هوای تهران سالم است

به گزارش کنفرانس هکا، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای ضمن اشاره به سالم بودن هوای پایتخت طی امروز(18 مهرماه) از بارش پراکنده باران و وزش باد در تهران اطلاع داد.

هوای تهران سالم است

حسین شهبازی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی در بعد ازظهر امروز (18 مهر) است، اظهار کرد: در برخی ساعات این روز به ویژه شبانگاه بارش پراکنده باران و وزش باد به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه انتظار می رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی امروز(18 مهر) وضعیت کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق پایتخت برقرار خواهد بود و طی برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق مشاهده خواهد شد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه این شرایط جوی طی فردا (19 مهر) کم وبیش ادامه خواهد داشت، توضیح داد: در این روز وزش باد موثر به بزرگی 3 تا 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی - جنوبی انتظار می رود که در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

به گفته شهبازی همچنین تا روز آینده دما هوا در پایتخت روند افزایشی خواهد داشت.

وی در سرانجام با اشاره به اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 89 در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت نیز با شاخص میانگین 60 همچنان در شرایط سالم است.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 922

به "هوای تهران سالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران سالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید