هشدار همه گیری ویروس های زامبی قطب شمال!

به گزارش کنفرانس هکا، دیجیاتو نوشت: به گفته دانشمندان، خاک همواره یخ زده قطب شمال می تواند حاوی ویروس های باستانی مانند نوع باستانی فلج اطفال باشند که با آب شدن یخ ها منتشر می شوند.

هشدار همه گیری ویروس های زامبی قطب شمال!

دانشمندان هشدار داده اند که بشریت با یک تهدید همه گیر نو و عجیب وغریب دیگر روبرو است. به گفته آن ها، ویروس های باستانی منجمدی موسوم به ویروس زامبی در قطب شما وجود دارند که با گرم شدن آب وهوای زمین می توانند منتشر شوند و باعث شیوع یک بیماری بزرگ باشند.

تا به امروز محققان زیادی به وجود میکروب های Methuselah که با نام ویروس زامبی نیز شناخته می شوند، اشاره نموده اند. آن ها در تحقیقات خود اعلام نموده اند که این ویروس ها می توانند بیماری هایی از گذشته های دور را به همراه خود داشته باشند. در پی این تحقیقات، دانشمندان اکنون برای ساخت یک شبکه نظارتی در قطب شمال برنامه ریزی نموده اند که بتواند موارد اولیه بیماری ناشی از ابتلای احتمالی به این ویروس باستانی را تعیین کند.

بعلاوه به وسیله این برنامه که برای جلوگیری از شیوع و خروج افراد آلوده از منطقه انجام می گردد، قرنطینه و درمان تخصصی پزشکی نیز صورت می پذیرد.

ژان میشل کلاوری، ژنتیک شناس دانشگاه اکس مارسی فرانسه می گوید: درحال حاضر تجزیه وتحلیل های مربوط به تهدیدات همه گیر بر بیماری هایی تمرکز دارد که ممکن است در منطقه ها جنوبی ظاهر شوند و سپس به سمت شمال شیوع پیدا نمایند. درمقابل، توجه کمی به شیوع بیماری هایی که ممکن است در شمال ظاهر شوند و سپس به جنوب سفر نمایند، شده و به اعتقاد من این موضوع نادیده گرفته شده است. ویروس هایی وجود دارند که می توانند انسان ها را آلوده نمایند و آغازنماینده شیوع یک بیماری نو باشند.

ماریون کوپمنز، ویروس شناس دانشگاه پزشکی اراسموس هلند نیز نظرات کلاوری را تأیید نموده است: نمی دانیم چه ویروس هایی در این خاک همواره یخ زده وجود دارند، اما من فکر می کنم این خطر جدی وجود دارد که ممکن است یکی از آن ها بتواند باعث شیوع بیماری گردد؛ مثلاً یک نوع باستانی از فلج اطفال. ما باید فرض کنیم که چنین چیزی ممکن است رخ دهد.

خطر ویروس زامبی باستانی با گرم شدن هوا

تحقیقاتی که سال گذشته به وسیله کلاوری و تیم او منتشر شده بود، وجود چندین گونه ویروس مختلف در هفت مکان از سیبری را نشان داد که می توانند انسان ها را آلوده نمایند. نکته قابل توجه اینکه قدمت یکی از ویروس ها به 48500 سال قبل مربوط می گردد.

کلاوری درباره خاک همواره یخ زده می گوید که این لایه ها سرد، تاریک و فاقد اکسیژن هستند، یعنی شرایط موردنیاز برای حفظ مواد بیولوژیکی را دارند. خاک همواره یخ زده یک پنجم نیمکره شمالی را می پوشاند و از خاکی تشکیل شده که برای مدت طولانی در دمای زیر صفر نگه داشته شده است. اما با گرم شدن آب وهوا، لایه های بالایی خاک همواره یخ زده کانادا، سیبری و آلاسکا درحال ذوب شدن است؛ آن هم درحالی که دانشمندان باور دارند ویروس هایی با قدمت یک میلیون سال می تواند در آن ها وجود داشته باشند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 بهمن 1402 بروزرسانی: 3 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14486

به "هشدار همه گیری ویروس های زامبی قطب شمال!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار همه گیری ویروس های زامبی قطب شمال!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید