ورزش ایران خوان هفتم را فتح کرد، روز طلایی کشتی و درخشش ووشوکاران

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، چهارمین روز از هجدهمین دوره بازیهای آسیایی جاکارتا به عنوان یکی از شلوغ ترین روزهای کاروان ایران، با شکسته شدن طلسم بی مدالی رشته تیراندازی شروع و با فینالیست شدن 5 ووشوکار ایران و کسب 3 طلا و یک برنز دیگر برای ایران پیگیری شد.

ورزش ایران خوان هفتم را فتح کرد، روز طلایی کشتی و درخشش ووشوکاران

راهیابی کمانداران کامپوند به مرحله حذفیدر ادامه رقابتهای تیراندازی باکمان، امروز دور مقدماتی کمان کامپوند زنان برگزار گردید. در این مرحله فرشته قربانی (14) مینو عابدی(22) پریسا براتچی(23) و راحله فارسی(27) شدند و به مرحله حذفی راه یافتند. در بخش تیمی نیز تیم زنان کشورمان جهارم شد و به مرحله حذفی رسید. در مقدماتی کامپوند مردان هم نیما محبوبی(9)، اسماعیل عبادی(20)، امیر کاظم پور(21)، مجید قیدی(27) گشته و به مرحله حذفی راه یافتند. در بخش تیمی هم تیم مردان ایران پنجم گشته و به مرحله حذفی رسید. تیم میکس ایران در رده بندی مقدماتی هفتم شد و روز جمعه در جدول حذفی به مسابقه خود ادامه می دهد.

ثبت دو برد برای بسکتبال سه نفره تیم ملی بسکتبال سه نفره مردان ایران در اولین مسابقه خود به مصاف مالزی رفت و با نتیجه 18 بر 13 پیروز شد. این تیم در دیدار دوم 21 بر 15 برابر قزاقستان به برتری رسید.

والیبال ساحلی همچنان می برد تیم ب والیبال ساحلی کشورمان سومین دیدار خود را در این بازیها با نتیجه دو بر یک برابر قطر پیروز شد و به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی گشت. تیم ساحلی الف ایران نیز دو بر یک از سد تیم ژاپن گذشت.

والیبال در اولین گام پاکستان را برد تیم ملی والیبال ایران در نخستین دیدار خود با ترکیب اصلی به مصاف تیم پاکستان رفت و در سه ست متوالی سه بر صفر به پیروزی رسید.

رکسانا و کنارنگ ششم و هشتم شدندرکسانا رازقیان در کایاک اسلالوم و محمد مهدی کنارنگ در اولین مسابقه امروز در مرحله نیمه نهایی به مصاف رقبا رفتند و هر دو جواز حضور در فینال را کسب کردند اما در فینال به ترتیب ششم و هشتم گشته و از کسب مدال بازماندند.

راهیابی دو قایق دیگر روئینگ به فینالدر ادامه مرحله شانس مجدد مسابقات قایقرانی روئینگ، محسن شادی در سبک وزن تک نفره مردان دوم شد و به فینال صعود کرد. در دو نفره سبک وزن نیز قایق ایران با ترکیب امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانی دوم گشته و به فینال A راه یافت.

مه لقا پرفروغ ترین ستاره تیراندازیدر دور مقدماتی رشته تفنگ سه وضعیت 50 متر زنان الهه احمدی و مه لقا جام بزرگ به ترتیب چهارم و ششم گشته و جواز حضور در مرحله فینال را کسب کردند. در فینال مه لقا جام بزرگ با قرار دریافت در رده سوم اولین مدال تیم تیراندازی در این رقابتها را به رنگ برنز کسب کرد. این سومین مدال بانوان ایران در بازیهای آسیایی جاکارتا بود. احمدی پرچمدار ایران هم در رده هفتم ایستاد. در تاپانچه بادی زنان گلنوش سبقت الهی و هانیه رستمیان با قرار دریافت در رده های بیست و دوم و بیست و چهارم از راهیابی به فینال بازماندند.

باز هم شنا از آبهای جاکارتا بی نصیب ماندعلیرضا یاوری در ماده 100 متر پروانه بیست و سوم شد، مهدی انصاری هم هفدهم شد تا از عصود به فینال این رقابتها بازبمانند. در ماده 4 در 100 متر آزاد تیمی، تیم ایران با ترکیب انصاری، قره حسنلو، غلامپور و یاوری در یک کورس تماشایی رکورد ملی ایران را شکستند اما در نهایت در مجموع زمان خود در رتبه دهم بازیها ایستادند.

هت تریک کشتی فرنگی با دو طلای دیگرمحمدعلی گرایی در وزن 77- کیلوگرم کشتی فرنگی در دور اول نماینده چین را در کمتر از دو دقیقه مغلوب خود کرد. سپس کشتی گیر هند را شکست داد. در مرحله نیمه نهایی فرنگی کار ژاپن را از پیش رو برداشت و فینالیست شد. گرایی در فینال نماینده قرقیزستان را برد و طلایی شد. حسین نوری در وزن 87 - کیلوگرم با شکست حریف ترکمنستانی به نیمه نهایی رسید و با برتری برابر نماینده یمن راهی فینال گشت. وی در فینال رقیبی از ازبکستان را مغلوب کرد و هفتمین طلای ایران را به گردن آویخت.

بهنام مهدی زاده در وزن 130- کیلوگرم حریفانی از قرقیزستان و چین را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما با ناداوری برابر نماینده ازبکستانی متوقف گشت. وی در دیدار رده بندی نتیجه را به کشتی گیر کره جنوبی واگذار کرد و پنجم شد. علی اکبر حیدری در وزن 97- کیلوگرم مقابل نماینده اهل اندونزی پیروز شد اما با شکست برابر کشتی گیر کره جنوبی حذف شد. حیدری در دیدار رده بندی مقابل نماینده قزاقستان باخت و به عنون پنجمی بسنده کرد.

برتری هندبال برابر هنگ کنگتیم ملی هندبال مردان ایران در دومین بازی خود در مرحله دوم بازی های آسیایی به مصاف تیم هنگ کنگ رفت و در انتها موفق شد با نتیجه 46 بر 20 به پیروزی برسد. شاگردان زوران تنها در صورت برد برابر کره جنوبی می توانند به مرحله نیمه نهایی صعود نمایند. بی مدال ماندن شمشیربازان زن سابر و اپه مردتیم اسلحه سابر زنان ایران(نجمه سازنچیان، کیانا باقرزاده، پریماه برزگر و فائزه رفیعی) در اولین حضورشان در این بازیها در مرحله یک چهارم مغلوب کره جنوبی گشته و در رده ششم قرار دریافتد. نجمه سازنچیان در بخش انفرادی اسلحه سابر دهم شد و رفیعی به رتبه پانزدهم بسنده کرد. اما تیم اسلحه اپه مردان بعد از شکست تیم قرقیزستان در مرحله یک چهارم نهایی نتیجه را به تیم کره جنوبی واگذار کرد تا در مجموع بازیها ششم گردد. در بخش انفرادی، رضایی هجدهم و اسماعیلی بیست و یکم شدند.

پنجمین طلا از آن تکواندو شدمیرهاشم حسینی تکواندوکار ایران در وزن 63- کیلوگرم، با سه پیروزی قاطع برابر رقبایی از فیلیپین، ازبکستان و کره جنوبی راهی فینال بازیها شد. وی در فینال با شکست تکواندوکار اهل چین پنجمین مدال طلای کاروان ایران را بدست آورد. مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم نیز بعد از قرعه استراحت به حریفی از کره جنوبی خورد و با وجود تمام تلاشش نتیجه را به این هوگوپوش واگذار کرد و از دور رقابها حذف شد.

کبدی بازان روی نوار پیروزی مردان کبدی ایران در ادامه بازی های آسیایی و در چهارمین دیدار خود با اقتدار و با نتیجه 75 بر 21 نپال را مغلوب کرد.

هفتمی اولین رکابزن جاده بانوانرقابت های دوچرخه سواری در ماده استقامت بانوان برگزار گردید و ماندانا دهقان تنها نماینده کشورمان در این ماده با فاصله 1 دقیقه و 53 ثانیه نسبت به نفر نخست در صندلی هفتم نهاده شد.

شاهکار سانداکاران با 5 فینالیست مرحله نیمه نهایی پنج وزن ووشو در بخش ساندا برگزار گردید و همه نمایندگان ایران مدال نقره خود را با راهیابی به دیدار فینال مسجل کردند. الهه منصوریان در وزن 52- کیلوگرم با شکست نماینده هند فینالیست شد. شهربانو منصوریان در وزن60- کیلوگرم نیز رقیبی از تایلند را ضربه فنی کرد و با اقتدار راهی دیدار فینال گشت. عرفان آهنگریان در وزن 60- کیلوگرم سانداکار هند را از پیش رو برداشت و به فینال راه یافت. فرود ظفری در وزن 65- کیلوگرم هم رقیبی از هند را مغلوب خود کرد تا فینالیست گردد. محسن محمد سیفی در وزن 70- کیلوگرم برابر نماینده کره جنوبی پیروز شد و جواز حضور در دیدار فینال را بدست آورد تا فردا برای کسب سومین طلای خود در بازیهای آسیایی مسابقه دهند.

هشتمی برای تیمی بدون یک یار تیم ژیمناستیک کشورمان که به فینال مسابقات تیمی بازی های آسیایی 2018 صعود نموده بود، امروز در شرایطی در فینال حاضر شد که به دنبال مصدومیت سامان مدنی با سه نفر مجبور به رقابت با سایر رقیبان خود شد. در نهایت ژیمناست های ایران با امتیاز 164.250 به عنوان هشتمی بسنده کردند. در انتها رقابت تیمی ژیمناستیک، تیم های چین، ژاپن و کره جنوبی اول تا سوم شدند.

اولین وزنه بردار ایران اوت شد مجید عسگری وزنه بردار دسته 69 کیلوگرم در گروه B با اوت کردن وزنه از دور قابتها حذف شد.

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی: طلا: 1 - حسن یزدانی - کشتی آزاد2 - علیرضا کریمی - کشتی آزاد3 - پرویز هادی - کشتی آزاد 4 - سعید رجبی- تکواندو مبارزه5 - میرهاشم حسینی- تکواندو مبارزه6 - محمد علی گرایی - کشتی فرنگی 7 - حسین نوری- کشتی فرنگی

نقره:1 - مرجان سلحشوری - پومسه تکواندو2 - کوروش بختیار - پومسه تکواندو3 - زهرا کیانی - تالو (ووشو)

برنز: 1 - رضا اطری - کشتی آزاد2 - فرزان عاشور زاده - تکواندو مبارزه 3 - علی پاکدامن - شمشیربازی4 - محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی 5 - مهرداد مردانی - کشتی فرنگی6 - مه لقا جام بزرگ - تیراندازی

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 234

به "ورزش ایران خوان هفتم را فتح کرد، روز طلایی کشتی و درخشش ووشوکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش ایران خوان هفتم را فتح کرد، روز طلایی کشتی و درخشش ووشوکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید