واعظی:اظهارات دکتر روحانی به معنی سلب مسئولیت و اختیار از خود نبود

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس دفتر رئیس جمهوری با نادرست خواندن برداشت های نادرست اجرا شده درباره اظهارات دکتر روحانی در آذربایجان شرقی گفت: ایشان با حساسیت و دغدغه بسیار زیادی مسایل رخ داده در کشور پس از اصلاح قیمت بنزین را دنبال می کردند و اظهارات ایشان هم به معنی سلب مسئولیت از خود نبوده و نیست.

واعظی:اظهارات دکتر روحانی به معنی سلب مسئولیت و اختیار از خود نبود

دکتر محمود واعظی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: منظور رئیس جمهور به هیچ وجه سلب اختیار و مسئولیت از خود در قضیه اصلاح بنزین نبوده است بلکه به تفویض اختیار به شورای امنیت کشور اشاره داشتند که در دولت های مختلف امری معمول بوده و اساسا محل اجرای طرحی در این ابعاد که نیازمند مشارکت همه ارکان نظام و دستگاه های غیردولتی و نظامی و انتظامی،شورای امنیت کشور است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اینکه تصمیم گیری درباره اصلاح قیمت بنزین عملی بسیار ضروری و مورد تایید و تاکید همه ارکان نظام بوده و اجرای آن هم شجاعت بسیار زیادی می طلبید،گفت:رئیس جمهور با علم به اینکه اجرای این تصمیم حیاتی و ضروری از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است شخصا در چندین جلسه مربوط به تصمیم گیری و چگونگی اجرای این طرح حضور داشتند اما نهایتا به منظور تسهیل در اجرای طرح و تصمیم گیری درباره زمان اجرای آن، اختیارات خود را به جناب رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس شورای امنیت کشور تفویض کردند. طبیعی است تفویض اختیار به شورای امنیت کشور با هدف کار جمعی، هماهنگی بیشتر با دستگاه های خارج از دولت و تصمیمات کارشناسانه بوده است.

دکتر واعظی با بیان اینکه رئیس جمهور علاوه بر جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی و جلسات هیئت دولت، جلسات اختصاصی دیگری برای طرح اصلاح قیمت بنزین و نحوه هزینه کرد درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین برای توزیع بسته های حمایت معیشتی تشکیل و تصمیم گیری نموده اند گفت: وقتی آخرین بررسی ها و هماهنگی ها در این خصوص انجام شد، دکتر روحانی به آقای رحمانی فضلی دستور داد که هر زمانی شورای امنیت کشور مناسب تشخیص دادند رأساً اقدام نمایند .

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه از ماه ها قبل در جلساتی که در وزارت کشور تشکیل شده بود در ارتباط با نحوه اجرا و روش تبلیغ و اطلاع رسانی این طرح نیز کمیته هایی مسئول شده بودند که بتوانند با توجه به تجربیات گذشته تصمیم گیری نمایند.

دکتر واعظی تاکید کرد: از روز شنبه ظهر که نا آرامی ها شروع شد دکتر روحانی با نگرانی و حساسیت بسیار بالا مسایل را زیر نظر داشتند و در تمام 72 ساعتی که اغتشاشات ادامه داشت با مسئولین ذیربط در ارتباط بودند. ایشان هم مانند سایر مسئولان از خسارات مادی و معنوی وارد شده به مردم و کشور متأثر و ناراحت هستند و دستوراتی را نیز در خصوص جبران حداکثری خسارات مادی و معنوی به دستگاه های مختلف داده اند.

رئیس دفتر رئیس جمهور یادآور شد: به هرحال نباید از یاد برد که کشور در شرایط فشار حداکثری و حمله اقتصادی دشمن قرار گرفته است و در این فشار سنگین اقتصادی با نظر مثبت همه کارشناسان به این نتیجه رسیدیم که از طربق اصلاح قیمت بنزین بتوانیم طرح عدالت اجتماعی وحمایت معیشتی از طبقات متوسط و کم درآمد را اجرا کنیم.

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7474

به "واعظی:اظهارات دکتر روحانی به معنی سلب مسئولیت و اختیار از خود نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی:اظهارات دکتر روحانی به معنی سلب مسئولیت و اختیار از خود نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید