همه بازی های سری فاینال فانتزی که قبل از Rebirth باید تجربه کنید

به گزارش کنفرانس هکا، آیا می توانید باور کنید که سال 2024 است و فاینال فانتزی 7 هنوز یک نسخه بزرگ و پر هیاهو در سری فاینال فانتزی است؟ همه چیز از سال 1997 شروع شد، زمانی که اسکوئر انیکس (Square Enix) نسخه اصلی فاینال فانتزی 7 را روی پلی استیشن 1 با گرافیک سه بعدی منتشر کرد. تقریبا 27 سال از آن زمان گذشته و اکنون یکی از تحسین شده ترین بازی های ویدیویی تاریخ و از زمان انتشار اولیه شاهد اقتباس ها و اسپین آف های متعددی بوده است.

همه بازی های سری فاینال فانتزی که قبل از Rebirth باید تجربه کنید

در اینجا تعدادی از بازی های موجود برای طرفداران فاینال فانتزی 7 آمده است. شما می توانید نسخه اصلی و کلاسیک را که به کنسول های مدرن منتقل شده است، تجربه کنید. یک فیلم با جلوه های بصری شکوه با نام Advent Children وجود دارد که دو سال پس از وقایع بازی اصلی می گذرد. یکی از شخصیت های جانبی با نام رک فیر (Zack Fair) حتی یک پیش درآمد کامل قبل از رویداد های فاینال فانتزی 7 دارد که اسکوئر انیکس آن را بازسازی کرده است. شخصیت های دیگری مانند تیفا و آریق بازی های مخصوص به خود را ندارند، اما رمان های کاملی برای بیان داستان های خود دارند و هیچ یک از این نمونه ها به نسخه های مختلف فاینال فانتزی 7 و اسپین آف های مرتبط با آن دست نمی زنند.

انتشار تعداد زیادی از آثار مرتبط با فاینال فانتزی 7 ممکن است باعث ایجاد نوعی آشفتگی برای طرفداران شود. سازندگان به طور دقیق روشن نکرده اند که چه چیزی به خط داستانی اصلی مرتبط است و چه چیزی نیست. با این حال، لازم نیست که آنقدر پیچیده باشد. با انتشار بازی Final Fantasy 7 Rebirth، اکنون می تواند زمان خوبی برای بازدید مجدد از بازی های قدیمی به منظور آماده شدن برای این نسخه تازه باشد. در این مقاله، به خلاصه ای بدون اسپویل از اینکه چه آثار مرتبطی می توانند به غنی سازی تجربه شما از Rebirth کمک کنند، خواهیم پرداخت.

Final Fantasy 7 Remake

تهیه کننده: Square Enix / سازنده: Square Enix

سال انتشار: 2020

پلتفرم: PlayStation 5, PlayStation 4

تیم اسکوئر انیکس به جای تمرکز صرف روی به روز رسانی گرافیک، از فاینال فانتزی 7 به عنوان منبع الهام اصلی استفاده کرد و آن را به سه بازی مختلف برای یک سه گانه بازسازی شده تقسیم کرد. دو بازی اول Final Fantasy 7 Remake و Final Fantasy 7 Rebirth هستند. اسکوئر انیکس هنوز هیچ جزئیاتی در مورد قسمت سوم منتشر نکرده است، اما توسعه دهندگان می گویند که در دست تولید است. از بین تمام بازی های موجود در این لیست، نسخه اول سه گانه ذکر شده مهم ترین اثری است که باید قبل از تجربه نسخه Rebirth بازی کنید چرا که اتفاقات این نسخه دقیقا قبل از دنباله جریان دارد. بازسازی فاینال فانتزی 7 داستان کلود استرایف (Cloud Strife) و درگیری او با گروه شورشی آوالانچ در شهر میدگار را دنبال می کند و علاوه بر معرفی بازیکنان به شخصیت هایی که در Rebirth حضور دارند، نگاهی نزدیک به میدگار و شرایط زندگی ناشی از حکومت شینرا را نیز ارائه می کند.

نسخه Rebirth در میانه اکشن و بعد از اتفاقات نسخه قبل شروع می شود؛ یعنی دقیقا زمانی که کلود و دوستانش از شهر فرار می کنند. Rebirth به خود زحمت نمی دهد که به بازیکنان یک جمع بندی کامل از اینکه شخصیت ها چه کسی هستند و چه چیزی را باید بدانید، ارائه دهد. اگرچه برای لذت بردن از بازی لزوما نیازی به تجربه نسخه قبل ندارید. شما تکه هایی از ماجرای اتفاقات قبلی را دریافت می کنید، بنابراین به احتمال زیاد به مقدار کافی می توانید درباره شخصیت های اصلی این جهان و ماموریت بزرگتر تیم اطلاعات دریافت کنید. با این حال، بخش های احساسی بسیار زیادی وجود دارد که اگر نسخه قبل را تجربه کرده باشید، تاثیرگذاری بیشتری خواهند داشت یا به نوعی منطقی تر خواهند بود و اگر واقعا می خواهید در زمان صرفه جویی کنید، می توانید از بسته الحاقی آن یعنی Episode Intermission صرف نظر کنید چرا که Rebirth در نشان دادن داستان پیش زمینه یوفی کار شایسته ای انجام می دهد.

Final Fantasy 7

تهیه کننده: Square Enix / سازنده: Square Enix

سال انتشار: 1997

پلتفرم: PC, Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4

نسخه بازسازی از داستان اوریجینالی که در فاینال فانتزی 7 روایت می شد، به چندین روش جدا شد و روی قسمت اول بازی که در میدگار اتفاق می افتد، به نوعی زوم کرد. Rebirth با تغییر کامل ترتیب بازدید تیم از منطقه ها خاص و برخی از رویداد ها، حتی بیشتر از داستان اصلی فاصله می گیرد. به همین دلیل برای بازی و لذت بردن از Rebirth نیازی به تجربه نسخه اصلی بازی نیست. در واقع می توان گفت که نسخه بازسازی برای درک داستان Rebirth هم مهم تر است و هم لذت بخش تر است.

با این حال بازی اصلی به شما پایه و اساسی از شخصیت ها و جهانیی می دهد که الهام بخش کل سری هستند. این بازی ها هنوز هم شخصیت های اصلی و بسکمک از مکان هایی را که در بین بازی ها ظاهر می شوند، به اشتراک می گذارند. همچنین، پورت های مدرن بازی برای کنسول هایی مانند نینتندو سوییچ دارای ویژگی های فراوانی هستند. به عنوان مثال می توانید به مبارزات سرعت ببخشید یا از پیشرفت های ایجاد شده در سیستم نبرد استفاده کنید که تکمیل آن را راحت تر از قبل می کند.

Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion

تهیه کننده: Square Enix / سازنده: Square Enix

سال انتشار: 2022

پلتفرم: PC, Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4

بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion یک نسخه بازسازی شده از Crisis Core: Final Fantasy 7 در سال 2007 است که یک پیش درآمد بود که روی پلی استیشن پرتابل منتشر شد. هر دو نسخه از بازی کم و بیش داستان یکسانی را روایت می کنند و زندگی زک فیر (Zack Fair)، دوست کلود و اتفاقاتی که منجر به شروع فاینال فانتزی 7 می شوند را دنبال می کنند. رابطه بین Crisis Core و فاینال فانتزی 7 می تواند کمی گیج کننده باشد. نسخه بازسازی فاینال فانتزی 7 و Rebirth اکنون داستان را به سمت دیگری سوق می دهند، بنابراین معین نیست که آیا این نسخه پیش درآمدی برای فاینال فانتزی 7 سال 1997 یا سه گانه تازه محسوب می شود. البته سایت اسکوئر انیکس آن را پیش درآمدی برای بازی اصلی توصیف می کند، اما تتسویا نومورا همچنین در مصاحبه ای گفت که تیم سازنده در حال قرار دادن Crisis Core Reunion به عنوان پیش درآمدی برای کل سه گانه بازسازی است.

صرف نظر از جایی که در جدول زمانی قرار گرفته است، در هر صورت باید آن را بازی کنید. داستان این اثر نشان می دهد که چرا زک نقش مهمی در جهانی بزرگتر فاینال فانتزی 7 ایفا می کند و چیز های بیشتری در مورد رابطه او با کلود را نیز فاش می کند. از طرفی همچنین دریچه ای عالی به زندگی سفیروث قبل از رویداد های فاینال فانتزی 7 نیز ارائه می دهد که به شدت مهم است زیرا انگیزه های او کل سرنوشت سیاره را به نوعی هدایت می کند. تنها موردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر بازسازی فاینال فانتزی 7 را بازی کرده اید و از بخش های اصلی داستان نسخه 1997 بی اطلاع هستید، ممکن است بخواهید بازی کردن Crisis Core را متوقف کنید زیرا بهتر است که برخی از بخش ها را با داستانی که که با نسخه های بازسازی ارائه می شود، به بهترین شکل تجربه کنید.

آثار مهم دیگر

نسخه Rebirth از شخصیت هایی بهره می برد که در جهانی گسترده تر فاینال فانتزی 7 ظاهر می شوند. ممکن است در بازی در حال ملاقات با مردم باشید و و به این فکر کنید که چه اتفاقی افتاده یا یک شخصیت از کجا آمده است. گلن لودبروک در بازی وجود دارد که به عنوان یک شخصیت در بازی بتل رویال Final Fantasy 7: The First Soldier که اکنون از دسترس خارج شده ظاهر شده و در بازی رایگان و موبایلی Final Fantasy 7 Ever Crisis که چندین داستان از بازی ها را روایت می کند نیز حضور دارد. کسانی که در پی کسب اطلاعات بیشتر در مورد وینسنت ولنتاین هستند می توانند Dirge of Cerberus: Final Fantasy 7 را انتخاب کنند، اما این بازی در کنسول های مدرن در دسترس نیست. جالب است بدانید که حتی می توانید با بازی PowerWash Simulator، در مورد نقشه میدگار نیز اطلاعات بیشتری کسب کنید.

همچنین شما می توانید با انواع دیگر رسانه ها حتی عمیق تر در داستان فاینال فانتزی 7 غوطه ور شوید. طرفداران تیفا لاکهارت و آریث گینزبورو می توانند یک رمان کامل درباره آن ها بخوانند و به پیشینه آن ها بیشتر دست یابند. در نهایت فیلم Advent Children وجود دارد که اگر از اتفاقات اصلی داستان جهان فاینال فانتزی 7 و نسخه اصلی اطلاعی ندارید، بهتر است که از آن دوری کنید. در نهایت شاید تجربه همه این آثار برای شروع Rebirth زمان زیادی بطلبد و عملا بسکمک از شما نتوانید این کار را انجام دهید، اما پیشنهاد می شود که حداقل نسخه اول از سه گانه بازسازی را تجربه کنید.

منبع: Polygon

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 اسفند 1402 بروزرسانی: 14 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15666

به "همه بازی های سری فاینال فانتزی که قبل از Rebirth باید تجربه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه بازی های سری فاینال فانتزی که قبل از Rebirth باید تجربه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید