می برد که این امکان را به نمونه چینی خواهد داد که بتواند با سرعت بیشتر و در مسافت های طولانی تر پرواز کند.

نیروی هوایی پاکستان بعلاوه با جت های چینی آشنا است و جنگنده J-10C جدیدترین جنگنده آن است. بقیه، جت های JF-17، سامانه های موشکی سطح به هوای دوربرد HQ-9BE، SAMهای برد میانه HQ-16FE، و سامانه های راداری نظارت سه بعدی ضد رادارگریز YLC-8E هستند.

این رسانه هندی مدعی شده است که نیروی هوایی پاکستان از همسایگان جلوتر خواهد بود؛ پاکستان هیچ مسئله ای برای ادغام FC-31 در سیستم های رزمی خود نخواهد داشت و این هواپیمای رادارگریز توانایی های نظامی آن را به مقدار قابل توجهی افزایش می دهد. این جنگنده به نیروی هوایی پاکستان این امکان را می دهد که با تحویل سریع، از شکاف نسلی نسبت به رقبای خود برخوردار گردد. در مقابل، رقیب اصلی پاکستان احتمالاً به این زودی جت های جنگنده رادارگریز نخواهد داشت.

منبع: eurasiantimes

  • جنگنده های ایتالیا مجهز به بمب های هواسر می شوند/ عکس

  • ادعای نشریه آمریکایی: زور آمریکا به این سلاح روسی نمی رسد!

  • لحظه اصابت موشک بالستیک یمن به کشتی آمریکایی

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 دی 1402 بروزرسانی: 30 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14387

به "پاکستان با این جنگنده ابرقدرت منطقه می گردد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان با این جنگنده ابرقدرت منطقه می گردد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید