واکنش دیوید لینچ به نظریه مشهور طرفداران تویین پیکس: مزخرف است!

به گزارش کنفرانس هکا، آی سینما: دیوید لینچ کارگردان و هنرمند مشهور آمریکایی دو سال بعد از پخش فصل سوم سریال تویین پیکس هنوز با سوال ها و نظریه های طرفداران روبرو است. او اخیرا در مصاحبه ای با گاردین یکی از مشهورترین نظریه های هواداری درباره سرانجام تویین پیکس را رد نموده است.

واکنش دیوید لینچ به نظریه مشهور طرفداران تویین پیکس: مزخرف است!

بر اساس این نظریه دو قسمت هفدهم و هجدهم فصل سوم این سریال که در ماه سپتامبر 2017 پخش شد، اگر به شکل همزمان دیده شوند، به فهم خط زمانی گیج کننده داستان یاری می نماید.

بعضی از هواداران سریال این دو قسمت را همزمان دیده اند، می گویند لحظه ای که در قسمت هفدهم شخصیت نایدو به دایان تبدیل می گردد، به بازگشت دو شخصیت دایان و کوپر از دنیای ریچارد/لیندا در قسمت هجدهم اشاره می نماید. (اگر این نظریه و توصیف گیج کننده است، به این دلیل است که داستان همینقدر مبهم و گیج کننده است).

وقتی خبرنگار گاردین این نظریه را برای دیوید لینچ مطرح می نماید، او فقط یک کلمه پاسخ می دهد: مزخرف.

او در ادامه البته می گوید از برداشت های متفاوت از اثرش استقبال می نماید: اگر 100 مخاطب باشند، آدم 100 تفسیر و تعبیر متفاوت می گیرد، بخصوص وقتی همه چیز انتزاعی گردد. این زیباست. همه کارآگاه هستند و به هر نتیجه ای برسند، برای من معتبر است.

او در بخش دیگر این گفت وگو به ستایش از جیم جارموش پرداخته است. جارموش گفته بود باید به لینچ هرقدر پول لازم دارد بدهند تا کارهایش را بسازد. لینچ در واکنش به این اظهار نظر گفته: من جیم را دوست دارم. هیچوقت از نزدیک او را ندیده ام اما کارش را دوست دارم. او لحن و صدایی منحصربفرد دارد. این که بیاید و از کارگردان دیگری تعریف کند، شخصیت بزرگی لازم دارد. اما اگر ایده نداشته باشیم، پول به هیچ کاری نمی آید. درواقع فقط فشار را زیاد می نماید. پس اگر فکر و ایده داشته باشم، پول چیز خوبی خواهد بود.

لینچ در این مصاحبه به این پرسش که آیا ما در دوران سیاهی زندگی می کنیم، پاسخ منفی می دهد: نه، حس می کنم ما در دوران بسیار سیاهی بودیم و اوقات بسیار بهتری در راه است. ماجرا این است که اخبار بد بیشتر فروش دارد، چیزهای وحشتناک بیشتر فروش دارد، احساسات گرایی بیشتر فروش دارد. بنابراین ما اخبار خوبی را که در جریان است نمی شنویم چون یک جورهایی خسته کننده به نظر می رسد. اما من فکر می کنم اتفاق های خیلی خوبی در حال وقوع است. مردم در حال فکر کردن و ابداع هستند. فکر می کنم آینده خیلی روشن است.

9417

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: آی سینما
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3995

به "واکنش دیوید لینچ به نظریه مشهور طرفداران تویین پیکس: مزخرف است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دیوید لینچ به نظریه مشهور طرفداران تویین پیکس: مزخرف است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید